QUENTIN TARANTINO

Ovako, gotivim Tarantina, jer je dobar reditelj i extra lik.
Ali imam jedno misljenje, iznecu ga, makar mi rekli da sam luda :)

Mislim da Tarantino krade Scorsese-a. Poznato je da Scorsese ima to slikovito i karakteristicno predstavljeno nasilje u svojim filmovima. Isti slucaj je kod Tarantina, samo sto Scorsese-ovi filmovi imaju neku psiholosku tezinu i dubinu, a Tarantino ide na kartu zabave i ludila, sto je prijemcivije sirim narodnim masama, gledljivije i bolje se prodaje.

Ne kazem da je lopuza, nemam pravo to da kazem za njega i NE ZELIM, ali samo uocavam slicnost. To moze da se vise shvati kao inspiracija, to jest da je bio mozda inspirisan njegovim filmovima.

ima slicnosti
vazda se kradu fore
od pojedinih rezisera
koliko su samo John Forda
odredjeni reziseri kopirali
u detektivskim filmovima
to je neizbjezno
 
Ma ljudi da li ste vi gledali kako je sniman film. Rodrigez vezba na gitari What's up na bini, dok mu Kluni postavlja gomilu pitanja.
K: Shta ja da radim
R: Nishta samo sedi u kolima QT ce da vozi.
K: A da li da prozor na kolima bude otvoren ili ne
R: Ma kako hoches
K: A da li da izbacim ruku kroz prozor ili ne
R: Ma pusti me bre da sviram

Tarantino je ok. Ali je za pravo shvatanje njegovih filmova potrebno pogledati Fribi i Bin. To je prvi film koji je spojio humor i nasilje. Tarantino ga je prikazao na svom filmskom festivalu i pre toga odrzao hvalospevni govor o ovom filmu.

o kom filmu govoris? o sumraka do svitanja?
nego imam pitanje
kako se zove u originalau fribi i bin
i
ovo
da li je tacno da se filmovi
Grindhouse
Death Proof
povezuju kao jedan?
i da li uz njih spada i
Robert Rodriguez's Planet Terror?
molim pomozite!
 
Volim njegove filmove, tu vrstu posebnog humora (koju, izgleda, ne ljubi bas svako), uopste mi ne smetaju tzv. brutalne scene zbog kojih ga mnogi kritikuju (pogledajte bilo koji crtani, starije ili novije produkcije - vise nasilja!), stvarno sam veliki Tarantinov fan.
Mada, o tome sam vec negde na nekoj temi i pisala i o Rodrigezu kao reditelju "Od sumraka do svitanja" i o njihovoj saradnji.
 
Uloga u Djangu mu je paklena
neka kombinacija Franaca Nera,Eastwooda,Bronsona i Viteza Koje
mnogo dobro
ratnici dvije kultur
su savrseno uklopljeni
u Takashijevom filmu
i predstavljaju sjajan spoj
kontemplacionih vestern i samurajskih filmova
 
Svidjao mi se na pochetku...ko i recimo Soderberg....bilo to tad novo ili ne inovativno ili ripoff bilo je bar malo drugachije...ali oni su i to shta god da su imali nalepili na etiketu i samo shtancuju...Oceans 11,12,13,14,15....smor Ko Gaj Riuchi koji snima evo 2 chadjave dvocevke vec 3.,4. put
Sad kao da su izgubili bilo kakvu viziju,ideju kako filmovi treba da im izgledaju pa samo pokushavaju jednu te istu foru da prodaju kao originalnost...a iz filma u film tonu sve dublje u prosechnost.
Kil Bil je meni totalno GLUP film,nit nudi neshto novo nit mi je interesantan...ne kapiram shta ljudi u njemu vide shto ih fascinira,prezvakana i LOSHE odradjena bljutava akcija.Petparachke priche i Ulichni psi su imali odredjenu podlogu,moze se retji chak i filozofsku...ovo zadnje je sve samo fascinacija Tarantina treshom 70-tih koja ne govori ni o chemu.
 
Svaki ljubitelj filma ce reci da vredi, a ovi tkz pljuvaci ce naci manu i u Kjubrikovim filmovima..Gledaj, kajanja bez ces proci.

O, gospodine Hegel, jedva sam vas prepoznao :D

Ja sam ljubitelj filma, pa i Tarantina, i ne volim da pljujem radi pljuvanja. I opet svečano izjavljujem da je "Đango Raspojasani" tužno prosječan film, sa tankom idejom i pričom, vještački rastegnutom na tri sata.
 

Back
Top