NBA 2020/2021

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lupio i ostao ziv (ili si ti to opet u banovini koliko vidim) z:mrgreen:
NBA je cist cirkus danas dobrim delom. Smuci mi se kad odem na sajt NBA-a i pogledam "highlights" sa utakmica. Svaka druga akcija alley-oop, vesanje na obruc i trojka sa po terena. Ako je to kosarka, onda do moga.



O, da. I to kako si u pravu u vezi ovoga. Nadgogiranih majmuna koliko hoces. Tuzno samo sto su to danasnji idoli nesrecnim klincima.



Ja sam u banovini stalno.

Ne znam da li sam ja lupio, ali zato imam tebe da me uvek ispravis :ok:

Ako ti je NBA cirkus danas, onda ti je to uvek bio cirkus, samo sto kao svaka konzerva idealizujes prethodna vremena.

A naravno da je to u highlightsima kosarka, kosarka je danas fizicka igra, a ako ti se vise svidjaju sportovi sa vestinom, onda nemoj da gledas kosarku, vec gledaj bejzbol i snuker. To ne mislim ironicno, to su sportovi gde je vestina mnogo bitnija od prirodnog talenta; a posto se tebi ne svidja NBA majmunisanje, ovi sportovi ce biti idealni za tebe.

A i ne znam sta ti mislis da je kosarka, Realovo neigranje odbrane, Unikahino nepoznavanje kosarkaskih osnova, ili Makabijeva kopija Duke koledza?
 
Po meni kosaraka iz vremena Birda i Magica je bila neprevazidjena.Svoje zenit je dostigla u vreme dominacije Cikaga i Majkl Jordana , i nakon njihove titule iz !996. i cuvenog finala protiva Jute usledio je pad.Jednostavno no osecam vise isti entuzijazam kad gledam te utakmice kao nekad.
I zao mi je zbog toga.

Pa i ja mogu tako da pricam da je po meni kosarka u doba Cemberlena i Oskara Robertsona bila neprevazidjena, i da je posle Vilta usledio pad, pa ja ne osecam vise nikakvo uzbudjenje. Ali onda ne bih bio ljubitelj kosarke, vec bih bio ljubielj ranijih vremena.

Inace, kosarka Medzika i Birda je bila kosarka sa 3 puta slabijim odbranama, za tako nesto gledam Real danas.
 
evo je statistička potvrda, Kobe je clutch a Lebron sisica. Svaka čast i Rudiju, dok su svi ostali očaj.

Lebron je bolji igrac nego sto je to Kobi ikada bio, ili ce biti. To da li je clutch je potpuno nebitno, jer kosarka je ono sto se igra 47 i po, ili 39 i po minuta, a ne poslednjih 30 sekunde u mecu. Cak je i bolje za njegove bliznje da nema taj iskopleksirani killer instinkt kako ga Kobi zove. Dzordan, Kobi, Tajger Vuds, Bret Favr, ne zna se ko je veci kompleksas iz te grupe...
 
Lebron je bolji igrac nego sto je to Kobi ikada bio, ili ce biti. To da li je clutch je potpuno nebitno, jer kosarka je ono sto se igra 47 i po, ili 39 i po minuta, a ne poslednjih 30 sekunde u mecu. Cak je i bolje za njegove bliznje da nema taj iskopleksirani killer instinkt kako ga Kobi zove. Dzordan, Kobi, Tajger Vuds, Bret Favr, ne zna se ko je veci kompleksas iz te grupe...

Nije, nije i nije... daleko od toga. Ne razumem kako je bolje da Lebron uzme 11 šuteva u poslednjoj sekundi i ne pogodi ni jedan?!?
 
Nije, nije i nije... daleko od toga. Ne razumem kako je bolje da Lebron uzme 11 šuteva u poslednjoj sekundi i ne pogodi ni jedan?!?

Jeste, jeste i jeste.

Ma moze da promasi i 50 suteva u poslednjoj sekundi; kakve veze imaju sutevi u poslednjoj sekundi sa time ko je kakav igrac? Po tome bi onda Robet Horry bio najbolji kosarkas u istoriji sveta.
 
Poslednja izmena:
xcpzj7.jpg
 
Zapravo, sportisti 80-ih u svim sportovima. pa tako i u NBA-u su 10 puta vise rokali hemiju nego sto to rade danas. Doping je bio kao dobar dan. Zlatno doba dopinga u sportu je kraj 80-ih i pocetak 90-ih. Danas mnogo vise rokaju tegove u teretani.

