Vojni noz...........

To nije tanto

Nemate pojma...

Tanto je priča za sebe...


Zemunska Impa proizvodi nešto što liči na tanto.
Kvalitet čelika je solidan ali to nije tanto.
Pravi tanto u zamahu seče debelo uže ili buši limariju vrata od Jaguara i boljih automobila.
 
tantto je vrsta noza a ne marka a i ovaj sto ste stavili koriste specijalci odavno.....sumnjam da ce da se to uvodi kod nas umesto bajoneta jer sve firme koje prave takve nozeve prave ih kvalitetno a kvalitet kosta, a i da li bi ti dao seljaku da se 'igra' sa necim sto kosta minimum 50 evrica????ovi bajoneti sto se sada koriste stvarno nisu ni za 8====> to stoji al ako uspes da ga naostris......ne znam....imam jedan i stvarno je tup probacu sad na zimu da ga naostrim pa sta bude......a i sta ce ti bajonet kad imas pusketinu :)
 
whitenicky:
ZNAM JA STA ON MISLI , NE TO NEGO NOZ ZA AP M70 AB2 , ALI ON NE ZNA DA JE TO NOZ IZ JNA , A NOVI NOZ U VSCG JE TANtTO !!!! KOJI JE JEDAN OD NAJBOLJIH NOZEVA !!!!

Izvini kolega nisam u toku, da li je tanto zvanicno uveden u naoruzanje jedinica VSCG, ili samo u jedinice spec. namene? Dok se ne uvede u standardnu opremu svakog pripadnika, noz sa noznicom za AP M70 ostaje zvanican "artikal". I ne bih rekao da je ravan k.... , jer mu nije namena da napaljeni borac vezba gadjanje u drvo na strazarskom mestu...
 
Ma to je OK, ali "zvanični nož", da ga tako nazovemo je još uvek nož za AP M70, i ne stoji da je ravan k.... jer vrši namenu za koju je namenjen...

A napaljenci koji bi da ga zabijaju u vrata ili u drvo, mogu da uzmu neki drugi model noža...
 
whitenicky:
MACAK STAVLJAM MOJU SLIKU OBRATI PAZNJU KOJI NOZ NOSIM ... PA TI VI VIDI JEL JA IMAM POJIMA STA JE TANTTO , mislim da ipak ti nemas !
BIJELICSTARIJIVODNIK-POLIGONPESKOVI.jpg

Sada vidim da si i ti i taj što te je slikao dupe i dupe

Nemate pojma ni da se fotografišete.
 
Rade012:
A napaljenci koji bi da ga zabijaju u vrata ili u drvo, mogu da uzmu neki drugi model noža...
Upravo tako. Ja sam jedan slomio na taj načim u trenucima dokolice... Na drvo se slomio, puk'o ko tikva. Jako je krt, ali svrha mu i nije bacanje. Više kao bodež na M-70 i za sečenje žičenih ograda...:)
 
whitenicky:
Eto vidis , svi su to uradili ...nema ko nije probao da ga baca .. evo ja sam ga bacao kao pitomac .. doduse nisam ga polomio ali nije to noz za bacanje ... kad sam poceo da radim , nabavio sam o.g. noz za bacanje IMPA tako da samo njega koristim u slobodno vreme da ubijem dosadu ... i slučajne PROLAZNIKE !!!!
:lol: !!!
 
koliko god da sam kompetentan ili nisam, morao sam odreagovati, Gospodo Podoficiri... Napravite razliku izmedju razlicitih borbenih nozeva koji se dele prema nameni... naime, klasicni noz za M70 AB2 je BAJONET, koji sluzi za svecane prilike, kao i za montiranje na pusku. Tanto, koji proizvodi Impa iz Zemuna, jeste borbeni noz koji je u upotrebi u VSCG, ali nema veze sa bajonetom, ili sa gadjanjem, poshto je Impa izbacila i noz namenjen za gadjanje, kao i bodez, koji ima ostrice sa obe strane, to su otprilike svi nozevi koji su na sluzbenoj upotrebi u vscg... prema tome.. Tanto, NIKADA nece zameniti bajonet, poshto im je namena posve razlichita... Pozdrav od VPU
 
U VSCG trenutno ne postoji noz u sluzbenoj upotrebi.
Najblizi tome je "visenamenski" noz koji je razvila Uprava pesadije, a i to je neuspela kopija svajcarca.
Interesantno je jedino oznaka roda pesadije na koricama drske preuzeta sa sluzbene uniforme.
Inace, iz Impe su izasli ljudi koji su vodili vojni program, i trenutno je u opciji da se kao borbeni noz u VSCG uvede model proizveden za Zandarmeriju. Nemam komentara - nisam ga koristio.
A Impina varijanta Tanto noza je, po meni, jako dobar i izdrzljiv radni noz.
 
hehe i ja moj koristim kao privezak.
i kakvu ti hranu stalno spominjes???
neznam na koji od 6 dzepova mislis? jel na onaj na ramenu za novcanik, neki od ona 3 dzepa za mobilni8-) , ili ona 2 veca za novine?
na tvojoj desnoj strani vidim imas dzep za duvan i lulu, kao i jos 2 dzepa za novine... to da budes dobro obavesten :lol:
 
whitenicky:
Pozdrav koleginice , objasnite ovom LALI kako se to zove to kod njih nema ... on je mislio da se to jede :lol: , covece ovo nije tema kulinarstvo nego vojni noz !!!! :lol:

Mali karabineri svakako da nisu za penjanje, zato postoje veci. Mali se samo koriste "kao ukras", a najcesce kao privezak za kljuceve (kao sto ga ja koristim). A sada, vratimo se na temu.....Ja sam vec ranije postavila pitanje, koja je debljina seciva?
 

Back
Top