NBA 2020/2021

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa jedino je Hauard bio u Orlandu, gde su koristili njegovu snagu, okupili sutere oko njega i tako stigli do finala, gde su Lejkersi imali dva igraca koji su mogli da igraju odbranu na njemu (Gasol i Bajnam)...
Danasnji centri su daleko losiji nego 90-ih. Dankan je medju njima najbolji centar!
Ovi se dele na likove koji kucaju (Dzordan, Mekgi) i defanzivce (Hibert, Cendler, Hauard, Noa) (P.S. i nesvrstani Asik, koji sta god da uradi, ja necu priznati da je DOBAR a kamoli odlican igrac!). Retki su dobri ofanzivni centri koji igraju i odbranu. Po meni, Mark Gasol je najbolji trenutno. Mnogo bolji defanzivac od brata, losiji u napadu, ali generalno bolji... Bruk Lopez nije los, ali bi trebao da poradi na odbrani. Pekovic je isto odlican, ali bez skoka, dzaba mu njegova sirova snaga...
 
Oladipo je odlican igrac, dobro je izabrao Orlando.

Jeste, ali nadajmo se da će se to pokazati i u praksi. Vidim, neki ga već porede sa Vejdom i Džordanom, 'aj da vidimo...

Pa jedino je Hauard bio u Orlandu, gde su koristili njegovu snagu, okupili sutere oko njega i tako stigli do finala, gde su Lejkersi imali dva igraca koji su mogli da igraju odbranu na njemu (Gasol i Bajnam)...

Nažalost. Lejkersima to nije bila prva a verovatno ni poslednja titula, a Orlando je imao tu jednu priliku i ko zna kada će opet. Ali stići će valjda titula još neki put na Floridu, a da ne bude u Majami... :)
 
Jeste, ali nadajmo se da će se to pokazati i u praksi. Vidim, neki ga već porede sa Vejdom i Džordanom, 'aj da vidimo...



Nažalost. Lejkersima to nije bila prva a verovatno ni poslednja titula, a Orlando je imao tu jednu priliku i ko zna kada će opet. Ali stići će valjda titula još neki put na Floridu, a da ne bude u Majami... :)

To za Vejda i Dzordana su pre svega Medzikova proseravanja, posto covek obozava da ke.nja, a to je izlupeta uzivo sa jos jednom matorom paljevinom, dok su prenosili Indijanu protiv njegovog Micigen Stejta. Pa su posle novinari po Americi krenuli lancanom reakcijom da ga uporedjuju sa Vejdom i sl. Prenos je bio na nacionalnoj televiziji, Oladipo je bio kljucni igrac na tekmi, pa su se svi nalozili.

Oladipo je igrac koji najvise podseca na Denga npr. On je od onih tipova igraca kojeg uvek hoces u postavi, cak i kada ne igra dobro. Naravno, takvi obicno nikada nisu super-zvezde, ali svako ko imalo zna kosarku, zna koliko su takvi igraci pravo blago. Ovaj pik Orlando nikako ne moze da promasi, samo, ne ocekujte od njega neke super liderske fore na terenu.
 
Dalje, Zelerov burazer je igrac koji ima fenomenalan tajming i kosarkasku inteligenciju, ali mu manjka snaga i atletske sposobnosti. Hajde to za atletske sposobnosti nije bitno, ali ce imati velikih problema ako ga stave da igra pod kosem zbog manjka snage.

Ja navijam za Burka da bude ruki godine, da im svima pokaze kako mu mala visina nije mana :super:
 
E kad vec pricamo o draftu sad videh da je Minesota izabrala Dubljevica u drugoj rundi drafta, bilo bi zaista zanimljivo i kad bi on dosao u Minesotu ali opet pitanje je koliko bi se naigrao pored Kirilenka i Lava , ali svakako bilo ga zanimljivo videti u Minesoti.
 
To za Vejda i Dzordana su pre svega Medzikova proseravanja, posto covek obozava da ke.nja, a to je izlupeta uzivo sa jos jednom matorom paljevinom, dok su prenosili Indijanu protiv njegovog Micigen Stejta. Pa su posle novinari po Americi krenuli lancanom reakcijom da ga uporedjuju sa Vejdom i sl. Prenos je bio na nacionalnoj televiziji, Oladipo je bio kljucni igrac na tekmi, pa su se svi nalozili.