Rokali su drugu vrstu hemije jer je industrija suplemenata razvila nove i radila na poboljsanju postojecih.
Nista ovi ne uzimaju manje danas,samo je lakse prikriti tragove koriscenja dopinga.
Tegove u teretani moze da roka u toj meri samo onaj koji je na necemu.
Zato se zgoljavi momci odavde po dolasku u NBA za godinu dana nabilduju kao manijaci. Sto,jel ovde nisu imali teretanu ili sta?
 
Rokali su drugu vrstu hemije jer je industrija suplemenata razvila nove i radila na poboljsanju postojecih.
Nista ovi ne uzimaju manje danas,samo je lakse prikriti tragove koriscenja dopinga.
Tegove u teretani moze da roka u toj meri samo onaj koji je na necemu.
Zato se zgoljavi momci odavde po dolasku u NBA za godinu dana nabilduju kao manijaci. Sto,jel ovde nisu imali teretanu ili sta?

Ovde se teretana ni priblizno toliko ne koristi kao preko bare. Mislim, sportisti je ne koriste toliko, ovde se teretana koristi vise u folirantske svrhe. Osim naravno onih koji zavise od teretane, tipa bodibilderi, dizaci tegova i sl.

Ne kazem ja da danas niko ne koristi doping, narocito u ovim pomenutim sportovima; ali generalno, sve je to nista u odnosu na ono sto su koristili 80-ih i 90-ih. A to narocito vazi za americke sportove. MJ je npr. ocigledno koristio doping, dok se to ne moze reci za Kobija, Lebrona i ostale nove zvezde. Prednost kosarke u Americi je uvek bila u tome sto je to sport individualnih nedodirljivih velicina koji su veci od klubova, i niko im nikada nista nije mogao, pa varanja kosarkasa tih godina nisu ni otkrivena; dok su drugi americki sportisti, narocito ovi sto igraju bejzbol stavljeni na stub srama.
 
Suplementacije je bilo jos 70-ih,ko se seca skandala oko utakmice sa Portorikom na olimpijadi u Minhenu 1972
Репрезентација Југославије допутовала је у Минхен као званични светски првак из Љубљане 1970. године и, мада у прилично измењеном саставу, надала се освајању једне од медаља. Победа над Италијом 85:78, на старту турнира, оправдала је велика очекивања, али је већ у другом колу уследио неугодни и изненађујући пораз од Порторика. Неколико дана касније у званичном лекарском извештају потврђено је да су неки играчи Порторика допинговани играли против Југославије, али је одлучено да се утакмица региструје постигнутим резултатом.

Скандалозна одлука да се Порториканцима призна победа изазвала је гнев међу играчима и вођством југословенске репрезентације. Једни су захтевали да се из протеста напусти такмичење, други су желели да играју и покушају да изборе медаљу. На крају је само 23-годишњи Љубодраг Симоновић одбио да игра и пре времена се вратио кући.

Под утиском неправедне одлуке и уздрмана унутрашњим сукобима југословенска екипа је ипак наставила такмичење и са седам победа заузела тек пето место.
Tako da,evo 40 godina kasnije ti tvrdis da u jednom biznisu kakav je NBA ima manje dopinga. Teretana se mozda koristi vise ali takvi rezultati na telu i snazi se ne postizu od malo vise teretane. Secam se Rebrace kakav je bio pre odlaska u NBA a na sta je licio posle. U principu,doping kontrole su farsa i cist markentiski potez.
 
Suplementacije je bilo jos 70-ih,ko se seca skandala oko utakmice sa Portorikom na olimpijadi u Minhenu 1972
Репрезентација Југославије допутовала је у Минхен као званични светски првак из Љубљане 1970. године и, мада у прилично измењеном саставу, надала се освајању једне од медаља. Победа над Италијом 85:78, на старту турнира, оправдала је велика очекивања, али је већ у другом колу уследио неугодни и изненађујући пораз од Порторика. Неколико дана касније у званичном лекарском извештају потврђено је да су неки играчи Порторика допинговани играли против Југославије, али је одлучено да се утакмица региструје постигнутим резултатом.

Скандалозна одлука да се Порториканцима призна победа изазвала је гнев међу играчима и вођством југословенске репрезентације. Једни су захтевали да се из протеста напусти такмичење, други су желели да играју и покушају да изборе медаљу. На крају је само 23-годишњи Љубодраг Симоновић одбио да игра и пре времена се вратио кући.

Под утиском неправедне одлуке и уздрмана унутрашњим сукобима југословенска екипа је ипак наставила такмичење и са седам победа заузела тек пето место.
Tako da,evo 40 godina kasnije ti tvrdis da u jednom biznisu kakav je NBA ima manje dopinga. Teretana se mozda koristi vise ali takvi rezultati na telu i snazi se ne postizu od malo vise teretane. Secam se Rebrace kakav je bio pre odlaska u NBA a na sta je licio posle. U principu,doping kontrole su farsa i cist markentiski potez.


