NBA 2020/2021

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Parker i Djinobili epizodisti ?

Ne znam kako epizodisti mogu biti igraci koji su deo mozda i najboljeg tria u istoriji kosarke.

Doduse ni jedan ni drugi mozda nemaju tako impresivne brojke kao pre, ali to je vise stvar njihovog izbora, mislim doslo je to i dosta mladjih igraca u ekipu kao recimo Lenard i Oldridz pa i Peti Mils ili Kori Dzozef...........pa onda su ovi resili malo da se "pritaje" tako da kazem, isto vazi i za Dankana (prosto vise ni ne forsiraju kao pre, Parker je igrac koji nema tu vrstu sujete, da sad on mora da bude zvezda tima, u prvom planu,.....itd, njega to ni ne interesuje) , recimo Parker vrlo cesto sutne svega 3,4 puta na kos u toku meca, inace sad da neko kaze njima "morate da preuzmete igru" na sebe , oni bi maltene bez problema dali po 20, 30 poena.

Evo recimo sad je dokaz i onaj turnir u Manili, moram da priznam i ja sam mislio da je Parker malo van forme, imao je nesto slabiju sezonu iza sebe, ali kad treba itekako se razigra dok si rekao "keks" , ono i dalje su tu isti potezi , i dalje je tu lakoca sa kojom daje koseve i dalje je tu taj brzi prvi korak , roling........itd.

Inace gledati Parkera ili Djinobilija zaista je pravo uzivanje , doduse sad pricam o Parkeru konkretno, on prosto svojom igrom podseca na nekadasnje brazilske fudbalere, ono prosto uziva u igri, igra sa osmehom, ulazi pod kos, dribla protivnicka igrace i onako sa lakocom sve se i smeska usput, nema nista ono ko sivonja na silu , ono da ide glavom u zid , da se zavlaci , kao recimo Vestbruk ili slicni igraci...........nego bas onako pravi umetnik.
 
Inace petorka San Antonija za narednu sezonu je kompletirana :

Parker

Djinobili

Lenard

Oldridz

Gasol

To su oni da kazem bitni igraci koji ce naredne sezone sigurno biti u timu , sad samo je pitanje kako ce im klupa izgledati , Peti Mils, Deni Grin kao i Dzonatan Simons bi isto trebalo da ostanu u ekipi , e sad Andre Miler, Kevin Martin, Met Boner su slobodni agenti i sad videcemo ko ce od njih ostati a ko ne , mozda ce doci jos ko , mada osim dolaska Gasola koji je doveden ispostavilo se kao zamena za Dankana, ja ne ocekujem neka "bombasticna" pojacanja , narocito ne ona koja ruse koncepciju i filozofiju igre, generalno zadovoljni su Sparsi igrackim kadrom i ovako.
 
Parker i Djinobili epizodisti ?

Ne znam kako epizodisti mogu biti igraci koji su deo mozda i najboljeg tria u istoriji kosarke.

Doduse ni jedan ni drugi mozda nemaju tako impresivne brojke kao pre, ali to je vise stvar njihovog izbora, mislim doslo je to i dosta mladjih igraca u ekipu kao recimo Lenard i Oldridz pa i Peti Mils ili Kori Dzozef...........pa onda su ovi resili malo da se "pritaje" tako da kazem, isto vazi i za Dankana (prosto vise ni ne forsiraju kao pre, Parker je igrac koji nema tu vrstu sujete, da sad on mora da bude zvezda tima, u prvom planu,.....itd, njega to ni ne interesuje) , recimo Parker vrlo cesto sutne svega 3,4 puta na kos u toku meca, inace sad da neko kaze njima "morate da preuzmete igru" na sebe , oni bi maltene bez problema dali po 20, 30 poena.

Evo recimo sad je dokaz i onaj turnir u Manili, moram da priznam i ja sam mislio da je Parker malo van forme, imao je nesto slabiju sezonu iza sebe, ali kad treba itekako se razigra dok si rekao "keks" , ono i dalje su tu isti potezi , i dalje je tu lakoca sa kojom daje koseve i dalje je tu taj brzi prvi korak , roling........itd.

Inace gledati Parkera ili Djinobilija zaista je pravo uzivanje , doduse sad pricam o Parkeru konkretno, on prosto svojom igrom podseca na nekadasnje brazilske fudbalere, ono prosto uziva u igri, igra sa osmehom, ulazi pod kos, dribla protivnicka igrace i onako sa lakocom sve se i smeska usput, nema nista ono ko sivonja na silu , ono da ide glavom u zid , da se zavlaci , kao recimo Vestbruk ili slicni igraci...........nego bas onako pravi umetnik.