Ako bude bar približno kao oni, biću zadovoljan. Naravno, da se u međuvremenu ne proda i ne promeni sredinu kao Dvajt.

Ovaj pik Orlando nikako ne moze da promasi, samo, ne ocekujte od njega neke super liderske fore na terenu.

Gore od prethodne sezone sigurno ne može. Valjda će tim opet krenuti uzlaznom putanjom kao u periodu 2003-2009 kada su od poslednjeg tima u ligi stigli do finala, nažalost izgubljenog.

Pa realno Hauard ni u Orlandu ne bi video finala da mu nije bilo organizatora igre Dzamira Nelsona, kao i onih sutera spolja tipa Turkoglu i Rajan Anderson.

Realno. Ali trebalo je sačuvati taj tim pa pokušati ponovo. U stvari, mislim da su to i probali pa je bio ćorak. Kako god, sada valjda ide još jedna era za najdražu mi ekipu.
 
Nažalost. Lejkersima to nije bila prva a verovatno ni poslednja titula, a Orlando je imao tu jednu priliku i ko zna kada će opet. Ali stići će valjda titula još neki put na Floridu, a da ne bude u Majami... :)


Pravo da ti kazem, Orlando mi je nekako najdraza fransiza posle Lejkersa... Imali su finale istoka sa Sekom i Penijem, pa Mekgrejdija, pa godine sa Hauardom (koji je imao harizmu dok je bio tamo, sada je klosar)


Pa realno Hauard ni u Orlandu ne bi video finala da mu nije bilo organizatora igre Dzamira Nelsona, kao i onih sutera spolja tipa Turkoglu i Rajan Anderson.

Turkoglu je tada bio prepoznatljiv po pik ne rolu sa Dvajtom, mada je znao i trojku da pogodi, a Anderson je tek sledece sezone procvetao... Tada su kao ludi gadjali Redik i Rasar Luis...

E kad vec pricamo o draftu sad videh da je Minesota izabrala Dubljevica u drugoj rundi drafta, bilo bi zaista zanimljivo i kad bi on dosao u Minesotu ali opet pitanje je koliko bi se naigrao pored Kirilenka i Lava , ali svakako bilo ga zanimljivo videti u Minesoti.

Minesota nastavlja da sastavlja svoju KKK ekipu... Strasno da nama nesto kenjaju o rasizmu, a kod njih to jos postoji (za one koji nisu upuceni, prosle god su hteli da potpisu Batuma, ali se javila neka organizacija/udruzenje sa stavom "ne treba nam preplaceni crnja")...
 
Besmisleno je da kod njih postoje takve organizacije, narocito jer je najpoznatiji sportista trenutno u Minesoti crnja.

Inace, zanimljivi su mi Lejkersi i Rajan Keli na Draftu. :mrgreen: To je igrac koji je 95% promasaj, a onih 5 % je samo i iskljucivo ako kojim cudom postane neka slabija verzija Novickog. :)
 
Jeste, ali nadajmo se da će se to pokazati i u praksi. Vidim, neki ga već porede sa Vejdom i Džordanom, 'aj da vidimo...



Nažalost. Lejkersima to nije bila prva a verovatno ni poslednja titula, a Orlando je imao tu jednu priliku i ko zna kada će opet. Ali stići će valjda titula još neki put na Floridu, a da ne bude u Majami... :)
Bar ce moci da peva himnu u playoffu ako nista drugo :lol:
 
To za Vejda i Dzordana su pre svega Medzikova proseravanja, posto covek obozava da ke.nja, a to je izlupeta uzivo sa jos jednom matorom paljevinom, dok su prenosili Indijanu protiv njegovog Micigen Stejta. Pa su posle novinari po Americi krenuli lancanom reakcijom da ga uporedjuju sa Vejdom i sl. Prenos je bio na nacionalnoj televiziji, Oladipo je bio kljucni igrac na tekmi, pa su se svi nalozili.

