Help me!

apache

Ističe se
Poruka
2.012
...'Carobnjaci' boje u Beogradu su frizeri 'Redken'-a, ali su, nazalost, veoma skupi za nase uslove...Ono sto ih preporucuje je, ne samo odlican osecaj za nijanse, vec pre svega, briga o kosi - za razliku od vecine frizera kojima je jedino bitno da musterija izadje zadovoljna iz salona ne misleci sta ce se dogoditi sa kosom vec nakon par dana ili prvog pranja - kod njih se ne desava da kosa prilikom farbanja, ma kako svetla nijansa bila u pitanju, bude ostecena - naprotiv...
...Tesko je procenjivati nijansu na fotosima, ali ako se plavim ne smatra samo 'oxygen plavo', vec i citava paleta prirodnijih, srednje i tamnije svetlih tonova i polutonova, ja bih ovu lepu nijansu ipak ocenila plavom - prorodno srednje svetlo pepeljasto plavom...;)...Ista nijansa farbe nikada ne rezultira istom nijansom kod dve osobe, tako da je krajnji ishod uvek delimicno neizvestan - jedino sto mogu da ti posavetujem je, da ukoliko imas ridj pigment, ili generalno, zelis da svedes mogucnost da boja koju dobijes ima zut/narandzast odsaj na minimum - bez obzira za koju boju se odlucis, dodaj oko 2cm crne boje u pripremljenu smesu za farbanje...Inace, najbolji rezultati se dobijaju mesanjem nijansi, ali mozda je bolje da ne eksperimentises ako nemas iskustva...Srecno! :)
 
ja sam dobila tu nijansu kose sa Loreal Couleur Experte 8.3 koji se sastoji od 2 steps.inace sam imala smedju kosu i sad sam zadovoljna sa bojom koju sam dobila
sada nisam sigurna dal se ta farba prodaje u srbiju, nisam nikad to primetila, farba je odlicna, prvo ofarbas kosu a posle uradis i pramenove i veruj mi sve nijasnu su super
 
ugadnubaburastem:
...'Carobnjaci' boje u Beogradu su frizeri 'Redken'-a, ali su, nazalost, veoma skupi za nase uslove...Ono sto ih preporucuje je, ne samo odlican osecaj za nijanse, vec pre svega, briga o kosi - za razliku od vecine frizera kojima je jedino bitno da musterija izadje zadovoljna iz salona ne misleci sta ce se dogoditi sa kosom vec nakon par dana ili prvog pranja - kod njih se ne desava da kosa prilikom farbanja, ma kako svetla nijansa bila u pitanju, bude ostecena - naprotiv...
...Tesko je procenjivati nijansu na fotosima, ali ako se plavim ne smatra samo 'oxygen plavo', vec i citava paleta prirodnijih, srednje i tamnije svetlih tonova i polutonova, ja bih ovu lepu nijansu ipak ocenila plavom - prorodno srednje svetlo pepeljasto plavom...;)...Ista nijansa farbe nikada ne rezultira istom nijansom kod dve osobe, tako da je krajnji ishod uvek delimicno neizvestan - jedino sto mogu da ti posavetujem je, da ukoliko imas ridj pigment, ili generalno, zelis da svedes mogucnost da boja koju dobijes ima zut/narandzast odsaj na minimum - bez obzira za koju boju se odlucis, dodaj oko 2cm crne boje u pripremljenu smesu za farbanje...Inace, najbolji rezultati se dobijaju mesanjem nijansi, ali mozda je bolje da ne eksperimentises ako nemas iskustva...Srecno! :)
Sto se prirodne boje tice tu nema problema, posto sam ja prirodno pepeljasto smedja, nemam ni trunke crvenkastog pigmenta,ali je problem boja koju sada imam koja je svetlo smedja ali ide na narandzasto. Inace isla sam kod ekstra frizera(zavrsio redken akademiju) i platila mnogo, i vec par puta mu govorim isto ali ne vredi. Nisam pristalica farbanja u kucnoj radinosti, ali mi je muka vise da dajem velike pare a da ne dobijem ono sto hocu. Zato sam i pomislila da sledeci put kupim neku farbu koja mi se dopada i da me neko ofarba, pa makar cu jefinije proci. A sada tesko da mogu i da se vratim na prirodnu boju zato sto je ultra pepeljasta, a takvu fabru ne mogu da nadjem. Sve u svemu, ocajna sam! Tako da ako jos neko ima neki predlog... bila bih zahvalna.
@ugadnu... Hvala na odgovoru!
 
