Sivi africki papagaj

Cena "divljeg' sivca je oko 250 evra. Medjutim, potreban je ogroman trud i strpljenje da bi se takva ptica pripitomila, a mozda se to nikada i ne dogodi!
Skuplja, na prvi pogled, varijanta je da se uzme rucno hranjeni zako (500-600E). Na duze staze ova varijanta se mnogo vise isplati i preporucujem je!
 
paintball igrac:
Hteo bih ja da ga kupim za tu lovu.
U Cacku sam 10.01.2006.
Pozdrav.
Vazi samo dati kazem da znas da govori engleski ali malo zamuckuje,pa je zbog toga niska cena.Jos se ovaj gazda naglo nesto razboleo.Pao u bolnicu,nesto bezveze,sumnjaju na pticji grip.Ko zna dal ce muka preziveti,pa ga zbog toga prodaje.
Ako hoces dacu ti njegov broj ali ja tamo ne smem.
 
miskov:
Vazi samo dati kazem da znas da govori engleski ali malo zamuckuje,pa je zbog toga niska cena.Jos se ovaj gazda naglo nesto razboleo.Pao u bolnicu,nesto bezveze,sumnjaju na pticji grip.Ko zna dal ce muka preziveti,pa ga zbog toga prodaje.
Ako hoces dacu ti njegov broj ali ja tamo ne smem.
Uh pa ti postade strucnjak i za grip.
Nemoj se ubuduce gadjati ciframa i bilo bi umesno da na ozbiljne teme odgovaras ozbiljno.
Ne treba mi njegov br. ti si rekao da prodajes.
Diskutuj o necemo o cemu znas i bez veze je ovako da lupetas.
Sivi africki ZAKO za 100 eura smesno evo ti 150 donesimi ga.
Posto se bojis gripa posalji ga postom ili daj mu adresu sam ce da dodje.
Ali moras mi dati telefon da bih ti izdiktirao adresu.
 
Dobro, nemoras tako zustro, covek je dao predlog, ponudu, nema veze sto nije njegova, ali bi mogao da ostavi neki kontakt. Ja cisto sumnjam da je u pitanju pticji grip, i to u kavezu?!?!?!?! - ako ga je tamo cuvao :) Ova ti je dobra za postu i adresu :):):):):):):) I ne razumem sto je jeftin zbog engl. jezika. Bolje engleski da zna nego Bantu, Zulu, Aboridzinski ili Arapski :)
 
v.bojan:
Cena "divljeg' sivca je oko 250 evra. Medjutim, potreban je ogroman trud i strpljenje da bi se takva ptica pripitomila, a mozda se to nikada i ne dogodi!
Skuplja, na prvi pogled, varijanta je da se uzme rucno hranjeni zako (500-600E). Na duze staze ova varijanta se mnogo vise isplati i preporucujem je!

Kako to moze laicki da se proveri, ili kod veterinara? Posto ima mnogih trgovaca koji bi svasta da uvale, uz dobru pricu :)
 
Hehehe!!! Imam i ja Zakoa, samo sto nije tako dobro dresiran. Za ovako nesto je potrebno MNOGO truda i ako neko pozeli to da postigne nije dovoljno samo da ga kupi! Dobro je to sto su jako skupi, pa ne mogu svakome da padne u ruke.
 
Pa niko da pita... :D
Sto se tice hrane, mom su primarne semenke, leti vise bele, a zimi crne i kikiriki. Pored toga mu dajem voce (uglavnom jede sve - jabuke, mandarine, banane, grozdje, jagode...), povrce koje bas ne voli previse i Plazmu koju obozava kao i pilece kosti. Negde sam procitao na netu da ih ne treba navikavati na semenke, vec osnovna ishrana bi trebalo da im bude tost hleb,sir, piletina - grudi najvise, belance..., povrce i voce. E sad, ja sam mog dobio davno (mozda je bio cak i jedini Zako u Beogradu) i moj otac se raspitao na Veterinarskom fakultetu, gde su mu rekli za semenke na koje se toliko navikao da sam digo ruke.
Trebalo bi da se cuvaju u sto vecem prostoru, negde sam video da je lik odvojio cak celo potkrovlje za svog Zakoa. Ja mog drzim u kavezu bez krova, tako da moze da vrslja oko kaveza i pustam ga po sobi s' vremena na vreme. Problem je to sto imaju izuzetno jak kljun i vole da unistavaju stvari, a drvo im je specijalnost, pa ako ih ostavite na 5 min. same, ode nogar od stolice:)
Sto se cene tice, to zaista ne znam, pogotovo sad posto je zabranjen uvoz ptica zbog pticijeg gripa. Moj brat je video na pijaci da neko prodaje Zakoa za 800 evra, pa eto to je neki orjentir.
 

Back
Top