Zapad postaje komunisticki

svashta s tobom...mislim,smarash brate sa tim prichama da smo mi uvek bili nepogreshivi i u svemu ispravni...mislim,nije ni da smo mi za sve krivi,ali ipak...jbg brate,prihvati da smo sami sebi najveci neprijatelji,zasto uvek pricas u komunistickim frazama tipa"domaci i strani neprijatelj"?pogledaj malo oko sebe i videces o cemu ti govorim...ja bi to prihvatio ako bi svi ovde bili slozni,pomagali jedni drugima i sl.,medjutim o kojoj slozi da pricamo posle svega sto nam se izdesavalo i sto nam se jos uvek desava
 
serb_pagan:
mislim,u kom si fazonu sa ovim slikama?likujes zbog unistenja jednog divnog grada,mozda najprivlachnijeg grada na svetu za mene?zbog patnje miliona ljudi koji meni i tebi nisu nista skrivili? zbog propasti kolevke jazz-a?i to je kao sirotinja u USA? najgora sirotinja tamo zivi bolje nego srednja klasa u kini...ako oni uopste imaju to,srednju klasu...mada ja mislim da nemaju,nisam siguran...

Е мој "пагане", а Американци нису ликовали када су бомбардовали Београд!?
Сећам се још док су вежбали у Авиану један њихов генерал је за звук млазњака рекао "ово је звук слободе".

Ја не ликујем, само показујем како то изгледа у Америци.
У принципу ми је жао што је тамошња сиротиња страдала, жао ми је због џеза и што се стари Њу Орлиз, баш са том сиротињом, с тим духом, можда никада неће вратити...
Али са друге стране, је Америка прсла 200 милијарди, а кад додамо још 200 милијарди на Ирак, видимо да се страховито смањују могућности да нападну земље као што су Иран или Сирија чија је једина кривица што се не склањају с пута ционистима и крсташима. Знаш шта, и Дамаск, Табриз и Техеран су древни градови са својом културом. Само њима не прети природа него зли људи који су и нас бомбардовали.
У Кини има средње класе, нека ти објасни Заратустра који је био тамо, ја нећу више да те узнемиравам, пошто се видим нервираш.

Нексусе, није битно да ли ти сматраш да је Русија у Европи, него да ли тако у Бриселу сматрају. Неке европске земље и даље крију чеченске терористе, а колико видим много су спремнији да приме Турску у своје чланство.
 
serb_pagan:
mislim,u kom si fazonu sa ovim slikama?likujes zbog unistenja jednog divnog grada,mozda najprivlachnijeg grada na svetu za mene?zbog patnje miliona ljudi koji meni i tebi nisu nista skrivili? zbog propasti kolevke jazz-a?i to je kao sirotinja u USA? najgora sirotinja tamo zivi bolje nego srednja klasa u kini...ako oni uopste imaju to,srednju klasu...mada ja mislim da nemaju,nisam siguran...
Pazi ovako pagan. Zasto sam ja postavio npr. slike Sangaja. Zato sto mi je muka da slusam vise bajke o blagostanju u USA, demokratiji u Britaniji i prijateljstvu Srbije i Nemacke. Danasnji svet se menja, ako to ne uvidjas, zao mi je. Niko ovde ne tvrdi da ce za 5 godina sedeti za kineskom tastaturom i jesti stapicima. Sustina je da se Kina menja...zadnjih petnaest godina su promene tako velike koliko nisu biile stotinama godina ranije. Ziveo sam u USA, video Kinu, znam sta govorim. USA je naravno bez obzira na sve jos uvek sila, ali njen sjaj je na zalasku...idu iz greske u gresku... i kao bilo koja velika sila kao npr. Rim, nece im doakati ni Kina, ni Taiwan, ni Srbija, ni EU, ni Rusija...vec ce se sami urusiti iznutra. Proslo je vreme kad su usled svojih nagomilanih problema, izazivali ogromne ratove po svetu...ta prica vise ne pije vodu. Zato je bio 9/11 i napravice oni jos gori pokolj svojih ljudi i optuziti ne znam vise koga. Oni su prozreti tj. njihova politika i sa tim je stavljena tacka. Ovo sad sto se desava to je samo beg od neumitne realnosti propadanja koje ih ocekuje u ovom veku.
 
