DVD RW 109D SKUP PROBLEM

milospv

Iskusan
Poruka
5.292
E ovako imam pola godine star pomenuti DVD RW. Kad režem DVDove desi se (češće) da mi iz čista mira zaustavi se na recimo 57 posto. Šta da radim. setovan je kao secondary MASTER. HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ne znate samo koliko me para ovo košta.
 
milospv:
E ovako imam pola godine star pomenuti DVD RW. Kad režem DVDove desi se (češće) da mi iz čista mira zaustavi se na recimo 57 posto. Šta da radim. setovan je kao secondary MASTER. HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ne znate samo koliko me para ovo košta.
Mislim da je bilo reci i slicnim problemima na http://www.elitesecurity.org/
Ljudi su se zalili na slican problem pa nadji tamo gde su komponente....

Probaj da promenis IDE kabl........to mi prvo pada na pamet, a mozda je i neki virus....
Ako mi nesto bude palo na pamet javicu ti!
Pozdrav!
 
Ako ti je on jedini rezač ili ako ga često koristiš probaj da ga staviš na primary slave.Znači da na jednom IDE kablu budu HDD (primary master) i rezač (primary slave).Pokušaj i sa Nerom,da instaliraš neke novije verzije (verzije 6.6.0.0 pa nadalje). Što se tiče rezanja probaj da režeš što je moguće nižom brzinom.U krajnjem slučaju pokušaj i sa reinstalacijom XP ili prethodno skeniraj sistem sa antivirusnim programom ako to već nisi uradio.Ja imam isto Pioneer 109 i sa njim nemam nikakvih problema.Kod mene je skopčan baš kao što sam objasnio.Pozdrav!!!
 
Jel ti taj IDE kanal u PIO ili DMA modu? Ako se radi o PIO, provaj prebaci na DMA.
To gledas : Deviace Manager>Primary IDE Chanel (ili Secondary IDE Chanel zavisi gde ti je DVD/RW -- kliknes desnim klikom pa na Propertis!!!) > Advenced Settings i u Transfer mode-u namestis DMA if available!!!!

Otkaci ovaj drugi pa vidi sta se desava!

Pozdrav!
 
Namješten je DMA mod, skinuo sam najnoviji firmver. Ne znam. Kada sam jumper stavio na master nije htio da radi, tačnije htio je ali onda nije prepoznavao kombo koji je setovan sa lsave. kada sam namjestio jumper na cable select proradio je i drugi... U SK preporučuju 40 žilni ATA-kablo, jer ako se to nema stvara probleme u radu. Ne kontam, meni je kablo staro preko 3 god koliko i komp. Kada sam tražio 40žilno kablo u prodavnici dodali su mi isto ko moje uz pitanje " Jel to to?"
 

Back
Top