Oladipo je igrac koji najvise podseca na Denga npr. On je od onih tipova igraca kojeg uvek hoces u postavi, cak i kada ne igra dobro. Naravno, takvi obicno nikada nisu super-zvezde, ali svako ko imalo zna kosarku, zna koliko su takvi igraci pravo blago. Ovaj pik Orlando nikako ne moze da promasi, samo, ne ocekujte od njega neke super liderske fore na terenu.
Nidje veze njegova igra nema sa Dengom...

Stvarno vise podseca na Wadea :D
 
Ne podseca. Oladipo je jako slican Dengu. Mislim, slicniji je Vejdu nego Pedji Stojakovicu, ali ima mnogo veci potencijal da bude bolji odbrambeni igrac od Vejda, a u napadu nece biti nikada kao Vejd. I nikada nece imati tranziciju iz odbrane u napad sa loptom kao Vejd, i nikada nece biti konstantna pretnja po kos kao Vejd. On cak, nije nikada bio ni najbitniji igrac u Indijani. Sto nije nista lose, naprotiv.
 
Poslednja izmena:
to jeste... Realno, Milicic i jeste bio za visok plasman. Za Lebrona se znalo celu godinu da ce biti prvi. Klivilend i Detroit su se trkali da imaju najlosiji skor i najvece sanse...
A Milicic je imao 18 godina (mladji od ostalih), centar (pozicija koja se na draftu mnogo ceni). E sada, to je uvek kocka - da li ce tim naleteti na budalu kome je ispunjenje sna da dodje u NBA, i da mu je vrhunac karijere bude da je bio 2. ili 12. pik na draftu :confused:
Potencijal su obojica imali, sada je lako sprdati se i smejati im se. A to sto ih nisu iskoristili, niko nije kriv do njih samih! Mada, Milicicu u Detroitu i nije bilo mesta pored Bena Valasa koji je nazalost eksplodirao tu sezonu :(
Detroit se trkao da ima najlosiji skor tako sto je bio najbolji tim na istoku :lol:
http://en.wikipedia.org/wiki/2002–03_NBA_season#By_conference
Taj drugi pik su dobili preko nekog trejda.

Btw. Nedovićev menadžer je pričao baš sinoć kako voli više kad mu je igrač 31. nego 21. na draftu jer onda nema ograničenja prilikom ugovora, tako je bilo sa Pekovićem recimo, mogao je dobiti platu ravnu onu koju je imao u PAO.
Sad mu Nedović 30. hehe
Istina, Ugovori igraca u prvoj rundi idu po odredjenoj skali http://www.hoopsworld.com/2013-14-nba-rookie-salary-scale
Za americke igrace sa koledza je izbor u prvoj rundi mnogo bolji, jer to znaci zagarantovan ugovor. Dok evropski igraci koji vec uzimaju dobar novac preferiraju izbor pocetkom druge rune kao Pekovic koji je skoro dobio platu kao prvi pik, a bio je 31.

Dalje, Zelerov burazer je igrac koji ima fenomenalan tajming i kosarkasku inteligenciju, ali mu manjka snaga i atletske sposobnosti. Hajde to za atletske sposobnosti nije bitno, ali ce imati velikih problema ako ga stave da igra pod kosem zbog manjka snage.
Decko oborio rekord u skoku iz mesta za igrace vise od 2.05, 35 inca. Nedovic je ove godine imao toliko iz zaleta, a Vestbruk 36.5, takodje iz zaleta. Al da je slab, jeste...

Musli je trenutno u USA i radi one work-oute, njegov menadžer priča da je pozitivno iznenadio neke (istina, ili pre cigo hvali svoga konja?), pa tinja neka nada da će ga neko uzeti.
Kad bolje razmislim, mislim da nije izašao na draft nego sam ja nešto izmešao. Nisam siguran. Ovo gore je sigurno.
Evropski igraci koji u godini drafta pune 22 godine su automatski dostupni za biranje, bez prethodne prijave. To im je ujedno i poslednja godina u kojoj mogu biti draftovani. Ako hoce pre 22 godine, onda moraju da se prijave.

