Osnivanje politicke stranke

spetar

Početnik
Poruka
9
Pozdrav svim clanovima.

Zanima me ukoliko neko zna kako se osniva nova politicka stranka.

I kada ne biste bili ni za dos ni za radikale kakve biste politicke pravce trazili u drugim strankama (npr. da li su za nez/etn. cisto kosovo, za/protiv evropske unije...)
 
:) he nije sveti petar savic petar ;)
pogresno sam se izrazio nisam mislio na dos vec na celokupan skup demokratskih stranaka koje su sad na vlasti.
Sa grupom istomisljnika probacu da osnujem novu politicku stanku, sa drugaciijim programom od ostalih stranaka, jedino me zanima na koji nacin se osniva stranka i sta sve treba?
 
spetar:
:) he nije sveti petar savic petar ;)
pogresno sam se izrazio nisam mislio na dos vec na celokupan skup demokratskih stranaka koje su sad na vlasti.
Sa grupom istomisljnika probacu da osnujem novu politicku stanku, sa drugaciijim programom od ostalih stranaka, jedino me zanima na koji nacin se osniva stranka i sta sve treba?

koje fakultete imate ti i tvoji istomisljenici, i koja vam je ideologija?

a treba ti nekoliko hiljada potpisa...samo to, mislim...
 
Ma meni je jedan poznanik Tosho nudio da osnujemo stranku. Sve mi ispricao kako i sta treba...koliko para moze da se dobije od drzave za izbore itd. I mogu vam reci da je to jako fin posao.Kulturan. :lol:
Samo meni to nije zanimalo. On je sin bivseg pandura. Samo takvi i osnivaju stranke danas. Deca bivsih DBovaca,murijasha,oficira...
 
ja opet kazem, ako postanu parlamentarna stranka, neka se sete jednog lika sa foruma, koji ih je podrzao i neka ga (me) pozovu za mesto ministra... vojska policija zdravstvo, moze sve, al' preferiram neshto gde moze vishe novca da se digne :)
 
Pa ne moze ni to tek tako, da se napravi stranka. Lako je obraditi gomilu ali to se moze samo na trgovima vikom u megafon. Skupis ti istomisljenike ali gomila je ta koja te cini covekom i vodjom. TI se toboze boris, oni te podrzavaju a neprijatelj jako gadan. Sto veca gomila pod tobom to si ti vise ka nebu. Onda kada postignes nesto po pitanju politickog uspona i kada se dokopas neke jako bitne institucije ili ministarskog mesta pocnes mirnu fazu svoje politicke avanture: pocinjes da klepas po usima. Nameti, tenderi, vozovi, mostovi i ostale vragolije bivaju zacinjeni prostonarodnim recnikom i neformalnim i krajnje domacim ponasanjem u javnosti. Dusmani ce tvrditi da si stoka ali ko ih .... za sta. Njih i kumove i prevarene politicke i poslovne partnere, sve. Tako se to radi.
 

Back
Top