Nemoj molim te o toj Parkerovoj umetnosti besmislenog ubijanja lopte :sad2:
Epizodisti u smislu da nisu TOP 2 igraca u timu.
Ja obozavam Djinobilija isto koliko ti volis Parkera npr., (Parkera ne volim, u smislu igre, ne karaktera, tacno je da je kod Popa najbolja atmosfera uvek, i nema sujete, sto je idealna atmosfera u timu) ali vreme je uradilo svoje. Djinobili i dalje moze da ima loptu u rukama u odlucujucem napadu npr., kao i uvek tokom svoje karijere, ali ovde je rec o konstantnosti, tokom cele utakmice i cele sezone. Zbog toga sto su Lenard i Oldridz 2 glavna igraca u timu, igra celog tima je malo promenjena.
 
Poslednja izmena:
Ma koje crno ubijanje lopte, gledati Parkera kako igra prava je poezija , maltene kao da gledas balet u Boljsoj teatru ili umetnicko klizanje , pravi umetnik , prosto ga je uzivanje gledati samo kako prenosi loptu na protivnicku polovinu , da ne spominjem one ulaze, finte, rolinge, flotere i ostalo.
Inace Parket je zaista nezamenjiv u toj ekipi , vec je postao simbol kluba na neki nacin.

Pa da se razumemo i ja obozavam Djinobilija jos od 2002. i za mene je on jedan od top 5 igraca koje sam ikada gledao , isto jos jedan svojevrsni umetnik.
Mada opet ne treba zanemariti da ga vec i godine pomalo sustizu , ne toliko u smislu da vise ne moze da igra na visokom nivou, vec jednostavno u kosarci je uradio sve sto je mogao i prosto nema vise ni tu motivaciju da se non stop dokazuje i na svakoj utakmici kao nekada kada se jos probijao.

Pa stoga logicno je da se malo sklonio u stvari i malo vise prostora ostavio mladjima koji su ipak malo zeljniji i igre i lopte od njega.
 
Ma koje crno ubijanje lopte, gledati Parkera kako igra prava je poezija , maltene kao da gledas balet u Boljsoj teatru ili umetnicko klizanje , pravi umetnik , prosto ga je uzivanje gledati samo kako prenosi loptu na protivnicku polovinu , da ne spominjem one ulaze, finte, rolinge, flotere i ostalo.
Inace Parket je zaista nezamenjiv u toj ekipi , vec je postao simbol kluba na neki nacin.

Dobro.

Inace, Deni Grin je isto tako bitan igrac u SA, i to jako bitan. Uz Lenarda je jedini koji moze da cuva na spoljnim pozicijama sve igrace, i normalno je da on sada ima vecu minutazu od Djinobilija.
 
Ma kakav Grin , nema teorije da mogu da se porede ni u jednom smislu , inace iako je Grin dao neke bitne koseve mislim da je previse jednodimenzionalan igrac, nekako mi je on oduvek bio NBA verzija Urosa Tripkovica, ono zna samo da sutne za 3 i to kad vec ima izgradjenu poziciju , i ono ako nema izgradjenih pozicija za njega ili ako ga ne krene sut tu utakmicu je neupotrebljiv.
Recimo Belineli mi je za klasu bolji od njega, isto zna da sutira a pritom ima daleko bolji ulaz i tehniku.
 
Deni Grin je u napadu samo i jedino spot up shooter, i kao takav ne moze da se poredi sa Belinelijem, igracem koji mora da ima loptu u svojim rukama.

U odbrani je jedan od kljucnih igraca u SA, odbrana je ono sto od njega pravi jako bitnog igraca u Popovom sistemu. On u poslednje 2 godine igra zavrsnice utakmica skoro pa konstantno, upravo zbog te odbrane.

Poredjenje sa Tripkovicem ima veze samo ako gledas samo napad, u odbrani je Tripkovic tele koje ne ume da se spusti u stav.
 
Pa dobro slozio bi se, mislim zna Greg Popovic zasto ga drzi , mada recimo mojl licni stav je da bi radije video u timu recimo Belinelija ili De Koloa nego njega, koji isto znaju da sutiraju ali su u napadu daleko raznovrsniji igraci.
 