Duh Sekire:
Е мој "пагане", а Американци нису ликовали када су бомбардовали Београд!?
Сећам се још док су вежбали у Авиану један њихов генерал је за звук млазњака рекао "ово је звук слободе".

Нексусе, није битно да ли ти сматраш да је Русија у Европи, него да ли тако у Бриселу сматрају. Неке европске земље и даље крију чеченске терористе, а колико видим много су спремнији да приме Турску у своје чланство.

ti imas neki snimak tog generala?
ili si samo pao na Slobinu propagandu...
mislim, nije da podrzavam NATO ili slicno, ali odkud znas za to...

Rusija jeste u Evropi, i kad-tad ce biti i u EU...
 
Nexus 6:
ti imas neki snimak tog generala?
ili si samo pao na Slobinu propagandu...
mislim, nije da podrzavam NATO ili slicno, ali odkud znas za to...

Rusija jeste u Evropi, i kad-tad ce biti i u EU...

Pa Neksuse, imaš gotovo identičnu izjavu u filmu APOKALIPSA DANAS,
Frensisa Forda Kopole, u sceni napada napalmom na jedno vijetnamsko
selo, pukovnik koga igra Robert Dival, koji je za ovu ulogu dobio Oskara,
kaže za miris spaljenog sela napalm bombama - OVO JE MIRIS POBEDE!!!
To ti je njihov MILITARISTČKI način razmišljanja.
 
serb_pagan:
uf,APOKALIPSA DANAS,opasan film...i jos bolja replika,legendarna
Dobro da pomenuste "Apocalypse now" od F. F. Copolle, mozda jedan od najvecih filmova u svetskoj kinematografiji. Filozofski film, narocito drugi deo koji je mnogima dosadan :lol: gde se govori o sustini ljudske prirode ka unistavanju svega pa i samog sebe..Ali elem, replika o kojoj je rec ima dodatak na kraju koji ste prevideli. Duvall kaze... "Jednog dana ovaj rat ce se zavrsiti..." Time je receno sve o politici USA i kako se oni izvlace iz svih problema i kriza u koje upadaju.

Evo i originala.....

"You smell that? Do you smell that?... Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. You know, one time we had a hill bombed, for twelve hours. When it was all over I walked up. We didn't find one of 'em, not one stinkin' dink body. The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like... victory. Someday this war's gonna end... "
 
Nexus 6:
ti imas neki snimak tog generala?
ili si samo pao na Slobinu propagandu...
mislim, nije da podrzavam NATO ili slicno, ali odkud znas za to...

Друже мој, чуо сам на слободарском & независном радиу Б92 који сам слушао током 90-их, осим кад га је Слоба ослободио (као што видите нема наводника а треба под наводнике ставити и оно "независан", као и "ослободио"). Ја сам био против Милошевићевог режима и његову пропаганду скоро и да нисам слушао - из здравствених разлога.
Ерго, генерал је то рекао, ишао је преко његових речи превод са енглеског... Мислим да су га преводом прекрили, али ако је за тебе Б92 био део Слобине пропаганде, онда нека...
 
Strela:
Pa Neksuse, imaš gotovo identičnu izjavu u filmu APOKALIPSA DANAS,
Frensisa Forda Kopole, u sceni napada napalmom na jedno vijetnamsko
selo, pukovnik koga igra Robert Dival, koji je za ovu ulogu dobio Oskara,
kaže za miris spaljenog sela napalm bombama - OVO JE MIRIS POBEDE!!!
To ti je njihov MILITARISTČKI način razmišljanja.

