kako se prave kolači - noćna mora ili ...

gigule

Poznat
Poruka
7.262
pravi recept za vredne domaćice!


uključi rernu
skloni sa stola zamrljane čaše, lego i prazne papriće od bombona
pripremi posudu i sve što ti je potrebno od sastojaka za kolače
očisti orahe, izmeri brašno i šećer. izvadi puzzle iz brašna
oteraj decu iz kuhinje, operi ih jer su se umackali brašnom
uzmi jaje
dodaj mužu pivo
vrati se, oteraj decu iz kuhinje i obriši razbijeno jaje razliveno po stolu i podu.
uzmi ponovo jaja, spremi za mućenje jaja u za to predviđenoj posudi
javi se na telefon, oteraj decu iz kuhinje, počisti komadiće razbijene posude i obriši pod
uzmi drugu posudu. napravi novo testo za kolače
uzmi rum. neka ti muž vrati rum
oteraj decu iz kuhinje i operi svo testo polepljeno po njima. namaži pleh (tepsiju) nekom masnoćom
daj mužu švarglu/čvarke/salamu
vrati se u kuhinju, oteraj decu iz kuhinje i izvadi orahe iz rerne
dodaj mužu novine
vrati se u kuhinju, oteraj mačora koji je upravo pojeo testo za kolače
pozovi veterinara
uzmi neko sredstvo za smirenje
operi pod, sto, stolice, posuđe, frižider, šporet, zidove, decu i mačora
idi u poslastičarnicu. kupi kolače.


ovaj tekstić sam dobla od drugara pa reko da pitam ...
a kako je to kod vas uoči nekog praznika ili slavlja?
 
švarglu :mrgreen:

da, mačke jedu živo testo, mora se paziti da ne preteraju :D


kod nas - kupimo u Merkatoru one mažestik voćne korpice, rozen tortu (to ima i u Maxiju) i orasnice u obliku potkovice. Ostalo (sitno) može i da se napravi (ako mora :P )
Uf...nisam expert za kolače...i ono što znam da pravim, murzi me...:roll:
 
jel pravi neko cokoladne bombone? trufels...ne znam kako se prevodi....ali ne sitni kolaci nego bas one divne bombone sto kostaju u pm :)
kandirana pomoranza u cokoladi i tako to...
to bi mnogo volela da umem da pravim...

praznici...nemam pojma, nemam decu ni macku da mi se motaju po kuhinji....inace obozavam da se motam po kuhinji i pravim svasta na svakodnevnoj bazi...torte ne umem da pravim, osim jedne...to bre sve ide u gram a ja to ne umem :)
 
ja sam pred svaku recimo novu godinu gledala mamu koja pada na nos ( i pored toga što smo joj svi pomagali ipak je veći deo posla oko speremanja hrane ona radila) od posla...pripremanja hrane... a mom tati je uvek to bilo malo ( ako nekom znači bik u horoskopu) mislim, a šta ako naiđe pun bus putnika namernika iz bjafre a kod nas o sramote nema dovoljno hrane...
i tako sam i ja mislila da mora pa sam i ja kada sam se udala ... ali posle sam skontala da to ipak nije suština praznika i da tako ne mora ...

i što kaže anakin, kad praviš kolače, sve mora u gram tu nema buno zezanja i improvizovanja.... malo to smara i nerviraju me komplikovani receti tj. kolači za koje ti treba pola dana dok ih spremiš ... te suši kore te muti ovo te hladi te muti ono...gubim volju bre...ne umem ja to.
postoje kolači koje volimo i koji mi uspevaju i to pravim ....ponekad i kupim one sitne kolačiće, to mi je pipavo, pa sad, ako može da se kupi što da ne...
 
čak i kora za rozen tortu može da se kupi :D
Jedino što nema boljeg od maminih - šapice s orasima, za Božić. :P
Nikad nisam razumevala velike količine hrane...valjda zato što mene mrzi da nešto jedem DRUGI a kamoli treći put, čak i slatkiš, kesten pire, sladoled iste vrste! :roll: Odbijam bre da jedem isto :P
sreća što se i kolači prilagođavaju ženama - sve se pojednostavljuje, kućni aparati, recepti, sve...
Ali supa iz kesice nije prava supa.
 
gigule:
ja sam pred svaku recimo novu godinu gledala mamu koja pada na nos ( i pored toga što smo joj svi pomagali ipak je veći deo posla oko speremanja hrane ona radila) od posla...pripremanja hrane... a mom tati je uvek to bilo malo ( ako nekom znači bik u horoskopu) mislim, a šta ako naiđe pun bus putnika namernika iz bjafre a kod nas o sramote nema dovoljno hrane...
i tako sam i ja mislila da mora pa sam i ja kada sam se udala ... ali posle sam skontala da to ipak nije suština praznika i da tako ne mora ...

i što kaže anakin, kad praviš kolače, sve mora u gram tu nema buno zezanja i improvizovanja.... malo to smara i nerviraju me komplikovani receti tj. kolači za koje ti treba pola dana dok ih spremiš ... te suši kore te muti ovo te hladi te muti ono...gubim volju bre...ne umem ja to.
postoje kolači koje volimo i koji mi uspevaju i to pravim ....ponekad i kupim one sitne kolačiće, to mi je pipavo, pa sad, ako može da se kupi što da ne...

