Elektrotehničar računara

C-H-O-T-Y

Zainteresovan član
Poruka
386
Upisao sam profil elelektrotehnicar racunara-prvu godinu...da li je neko mozda upisao ovo i kakvi sui mu utisci?od septembra nisam vodeo ni r od racunara...ipak je ovo prva godina,ali sve ucimo nesto osnovno,izoloko tako da mi je prilicno dosadno na casovima informatike.poz! :?
 
jel to cetvorogodishja?ja sam osmi i nemam pojma sta da upisem, a racunari me interesuju.jel mnogo tesko?sta imas od predmeta?koji jos postoj smerovi vezani za racunare (cetvorogodisnji)?
koliko treba bodova za upis?
 
@C-H-O-T-Y
Ja sam zavrsio taj profil... sta da ti kazem ono sto znas sada o racunarima toliko ces znati i kad zavrsis srednju. Donekle to je i logicno sve zavisi od tebe koliko si zainteresovan toliko ce ti profesori pomoci, a cuo sam da su u Kikindi ok profesori... moja tetka radi tamo.
@Zool
Ovo jeste cetvorogodisnji smer. Po mojoj nekoj logici onaj ko ne zna sta da upise nikako ne bi trebao da upisuje gimnaziju jer je ta skola po meni teska glupost. Odluci se makar za neku oblast koja te interesuje (da li je to nesto vezano za medicinu, tehniku...). Ja sam zavrsio elektrotehnicku i mogao sam da upisem SVE fakultete osim medicinskog, stomatoloskog... i tako ti koji su bas teska suprotnost elektrotehnici. Od predmeta koji su vezani za racunare za cetiri godine imao sam. I racunari, II racunari i sad ima i programiranje, III programiranje i racunari i IV programiranje i racunari, s tim sti su u I i II racunari vezani za opste stvari windows, word, exel... a u III i IV rade se malo ozbiljnije stvari kao arhitektura racunara, registri, nacini adresiranja... Programiranje se u II i III radi neki osnovniji programski jezik (Pascal ili QBasic) a u IV Delphi (cija je osnova na Pascal-u) ili Visual Basic (cija je osnova na QBasic-u) a to ti zavisi od skole i profesora.
 
Sto se tice tih opstih predmeta to je u SVAKOJ srednjoj skoli tako. U drugoj ce ti ostati ja mislim samo istorija ovo sve ostalo se smenjuje sa strucnim predmetima. A matematika... paaaaaa... recimo da je matematika nesto na cemu se zasniva elektrotehnika i da je moras znati perfektno ako mislis nesto da postignes narocito na etf-u. Od svih ispita (medju kojima su osnove, programiranje, fizika, matematika...) najteza je matematika i to valjda sve govori.
 
Ima mnogo, mnogo da se radi i uci da bi se dostigao taj nivo programera.
Srednja je za*ebancija, mozes ti radi sebe uzeti uciti, al' u sustini, ako si i malo inteligentan mozes je zavrsiti vrlodobrim, a da ucis nekih sat vremena sedmicno. Medjutim, sve se to poslije placa na faksu, kada za pet dana odradis sve sto si za citavu godinu u srednjoj.
 
Dovla je sve lepo objasnio! I ja sam zavrsio smer elektrotehnicar racunara! Od programiranja su pokusali da nas nauce C++.NET.Srednja je sprdnja! Sad sam na FTN-u, smer racunarstvo i automatika! To je pos'o ljudi!
Jedan savet:Ako mislite ici dalje i ostati u struci (racunari),naucite da volite matematiku!Posebno ako mislite FTN ili ETF! I meni su to pricali ali kao i svaki srednjoskolac... :) Radite matematiku sto vise mozete.Cak i u slobodno vreme! Pola sata svaki dan ne uzima mnogo a verujte mnoooogo znaci!
Tehnice nauke su uvek u trendu i uvek ce biti posla za one vredne!
 
Ja sam zavrsio elektrotehnicare energetike a imam drugova koji su zavrsili i racunare slabo se sta tu prakticno nauci o racunarima ali se stekne dobra teoretska osnova za studiranje elektrotehnike naravno ako budes ucio pre svega osnove i programiranje
 
Cao ljudi. Prijavio sam se zato sto sam video ovu temu na forumu. imam 14 godina, osmi sam razred i ne znam sta dalje da upisem. Zainteresovan sam za profil elektro tehnicar racunara. Nisam bas preterano dobar u matematici ali obozavam racunare. Vi svi koji ste zavrsili ovaj profil kazete da je sr@nje. Zasto? I da li kad se zavrsi srednja imate posla i kolike su vam plate? Molim Vas odgovorite jer ako ovo izaberem ovo ce mi biti buducnost.
 
