POST

..ajde da malo omashim temu..
..pre mesec i kusur, ramazan u toku, sudan, +45 u hladu, +beskonachno na aerodromskoj pisti..
..nesrecnici do desetak pre podne josh i funkcionishu bez vode..
..iza toga su shizofrenichno katatonichni do sedam uveche..
..a od njih zavise zivoti..

..ima smisla ako imash tri zene, chopor dece i dve koze u kolibi..
..i dan provodish u molitvi..
..nema ako ti treba mozak za svakodnevicu..

..nash post nije takav..ali mu ne vidim mesto u svom zivotu..
 
Post je izmislila crkva, da utesi siromasne hriscane sto ne mogu na trpezi svakog dana da imaju meso. Drzanje posta podrzavam, ako covek misli da ce na taj nacin da ucini dobro svom zdravlju, mada to obicno nije slucaj. Ili u slucaju da duboko veruju u njegov smisao. Obicno ljudi drze post iz mode, pa cim se zavrsi, navale na krkanluk ko blesavi. :lol:
Nisam u zivotu drzala post i ne nameravam. :-)
 
divlja u srcu:
Post je izmislila crkva, da utesi siromasne hriscane sto ne mogu na trpezi svakog dana da imaju meso. Drzanje posta podrzavam, ako covek misli da ce na taj nacin da ucini dobro svom zdravlju, mada to obicno nije slucaj. Ili u slucaju da duboko veruju u njegov smisao. Obicno ljudi drze post iz mode, pa cim se zavrsi, navale na krkanluk ko blesavi. :lol:
Nisam u zivotu drzala post i ne nameravam. :-)
Uh... Tek sada videh smajli, pa sam shvatio da se salis. Salis se, zar ne?
Post nisu izmislili ni Crkva, ni Hriscani, a ima mnogo razloga zbog kojih ga mozemo smatrati korisnim. Posto ovde pricamo o duhovnom aspektu, na njemu se i treba zadrzati... Cilj posta, je jacanje volje i teranje na razmisljenje o sustini odricanja materijalnog, a prihvatanja duhovnog. Post treba posmatrati kao totem u starijim civilizacijama, a novijim hram ili oltar - kao sredstvo ili medij koji koristimo za inicijaciju dostizanja duhovnog. Znaci, ako si u stanju da se duhovno razvijas bez fizickih poredjenja, koja su slika ili kontrapod cilja kojem stremis, onda ti te manifestacije i ne trebaju. Postices radi zdravlja...
 
kaki crni post
zivela deponija i njen svedski sto
pojeo sam jutros shpric, metlu bez drske, periku, rakuna ( jedva sam ga savladao ) i kao dezert nesto sto ne znam sta je
malko me sada boli stomak
 
E brate sta da se radi , ne mogu da postim pa to ti je , ali ko moze svaka mu cast ..moram da cuvam snagu i energiju !!! Ako ne jedem meso ne mogu da funkcionisem , POZDRAV SVIMA !!!
 
Julian_Duranona:
Cilj posta, je jacanje volje i teranje na razmisljenje o sustini odricanja materijalnog, a prihvatanja duhovnog. Post treba posmatrati kao totem u starijim civilizacijama, a novijim hram ili oltar - kao sredstvo ili medij koji koristimo za inicijaciju dostizanja duhovnog.

Ne salim se. Ovaj cilj posta je potpuno nakaradan iz mog ugla. Sustina manipulacije. Pa i ako vera nema veze sa tim, nego je to razmisljanje jednog pojedinca i takvo je nakaradno, zato sto je jednostrano.
Necu da se odricem materijalnog i telesnog, zato sto zivim u materijalnom svetu i zato sto jesam telesna. Sva ta odricanja donela su samo stetu, pa se sve zavrsi masovnim klanjem. Ljudi koji se odricu seksa u ime duha, cesto postaju pedofili, a najblazi oblik je da obicno duze nemanje seksa vodi ka deformaciji licnosti. Mrtva sam ozbiljna.
E sad, sto se tice zdravlja, to nek se pitaju ovi sto drze post, sta jedu tada i koliko se zdravo hrane. Ne treba mi post, da bih se zdravo hranila. Ja nisam ljubitelj vegeterijanske ishrane, a zdrav nacin ishrane svakako ukljucuje meso. :) :razz:

Ja volim stare Grke, pagane:

"U zdravom telu, zdrav duh!" 8-)
 
A MENE PONEKAD JEL VOLIS KAD TE NE NERVIRAM KAO SADA ,hahhahahhahha !!!

Divlja jel bila zurka , A POST IONAKO NE PODNOSIM ???!!!! Da ne kazu da chatujem!!!
 
divlja u srcu:
Post je izmislila crkva, da utesi siromasne hriscane sto ne mogu na trpezi svakog dana da imaju meso.
Na ovo gore sam mislio, kad sam te pitao da li se salis...
divlja u srcu:
Ne salim se. Ovaj cilj posta je potpuno nakaradan iz mog ugla. Sustina manipulacije. Pa i ako vera nema veze sa tim, nego je to razmisljanje jednog pojedinca i takvo je nakaradno, zato sto je jednostrano.
Necu da se odricem materijalnog i telesnog, zato sto zivim u materijalnom svetu i zato sto jesam telesna. Sva ta odricanja donela su samo stetu, pa se sve zavrsi masovnim klanjem. Ljudi koji se odricu seksa u ime duha, cesto postaju pedofili, a najblazi oblik je da obicno duze nemanje seksa vodi ka deformaciji licnosti. Mrtva sam ozbiljna.
E sad, sto se tice zdravlja, to nek se pitaju ovi sto drze post, sta jedu tada i koliko se zdravo hrane. Ne treba mi post, da bih se zdravo hranila. Ja nisam ljubitelj vegeterijanske ishrane, a zdrav nacin ishrane svakako ukljucuje meso. :) :razz:

Ja volim stare Grke, pagane:"U zdravom telu, zdrav duh!" 8-)
...A posto u poslednje vreme cesto bivam pogresno shvacen, moracu da rastumacim sta sam napisao. Nisam izneo opravdanje, nego objasnjenje posta kao pojma... U mom odgovoru se moze pronaci ono sto i ti pises, tako da ispada da se, u neku ruku, slazem sa tobom. Jedino, ja ne bih koristio termine poput "manipulacija" ili "nakaradno". Zaista ne smatram da tako stoje stvari... Recenica koju cesto cujemo - "kakva vera, takva i vecera", ne predstavlja osudu ili karakterizaciju odsustva vere... Ona samo opisuje covekov izbor i put kojim ide. Dakle, ko ne posti, ili ne koristi ostala "pomagala" u trazenju duhovnog, ne mora da bude bez vere. Jednostavno, njegova vera je drugacija...
I gle, cuda... Da li ce posle ovoga, sto sam napisao, zvucati cudno, ako vam se poverim da ne postim?!
 

Back
Top