Inace petorka San Antonija za narednu sezonu je kompletirana :

Parker

Djinobili

Lenard

Oldridz

Gasol

To su oni da kazem bitni igraci koji ce naredne sezone sigurno biti u timu , sad samo je pitanje kako ce im klupa izgledati , Peti Mils, Deni Grin kao i Dzonatan Simons bi isto trebalo da ostanu u ekipi , e sad Andre Miler, Kevin Martin, Met Boner su slobodni agenti i sad videcemo ko ce od njih ostati a ko ne , mozda ce doci jos ko , mada osim dolaska Gasola koji je doveden ispostavilo se kao zamena za Dankana, ja ne ocekujem neka "bombasticna" pojacanja , narocito ne ona koja ruse koncepciju i filozofiju igre, generalno zadovoljni su Sparsi igrackim kadrom i ovako.

Popovic ce koristiti veci broj igraca za rotaciju. Djinobili ce imati redukovanu minutazu i verovatno ce ga cesto odmarati kako bi bio spreman za finis sezone i da odigra svoju rolu kada je najpotrebnije, zato mislim da ce vise igrati Grin .
Plejevi Parker i Mils i tu se ne menja nista dok bekovi Grin, Djinobili i Simons koji moze 2-3 da igra. Tu bi dodao Dejonte Mareja kombo beka koga ce Pop ove sezone koristiti u rotaciji, ruki koji ima potencijal da bude solidan igrac .
Lenard i Kajl Anderson na krilu, ocekujem da ce Kajl koji je visoko krilo sa odlicnom tehnikom i moze i krilnog centra po potrebi, imati vecu minutazu nego prosle godine. To je otprilike zavrsen sastav, potpisivanjem Djinobilija probili su kep. Bertans je takodje tu.
Oldridz i Gasol tandem dok ce Dedmon biti rezerva i tu jos videcemo da li ce Boner novi ugovor sklopiti i koga ce tu jos dovesti.
Ne verujem da ce Martin i Miler veterani ostajati.
 
Poslednja izmena:
Kazins protiv Divca: Ne razumem odluke na draftu

Nije to na meni, ja radim svoj posao, ali ne razumem poteze Kingsa - rekao je centar Sakramenta


http://www.novosti.rs/vesti/sport.295.html:615965-Kazins-protiv-Divca-Ne-razumem-odluke-na-draftu

Kazins se buni zbog izbora pikova na draftu od strane Divca. Istina jeste da su Kingsi imali dva visoka pika iz prve runde i da je pre svega iznenadjenje da su 8 pik trejdovali, rec je o igracu Markizu Krisu koji je ozbiljan prospekt ipak nisu toliko lose prosli ali definitivno su mogli mnogo bolje.
Istina je da je Divcev prvi izbor Papajanis van radar i da ga niko nije ni uzimao u razmatranje pogotovo za top 20 ali on tvrdi da ce Papajanis biti ozbiljan igrac, videcemo, skeptik sam po tom pitanju .
Labisijer je dobar izbor za 28 pik , on je ranije bio projektovan i za vise ali imao je promenljivu sezonu ipak rec je o solidnom potencijalu koji se moze razviti u dobrog igraca. Igra na PF pozicija, 2 .11m visok, za tu visinu pokretljiv igrac sa solidnim sutem.
Na kraju u trejdu za Belinelija dobili su jos jednog rukija, Ricardsona, sutera koji je bio 22 pik.
 
Poslednja izmena:
Dejvid Li potpisao za Sparse na dve godine, bez obzira sto nije ni blizu onoga igraca od pre 3,4 godine zbog povreda i dalje je rec o dobrom kosarkasu, koji ce pojacati konkurenciju pod kosem, pored toga je i jeftin, svega 3 miliona dolara za dve sezone je dobar ugovor za Sparse. Verujem da ce ga Popovic dobro iskoristiti, ukoliko se dobro spremi moze biti od koristi.
 
Ocigledno se opredelio da ostane u OKC koji ce graditi tim oko njega, videcemo sta planiraju i kako ce nadomestiti odlazak Durenta. Treba im jos jedan all star igrac u timu i mislim da ove godine nece juriti neki potpis vec sledece kada ce biti nekoliko interesantnih slobodnih igraca a ostankom Rasela imaju vece sanse da privole jos nekog da dodje.
Trenutno se prica da su zainteresovani za Grifina.

http://www.sportando.com/en/usa/nba/208653/thunder-russell-westbrook-agreed-to-a-three-year-dollars85m-contract-extension.html
 
Poslednja izmena:
Zofri Lovernj trejdovan u Oklahomu za dva pika druge runde.

