NBA 2020/2021

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Grent Hil je zaista prava legenda i meni jedan od omiljenih igraca oduvek bio , iako mu je vec skoro 40 god verujem da ce igrati jos nekoliko sezona.
Ja se secam Grent Hila dok je jos kao klinac igrao za reprezrentaciju SAD u onom finalu protiv nas na Olimpijadi u Atlanti 96-te.
E da recimo interesantno je i da Kurt Thomas jos igra (starter u Portlandu) koji ima vec 41. godinu i ja ga se secam jos iz vremena kad je igrao za Majami sa Timom Hardavejom, Alonzom Moningom, Sasom Danilovicem i ekipom ;)
Neko pomenu Roberta Perisa, recimo pomenuo bi i Karla Melouna koja je igrao do 42-ge , pa recimo Dikembea Mutomba koji je u 44-oj godini zavrsio igracku karijeru.
Uostalom i Jordan je vec bio zasao u 40-te kad je prestao da igra i recimo svojoj najboljoj formi (kad su Bulls-i osvojili one tri vezane titule 96, 97 i 98) je igrao negde u periodu zmedju 33-ce i 37-me godine njegovog zivota.
Svakako ima tu jos primera i u ostalim sportovima, kao recimo Paulo Maldini koji je bio stub odbrane Milana do svoje 42-ge godine ili recimo legendarni engleski golman Pitel Silton koji je aktivno branio do 47-me.
Recimo i u MMA ili u profi boksu nije bas zanemariv broj boraca koji se u 40-im i dalje aktivno bore , setimo se recimo pokojnog Gidre i onog prvog odrzanog Ultimate Fight turnira u Beogradu pre nekih 10-ak godina kad je sa 51-om godinom maltene kao od sale odvalio onog americkog profi boksera.

Inace po meni takvi sportisti zasluzuju najveci respekt i u tom je razlika izmedju istinskih legendi i takozvanih "instant zvezda" , ono u principu svako moze da bljesne u jednom momentu i da ima dobru sezonu ili par sezona ali upravo ti sto traju decenijama su prosli kroz sve moguce testove , pokazali pravi kvalitet i zato i traju toliko dugo.

Po meni takvi sportisti treba da posluze kao primer ovim nasim babama koji su kao u 32-oj ili 33-oj godini vec umorni od svega kao i recimo onim sarlatanima od novinara i ostalim neznalicama koji proglasavaju nekog "matorim" cim predje 30-tu.
 
Poslednja izmena:
Pa to.
Plus sto sam 90-ih, kao mladji, dosta intenzivno pratio NBA u poredjenju sa zadnjim godinama. I lika sam odavno poslao u penziju, nisam ni sanjao da jos igra. Bas sam se iznenadio i odusevio. Ima jos neki G. Hill, da li u Indijani, nemam pojma, mozda ih ima jos vise, ne znam....ali kad sam video njegovu sliku i godinu rodjenja (1972) - kadar neverica. z:shock:

Steta sto su ga kroz karijeru pratile mnogobrojne povrede, bas steta. Ali eto, bar sad imamo priliku mi malo stariji da uzivamo jos malo, a ovi mladji da dozive lika u akciji. Neka igra dok god moze.

A pogledaj datum kada je rodjenz:mrgreen:
Znam da mu cerkica ima neku tesku bolest, mislim da je MS. A i on nije crnja from the hood kao vecina ovih iz NBA-a, jer potice iz srednje klase, pa je jako nomalna osoba.

Ima on dve NCAA titule, i onaj cuveni pas Lejtneru u poslednjim sekundama dok su igrali za Duke i bili zvezde pred kojima je svetla buducnostz:mrgreen: (Zamislite, nekad je Kristijan Lejtner bio najveca koledz zvezda u Americiz:D). Hil ce da udje u Hall of Fame, iako je valjda samo jednom prosao prvo kolo plej ofa, i to ce bez obzira na to da bude skroz zasluzeno, jer je covek sportista u onom najboljem smislu te reci.
 