Ma ja to sve odokativno i uvek mi uspe.Dugo mi keva nije dala da joj se mesam u kuhinju,al sad kad ne moze ja sam glavna kuvarica:lol: dobro je sto volim da kuvam i pravim kolace - to mi predstavlja uzivanje - nikad napor. Cak sam napravila tortu treci dan letovanja u HN.Ortakinja nije mogla da veruje.Ma sta ima da jedemo one kvazi kolace koji su skupi ko djavo kad ima toliko kolaca i torti koji se prave bez mnogo muke a super su.Plazma torta je zakon,ona polu cokoladna.Nju moji najvise vole a spremi se za 30min u vrh glave;)
Sitne kolace nisam nikad pravila,jer nemam puno vremena,al kad budem bila na odmoru ima i njih da stancujem. Mada sad ima onih teta sto prave po narudzbi,pa za neku ok cifru mozes da kupis gomilu tih sitnih kolacica,tako da umesto da se zezas sa njima imas vremena da pravis nesto konkretno.:D
 
...:D...'Al' se nekad dobro jelo bas...'...(Panonski Mornar)...Giginu pricu sam mogla i sama da srocim u detalj pored tate lale (olaksavajuca okolnost - JA sam predisponirani astro hedonista u ovoj pripovetci) - doduse, 'agonija' pripremanja megalomanskih kolicina hrane, za praznike i svaku drugu priliku iole pogodnu kao izgovor za isto, nazalost i dalje traje - narocito kada ovde prisutni miner nije u blizini da stvar regularno opstruira kupovinom gotovih djakonija (krajnje subjektivnog izbora, jasta - ako ima cheese cake-a, za pecenje slabo marim)...:D
 
ma bre, kazhesh da iz principa odbijash da jedesh slatko, i usput svima koji i pomisle na kolache odrzhish govor od 2 sata kako je slatko shtetno po zdravlje , kako samo na hranu misle , kako su im vece ochi od dupeta i samo bi neshto zhdrali ... i eto reshen problem...dash im eventualno da pojedu jabuku jer je zdrava :mrgreen:
 
gigule:
ja sam pred svaku recimo novu godinu gledala mamu koja pada na nos ( i pored toga što smo joj svi pomagali ipak je veći deo posla oko speremanja hrane ona radila) od posla...pripremanja hrane...
Ista prica...

Ja ne pravim razliku izmedju domacih i kupljenih...samo izmedju dobrih i losih kolaca, torti...njam,njam !!! :)

Nemam zivaca ( ili bolje reci vremena ) za pravljenje komplikovanih torti i kolaca..volim(o) one vocne kolace sa krupnijim komadima voca ( jagoda, malina..) i sa dosta slaga i raznih kremova...mmmm :arrow: a sve se to da napraviti na brzaka

Ma, kad bolje razmislim :arrow: dobra je i (dobra)cokolada.. :)
 
anakin:
jel pravi neko cokoladne bombone? trufels...ne znam kako se prevodi....ali ne sitni kolaci nego bas one divne bombone sto kostaju u pm :)
kandirana pomoranza u cokoladi i tako to...
to bi mnogo volela da umem da pravim...

praznici...nemam pojma, nemam decu ni macku da mi se motaju po kuhinji....inace obozavam da se motam po kuhinji i pravim svasta na svakodnevnoj bazi...torte ne umem da pravim, osim jedne...to bre sve ide u gram a ja to ne umem :)

E...ako je to ono sto ja mislim...to su tartufi...zato sto po izgledu podsecaju na gljive istog naziva.

Prvi put sam jela to na nekoj internacionalnoj veceri na nekom kampu, kadasu predstavnici svake zemlje pravili nesto iz svoje kuhinje....pa su to pravile devojke iz Belgije toboze kao deo svoje nacionalne kuhinje...

Evo sad sam pitala brata, kaze to je to...al' yebiga ja recept ne znam...uglavnom mi taj kolac zovemo tartufi.
 

Back
Top