Na Zapadu se moze ocekivati da ce SAS i Klipersi jedini biti konkurentni favoritu GSW. Klipersi su takodje formirali sastav. Zadrzali sve kljucne igrace ali tek im predstoji posao da zadrze Pola i Grifina i sledece sezone jer im isticu ugovori, postoje nagovestaje da ce to i uciniti ali videcemo.
Klipersi su standarnom jezgru pridodali neke solidne igrace role koji ce bez sumnje uciniti jacom konkurenciju. Na spoljnim pozicijama angazovali su pleja Feltona, zatim Alana Andersona dok su u reketu angazovani Spejsa iz GSW i Brendon Bas ali i dva interesantna pika Bris Dzonson krilni centar i klasicna petica Stoun.
 
Denver je vec i onako pun mladih igraca na centarskim pozicijama, tu su Nikola Jokic, Jusuf Nurkic, Kenet Farid, sada je stigao i Huan Ernangomez.........tako da bilo je i za ocekivati da nekog trejduju, mada pitanje je koliko ce ostati i u Oklahomi, jer i Oklahoma je pretrpana na centarskim pozicijama tu su im : Stiven Adams, Enes Kanter, Erslan Iljasova, Domantas Sabonis, vec veteran u ekipi Nik Kolison........tako da imaju vec i vise nego dovoljno iraca na centarskim pozicijama, tako da ce Zofri Lovrenj verovatno zavrsiti u nekoj ekipi koja je malo tanja u reketu.
 
Dragan Bender ima 18 godina i potpisan ugovor na 4,2 miliona $ u Finiksu. 3-4 sezone može tamo da maše peškirom ko Štimac i onda da se vrati u Evropu i na primer igra u Malagi evrokup još 3 godine za milku i po po sezoni (kod Plaze ionako niko ne igra više od 15 minuta) i onda ode u Gran Kanariju i tamo se zajebava za po par stotina hiljada dokle hoće. :)
 
Bender ce vise igrati poziciju 4 nego 5. On vise igra licem ka kosu, ima solidan sut za tako visokog igraca i pas, dok na poziciji 5 ne bi mogao da se nosi sa daleko snaznijim igracima. Kako ce se razvijati videcemo.
Finiks ima jos jednog rukija na PF poziciji, Markiz Kris koji je bolji atleta od Bendera i mislim da ce njih dvojica tu deliti minutazu uz Vorena koji je imao dobru sezonu, u nekim mecevima je iznenadio.
Na poziciji 5 ce iskusni Cendler i Len najvise vremena provoditi.
 
Ne bi trebalo tim pre jer Finiks nema neke ambicije u narednoj sezoni, imaju mlad tim i razigravace te igrace za sezone koje dolaze, buduci da su dobili 2 pika iz prvih 10 logicno je da im daju sansu. Prosle godine su takodje davali sansu mladjim igracima, pre svega Bukeru i realno ce nastaviti tim putem izgradnje tima.
Iskusnijih igraca nemaju puno i tu su njihov najbolji igrac Bledso koji je sklon povredama, Najt, Cendler , krila Dadli i Taker sto je tanko za neki plej of tim .
 
E da ne treba zaboraviti i da se Barbosa vratio u ekipi , ipak je tamo ostavio veliki trag i verovatno svoje najbolje partije u NBA odigrao bas u Finiksu, posebno mislim na onu sezonu kada je Finiks postavio i rekord fransize cini mi se i kada je on odigrao na all star nivou, secam se sa Stivom Nesom je to bio bas ubitacan bekovski tandem, mada ne treba zaboraviti tu ekipu gde su jos bili i Son Merion, Biors Diao, Ameri Stodemajer, Radza Bel, Dzalen Rouz, Son Marks, Kurt Tomas, Pet Burk, Erik Piatkovski...............bila je to verovatno najbolja ekipa Finiksa u istoriji fransize.

Mada i naredne sezone ne bi se iznenadio da se mozda umesaju za borbu za plej of , s obzirom da je bilo bas dosta pretumbavanja ekipa i da sem Golden Stejta i San Antonija nema bas izrazitih favorita, ekipe su dosta ujednacene.
 
Poslednja izmena:
Uz onu prve polovine 90-ih kada su igrali Barkli i KJ za Finiks, jeste.


Plus, ja bih u tu ekipu koju si naveo dodao i Grent Hila, jeste da nije bio ni senka onog Hila iz 90-ih, ali on je jedan od najvecih careva u istoriji, i to je bila dobra ekipa, mada nisu igrali odrbanu.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top