Poslednja izmena:
NBA ću ove sezone prvi put pratiti,posle 7-8 godina.Mislim da će biti baš dobra sezona...
E bas si nasao koju ces sezonu pratiti:) .Ova sezona ce mozda biti i najnerealnija,jer se igra puno utakmica za kratak vremenski period,pa ce biti dosta povreda kljucnih igraca,a i timovi popunjeni veteranima nemaju mnogo sansi.Takodje sam primetio da mnogi igraci uopste nisu u formi.Ocigledno je da su kulirali za vreme strajka...Ovu sezonu ce uzeti neki tim koji to ne bi mogao uraditi u normalnim uslovima...
 
Vesely sasvim solidan u pobedi Vasingtona nas Sarlotom. 3 od 3 za dva poena, 6 skokova, jedna ukradena lopta, 3 banane za 19 minuta, koliko je proveo u igri. Imaju novog trenera, nadam se da ce mu minutaza skociti.
 
Dobro, ja znam ko bih voleo da osvoji titulu... ali da li će to uspeti, pitanje...

Posle onoga sinoć, Oklahoma :) Ali još je rano, računam.

Što da ne. Bolje ona nego Lejkersi ili Boston po ko zna koji put.

ja mislm da ce Majami, a voleo bih da uzme bilo ko osim njih xD

Takođe. S tim što ja ne mislim da će oni biti prvaci. z:)
 
Ne pratim puno NBA, ponekad (kad se setim) uhvatim utakmicu na Sport Klubu i odgledam.

Ono malo sto sam gledao, meni najozbilniji kandidat za titulu deluje Majami. Jednostavno imaju neiscrpan rezervoar snage. Cak i kad im ne ide, ova druga ekipa mora kad-tad da se umori a onda ove neizivljene akrobate iz Majamija stupaju na scenu.
 
Minesota postaje ozbiljan tim. Nocas tukli Hjuston u gostima, i to ubedljivo. Sa ucinkom od 10 pobeda i 11 poraza su trenutno 11. na zapadu (sa istim ucinkom bi na istoku zauzimali 7. mesto, koje vodi u play-off).
 
Minesota postaje ozbiljan tim. Nocas tukli Hjuston u gostima, i to ubedljivo. Sa ucinkom od 10 pobeda i 11 poraza su trenutno 11. na zapadu (sa istim ucinkom bi na istoku zauzimali 7. mesto, koje vodi u play-off).

Odlično izgledaju kada sve funkcioniše, najbitnije je da se u tom timu postavi hijerarhija da pojedinci (čitaj Love i Bizli) ne divljaju previše. Riki je ključ njihove igre i ovi mora da mu se prilagode, i biće to extra tim.
 
Odlično izgledaju kada sve funkcioniše, najbitnije je da se u tom timu postavi hijerarhija da pojedinci (čitaj Love i Bizli) ne divljaju previše. Riki je ključ njihove igre i ovi mora da mu se prilagode, i biće to extra tim.

Love je ipak top-scorer Minesote...nemam utisak da previse "divlja".
Rubio je organizator, mozak ekipe....i koliko vidim postuju ga saigraci. Sledeci protivnici su Indiana kod kuce, Netsi u gostima, Houston kod kuce, pa Sacramento isto kod kuce. Mozda mogu da dodju konacno na > .500 tj. > 50% odnos izmedju pobeda i poraza.
 
Odlično izgledaju kada sve funkcioniše, najbitnije je da se u tom timu postavi hijerarhija da pojedinci (čitaj Love i Bizli) ne divljaju previše. Riki je ključ njihove igre i ovi mora da mu se prilagode, i biće to extra tim.

Rekao bih cak da imaju najdublji roster u celoj NBA ligi, sto je veoma znacajno za ovako skracenu sezonu nabijenu utakmicama.
Igrali su bez Bizlija veoma dobro, sve vreme igraju bez Martela Webstera, odlicnog igraca, sad im se vraca i Brad Miler, Webster, ceka se povratak Lija.
Prakticno imaju najmanje 10-11 igraca koje mogu da koriste tokom meca veoma kvalitetno.
Secam se(da ne trazim sad koji je mec) pre neki mec su bili porazeni, imali su 7 igraca preko 10 poena i Tolivera sa 9, sto je svakako veliki kvalitet ekipe.
Edit:Evo nasao sam, u porazu protvi Jute, sedam dvocifrenih, i Pekovic 8 poena.
Toliver ulazio u igru 6 minuta bez ucinka, a igrali su bez Bizlija, Baree, Webstera,Randolfa, Lija.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top