Strelo, uvek citiras filmove i serije...mislim, verujem ja u to, al' zato lepo pitam jel' Duh to cuo sam, ili sa "Radio Mileve"
a, americka vojska je jedna od najindoktrinarnijih na svetu...
za realan prikaz pogledati film Full Metal Jacket... :wink:
moj favorit sto se tice Vijetnama...

al' to su vojnici...njihovo je da ubijaju i da ginu, i nista se ne pitaju...u principu, to su momci i devojke iz ruralnih sredina, koji su od malena zatucavani filmovima o Rambu, ili Mirku i Slavku, i oni ne znaju za bolje...
gledao sam onaj MBS1, prosle godine, i onaj Dimitrije je stvarno covek za postovanje, sto se tice vojske i toga, ali, brate... :roll:
kapirate sta hocu da kazem?
zato je vazno imati civilnu kontrolu vojske...
da se razumemo...ovde sam mislio na SVE vojske sveta...
 
Кад већ говоримо о филмским цитатима, ево мог омиљеног. Стварно штета што више нема потписа...

Dizzy:My mother always told me that violence doesn't solve anything.
Jean Rasczak: Really? I wonder what the city founders of Hiroshima would have to say about that.
[to Carmen]
Jean Rasczak: You.
Carmen: They wouldn't say anything. Hiroshima was destroyed.
Jean Rasczak: Correct. Violence has resolved more conflicts than anything else. The contrary opinion that violence doesn't solve anything is merely wishful thinking at its worst.

Верховен и његово ремек дело Starship Troopers
40.jpg


Филм промовише милитаризам и фашизам, а главни фазон је што уопште не можеш да повучеш линију где се аутор зеза, а где је озбиљан ;)
 
Nexus 6:
Strelo, uvek citiras filmove i serije...mislim, verujem ja u to, al' zato lepo pitam jel' Duh to cuo sam, ili sa "Radio Mileve"
a, americka vojska je jedna od najindoktrinarnijih na svetu...
za realan prikaz pogledati film Full Metal Jacket... :wink:
moj favorit sto se tice Vijetnama...

al' to su vojnici...njihovo je da ubijaju i da ginu, i nista se ne pitaju...u principu, to su momci i devojke iz ruralnih sredina, koji su od malena zatucavani filmovima o Rambu, ili Mirku i Slavku, i oni ne znaju za bolje...
gledao sam onaj MBS1, prosle godine, i onaj Dimitrije je stvarno covek za postovanje, sto se tice vojske i toga, ali, brate... :roll:
kapirate sta hocu da kazem?
zato je vazno imati civilnu kontrolu vojske...
da se razumemo...ovde sam mislio na SVE vojske sveta...

Ne citiram fimove uvek, već povremeno, a što se tiče razloga zbog kojeg
ih citiram (reč je uglavnom o Američkim filmovima), pa to je zbog toga što
je film njihovo glavno propagandno sredstvo.
 
Duh Sekire:
Кад већ говоримо о филмским цитатима, ево мог омиљеног. Стварно штета што више нема потписа...

Dizzy:My mother always told me that violence doesn't solve anything.
Jean Rasczak: Really? I wonder what the city founders of Hiroshima would have to say about that.
[to Carmen]
Jean Rasczak: You.
Carmen: They wouldn't say anything. Hiroshima was destroyed.
Jean Rasczak: Correct. Violence has resolved more conflicts than anything else. The contrary opinion that violence doesn't solve anything is merely wishful thinking at its worst.

Верховен и његово ремек дело Starship Troopers
40.jpg


Филм промовише милитаризам и фашизам, а главни фазон је што уопште не можеш да повучеш линију где се аутор зеза, а где је озбиљан ;)

mnogi smatraju da je trash, ali Starhip Troopers je zaista remek delo naucne fantastike...
znas da je izasla igra? nije losa...
 
Има један још јачи цитат када службеник на регрутацији каже "Мобилна пешадија ме је начинила оваквим човеком", па онда видиш како је он богаљ.
Штета што на имдб нема овај цитат у оригиналу ... још ако би била слика из те сцене то би било идеално за критику америчког милитаризма и "увођења демократије" широм света.
 

Back
Top