Da odgovorim svima ovako odjednom :D
 
I šta, ako smatraju da si pogodan za NBA draftovaće te bez obzira da li ti to želiš ili ne?
Jel tako Bodiroga bio draftovan, iako nikad nije ni mislio da ide u NBA?
Da, za oba pitanja.
Svesni su i NBA timovi da im taj igrac mozda nikada nece ni doci, ali su voljni da se kockaju, mozda igrac eksplodira u Evropi sledece sezone i pokaze zelju da ode u NBA. To su ti pikovi 50-60 mesto, kao sto je bio Bodiroga, a i Macvan, Dragicevic, Rakovic i evo ove godine Lovernj i Dubljevic..
 
Poslednja izmena:
Izavinjavam se... U pitanju je bio Denver... Totalno sam pogresio, a znam da je par ekipa jurilo da budu poslednje zbog LBJ...

Hvala na ispravci i izvinjenje zbog greske!

- - - - - - - - - -

http://en.wikipedia.org/wiki/2003_NBA_Draft

Iz Memfisa :)

The Grizzlies traded this pick to the Pistons for Otis Thorpe on August 7, 1997.
 
BN5m63mCYAAHVsu.jpg
 
U poslednje vreme pominje se kompletna cistka u Lejkersima, sto me i te kako raduje, a sto mi je palo na pamet jos od kada sam video kakav je Hauard...
Puste Hauarda, istrejduju Gasola za ugovore koji isticu i pikove, otpuste Artesta i puste Kobija da se oporavi... I onda pucaju na prvog pika sledece sezone - Viginsa, koga hvale kao Lebrona nekada. Mada cujem da bi trebao da bude jedan od jacih draftova.
Na kraju sezone - cist igracki kadar, jedino Nes pod ugovorom (ja bih i njega trejdovao, ali tesko da bi ko hteo igraca sa 40-41 god)... Ako uleti prvi pik, Kobija ce potpisati za mnogo manje para nego sto sada ima (30mil), a slobodni agenti mogu biti Lebron, Lav... Doduse, svi sa pravom da ranije raskinu postojeci ugovor, sto nije garancija da ce 'oprobati' sta mogu da dobiju...
 
Sledece godine, uh kako cu lako da navijam protiv Netsa. :mrgreen: Znaci Pirs, Garnet, Dzo Dzonson, Vilijams, i jos sve ih trenira covek koji voli da samara zene :worth: Pa tu ekipu je tako lako mrzeti, kako jedva cekam da ih Majami razvali :super: I Cikago, i Indijana :worth:
 
Sledece godine, uh kako cu lako da navijam protiv Netsa. :mrgreen: Znaci Pirs, Garnet, Dzo Dzonson, Vilijams, i jos sve ih trenira covek koji voli da samara zene :worth: Pa tu ekipu je tako lako mrzeti, kako jedva cekam da ih Majami razvali :super: I Cikago, i Indijana :worth:
Nisam bas siguran da ce ih bilo ko razvaliti...pogotovo ako uzmemo u obzir kakve komplekse Lebron ima od Piercea :D

Kidd ima da isamara Lebitcha :mrgreen:
 
Minesota pokupila Kevina Martina. Po meni odlican potez!!! Dobar strelac, dvojka koja im je falila! Rubio kec, Martin i Derik Vilijams spolja, ako produze ugovor sa Pekmenom, a Lav ozdravi, bice to jako zanimljiva ekipica (samo da ih zaobidju povrede).
Jos ce imati i klupu (Barea, Sved, Badindzer, Stiesma), fali mozda jos jedan visoki igrac...
 
Minesota pokupila Kevina Martina. Po meni odlican potez!!! Dobar strelac, dvojka koja im je falila! Rubio kec, Martin i Derik Vilijams spolja, ako produze ugovor sa Pekmenom, a Lav ozdravi, bice to jako zanimljiva ekipica (samo da ih zaobidju povrede).
Jos ce imati i klupu (Barea, Sved, Badindzer, Stiesma), fali mozda jos jedan visoki igrac...

a oni ga otpustili... :)
 
a oni ga otpustili... :)


Ako mislis na AK47, on im i nije igrao poziciju 4, a i odlazak je bila njegova odluka... T'Vulvsi se nisu nista pitali.
I on je sam rekao da nikada ne bi otisao u Majami ili OKC, jer su tamo igraci na trojci (LBJ i Durantula) kojima bi on bio rezerva, tako da cini mi se i ne razmislja da igra krilnog centra...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top