apache:
Zna li neko koju farbu/nijansu da koristim da bih dobila ovakvu boju?
Nijedan frizer ne ume ili nece da se potrudi da mi ovo napravi, ili ne razumeju sta hocu...
http://www.beautyriot.com/stuff/images/articles/approve/3128_3801_Duff-Hilary-09-4x.jpg
http://www.beautyriot.com/stuff/images/articles/approve/3021_3705_Duff-Hilary-06-4x.jpg
http://www.beautyriot.com/stuff/images/articles/approve/3048_3750_Duff-Hilary-07-4x.jpg
Ili mi preporucite frizera koji ce moci da mi pomogne!



Ja imam sličnu boju kao ova tvoja ''favoritkinja'' .... znači meni je frizer izvukao pregršt nekih pramenova .... i posle ih prefarbao u neku od plavih nijansi ..... mislim da ovu nijansu ne možeš dobiti običnim farbanjem.
 
pa svaki bolji frizer može to da odradi ,,, nego treba da sediš na stolici nekoliko sati ... to je bezveze ,,, inače treba i boja tena da ti odgovara toj boji kose da bi ti lepo stajalo,,, a ova riba je baš gotivna ,,, ma otkud znam --ja sam danas sve nešto na ćoše ,,
 
avesic:
pa svaki bolji frizer može to da odradi ,,, nego treba da sediš na stolici nekoliko sati,,
Jeste, ali je fora u tome sto ne mozes da znas kakva je neko frizer dok ga ne isprobas, a nemam toliko kose da se na njoj isprobavaju svakakvi, pa sam mislila da mi neko preporuci nekog provereno dobrog. Inace, nije mi frka da sedim par sati samo da mi neko uradi ono sto trazim!
 
apache:
Jeste, ali je fora u tome sto ne mozes da znas kakva je neko frizer dok ga ne isprobas, a nemam toliko kose da se na njoj isprobavaju svakakvi, pa sam mislila da mi neko preporuci nekog provereno dobrog. Inace, nije mi frka da sedim par sati samo da mi neko uradi ono sto trazim!


meni ako obično pranje kose i feniranje traje više od 25 minuta ,,,počnu mravi da mi idu po nogama,,, a tedo da dodam za onu boju kose treba imati odredjeni ten --- ja sam probala nešto nalik tome ,, izgledala sam ko one ciganke kada se ofarbaju a uopšte nemam taman ten ????? --pitaj boga (eto ti religije)
 
Idem u subotu kod neke frizerke,zavrsila redken akademiju, na dorcolu ima salon. Tanja, ulica Visokog Stevana, mozda je neko ovde i zna? Idem samo da se dogovorim...
 
Betty:
znači redken njet?
frizeri su lutrija i inače...
nesto ih hvale, ja nisam bila zadovoljna. klasicna prica, kosa se navikne na samo te proizvode, pa ako slucajno osiromasis u medjuvremenu i predjes na neke druge, prokukaces dok se ne navikne i povrati! dakle, redken ne. ima mnogo bolja varijanta za zdravu i sjajnu kosu kada govorimo o preparativnoj kozmetici.
 
Struja:
nesto ih hvale, ja nisam bila zadovoljna. klasicna prica, kosa se navikne na samo te proizvode, pa ako slucajno osiromasis u medjuvremenu i predjes na neke druge, prokukaces dok se ne navikne i povrati! dakle, redken ne. ima mnogo bolja varijanta za zdravu i sjajnu kosu kada govorimo o preparativnoj kozmetici.
Podeli sa nama te tajne za zdravu i sjajnu kosu:p
 

Back
Top