Jeste, nisam ni sumnjao da je Duci Simonovic jedini shvatio velicinu tih skandaloznih stvari:worth: A najsmesnije kod tog ludaka je to sto on uopste ne shvata da je njemu omrzena Amerika lider po kaznjavanju sopstvenih sportista zbog dopinga. Naravno, nikada nece kazniti Armstronga, ali postoje na stotine njihovih legendi koje su kaznili, sto se za ceo ostali svet ne moze bas reci. To narocito vazi za male i jadne drzave kao sto je Srbija.

Dokaz da je Duci Simonovic obican moron je i to sto on sve to koristi kao pljuvacinu po kapitalizmu, a bivse i sadasnje komunisticke drzave su sibale dopinge svojim sportistima u megalomanskim kolicinama. Istocna Nemacka npr. Pa to je bre bila Meka za sportski doping. Onda, Kina; masa njihovih plivacica je pre desetak godina postizala jako jako sumnjive rezultate. Poenta sve vase price je obicna pljuvacina po Americi, sto je kada je u pitanju doping u sportu jako, jako smesno. Amerikanci se danas manje dopinguju od Evropljanja. Amerikanci se danas manje dopinguju od Kineza. Amerikanci se danas manje dopinguju od Afrikanaca. Duci je kreten.

Da, u NBA danas ima manje dopinga nego u Dzordanovo vreme. Ne kazem da toga uopste nema, jer to bas i nije realno.

Doping kontrole u timskim sportovima i jesu farsa (u individualnim i nisu toliko); ali i cela ta halabuka oko dopinga jeste farsa sama po sebi, jer je debilno zbog toga kaznjavati sportiste. Apsolutno je potrebno sve to legalizovati. Cak i danas se utakmice timskih sportova ne ponistava kada se otkrije da je neki igrac koristio doping, Ali Duci Filozof smatra da je trebalo da se ponistava pre 40 godina:roll: Koje je bre on laprdalo, pa to je strasno.
 
Poslednja izmena:
Jeste, nisam ni sumnjao da je Duci Simonovic jedini shvatio velicinu tih skandaloznih stvari:worth: A najsmesnije kod tog ludaka je to sto on uopste ne shvata da je njemu omrzena Amerika lider po kaznjavanju sopstvenih sportista zbog dopinga. Naravno, nikada nece kazniti Armstronga, ali postoje na stotine njihovih legendi koje su kaznili, sto se za ceo ostali svet ne moze bas reci. To narocito vazi za male i jadne drzave kao sto je Srbija.

Dokaz da je Duci Simonovic obican moron je i to sto on sve to koristi kao pljuvacinu po kapitalizmu, a bivse i sadasnje komunisticke drzave su sibale dopinge svojim sportistima u megalomanskim kolicinama. Istocna Nemacka npr. Pa to je bre bila Meka za sportski doping. Onda, Kina; masa njihovih plivacica je pre desetak godina postizala jako jako sumnjive rezultate. Poenta sve vase price je obicna pljuvacina po Americi, sto je kada je u pitanju doping u sportu jako, jako smesno. Amerikanci se danas manje dopinguju od Evropljanja. Amerikanci se danas manje dopinguju od Kineza. Amerikanci se danas manje dopinguju od Afrikanaca. Duci je kreten.

Da, u NBA danas ima manje dopinga nego u Dzordanovo vreme. Ne kazem da toga uopste nema, jer to bas i nije realno.

Doping kontrole u timskim sportovima i jesu farsa (u individualnim i nisu toliko); ali i cela ta halabuka oko dopinga jeste farsa sama po sebi, jer je debilno zbog toga kaznjavati sportiste. Apsolutno je potrebno sve to legalizovati. Cak i danas se utakmice timskih sportova ne ponistava kada se otkrije da je neki igrac koristio doping, Ali Duci Filozof smatra da je trebalo da se ponistava pre 40 godina:roll: Koje je bre on laprdalo, pa to je strasno.

Ti si tezak bolid jednom recju. Vec je legalizovano ali se zarad mita o fer pleju i dalje stvara privid kaznjavanja dopinga.
Oni kaznjavaju a lider su po proizvodnji sportske hemije. I to je dovoljno tebi i takvima da zive u uverenju kako je Amerika lider u borbi protiv dopinga.
Kad bi malo vise citao video bi da on prica i o socijalistickom sportu i dopingu koji je postojao u njemu.
Covek je verovao da se bavi kosarkom a ne da igra protiv nadrogiranih ljudi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top