Cao ljudi. Prijavio sam se zato sto sam video ovu temu na forumu. imam 14 godina, osmi sam razred i ne znam sta dalje da upisem. Zainteresovan sam za profil elektro tehnicar racunara. Nisam bas preterano dobar u matematici ali obozavam racunare. Vi svi koji ste zavrsili ovaj profil kazete da je sr@nje. Zasto? I da li kad se zavrsi srednja imate posla i kolike su vam plate? Molim Vas odgovorite jer ako ovo izaberem ovo ce mi biti buducnost.
Pazi, profil kao profil je ok. U sustini je svugde isto i u npr. Novom Sadu ili Kuli. Moze se ponesto nauciti, ali ne preterano. Matematikom se nemoj zamarati-nije tako strasna. Naucices nesto malo oko racunara, programiranja, elektronike... Posle srednje ces biti osposobljen za rad u nekom servisu ili uz svoj rad, trud i interesovanje mozda neki programerski posao.
Mada, tek kad sam upisao fax video sam sta se i kako radi. :) Ako imas priliku da studiras, uradi to pomocice ti mnogo.
 
Cao ljudi. Prijavio sam se zato sto sam video ovu temu na forumu. imam 14 godina, osmi sam razred i ne znam sta dalje da upisem. Zainteresovan sam za profil elektro tehnicar racunara. Nisam bas preterano dobar u matematici ali obozavam racunare. Vi svi koji ste zavrsili ovaj profil kazete da je sr@nje. Zasto? I da li kad se zavrsi srednja imate posla i kolike su vam plate? Molim Vas odgovorite jer ako ovo izaberem ovo ce mi biti buducnost.

znas kako, o racunarima ces da steknes samo teoretsko znanje, vrlo malo ces bilo sta da radis u skoli na kompovima, posebno zato sto su profesori u tim skolama glavonje i nemaju pojma ni elektrotehniq ni programiranje ( za neke cak mislim da u zivotu nisu drzali kondenzator u ruci, programiranje je zalosno kako znaju, samo ono sto pise u knjizi, nemaju neki osecaj za programiranje niti kompjutere uopste), (provala je bila kad su rekli moji drugovi da ce da urade neq prezentaciju u flash-u (programu), a profesorka kaze:"Jao pa ne znam dal moze na flesu, pise da treba na discu :)))) XD . Pa onda u vec zastarelom PROTELU 98 profesor ne zna da ubaci footprintove :( , radi se C jezik onaj iz 70-ih pa onda tek u cetvrtoj malo bolja verzija C-a umesto da odma od druge god. pocne sa Visual basic-om 6 ili tako nesto . . . Ako se oslanjas samo na ono sto se uci u skoli nista ti ne znaci (nedovoljno je i ako ucis kao teoriju brzo ces da zaboravis) (cak i na praxi smo radili teoriju :@ ) . . . Sve u svemu ako smer upisujes zbog racunara opredeli se za nesto drugo, samo ako hoces zbog elektrotehnike onda upisi ovo, dobar je . . .
 
... ja sam zavrsio smer elektrotehnicar racunara! Od programiranja su pokusali da nas nauce C++.NET.Srednja je sprdnja! Sad sam na FTN-u, smer racunarstvo i automatika! To je pos'o ljudi!
Jedan savet:Ako mislite ici dalje i ostati u struci (racunari),naucite da volite matematiku!Posebno ako mislite FTN ili ETF! I meni su to pricali ali kao i svaki srednjoskolac... :) Radite matematiku sto vise mozete.Cak i u slobodno vreme! Pola sata svaki dan ne uzima mnogo a verujte mnoooogo znaci!
Tehnice nauke su uvek u trendu i uvek ce biti posla za one vredne!
To je neki post koji sam napisao 2006 kad sam upisao fax...
Realno ja ne znam da postoji jos neki smer gde se uci o racunarima. Da ces nesto nauciti i neces, jer kao sto frink rece profe su katastrofa i totalno neinovativne.Cast izuzecima! Al opet mislim da ces o nekim stvarima stvoriti neku predstavu. Opet zavisi da li da li dalje planiras na fax ili se planiras zaposliti?
 
Upisuj elektrotehnicar racunara, ali racunaj da ima dosta da se uci ako hoces da nesto konkretno znas da uradis/napravis. U koncaru se najvise uci fizika, matematika i Osnove Elektrotehnike (OET) u prvoj godini. U drugoj sve to plus Elektronika.
 
Drage kolege,
eto kraj se bilizi
jos sedam dana i ja imam diplomu
elektrotehnicar racunara :)

Ja vam necu pricati sta da upisete, to ipak vi treba a odlucite
(ma gimnazije su zakon,
sad pre neki dan sam video dosta lepih devojcica koje tamo uce,
a ja takvih nemam ovde, u stvari nisam ni video kod mene u skoli,
a sta bi svet bio bez zena i cveca)

Smer nije los, ko hoce moze da nauci dosta
(ALI DOSTA TOGA I DA PROPUSTI!),
malo je svestran(sto mu je VELIKA MANA!),
i nije uskostrucan (malo je veci zalogaj i tesko se guta)
ako hocete da gulite knjigu od srednje
(sto je nepotrebno! VErujte nepotrebno!
gulite je posle na fakultetu, tad ce vam to biti jedini posao!),
bakcete se svim i svacim od energetike do elektrotehnike, izvolite...
jeste
Posle su vam vrata otvorena za sve fakultete, osim medicinskih i jos par.
ali
Dosta toga zavisi od vas i profesorskog kadra.

Ako vas zanimaju racunari i programiranje, tu bih vam mogao dati mali "prijateljski" savet.

Upisite gimaziju(prirodno matematicki smer), pa matematiku posle studirajte, i bicete vrhunski programer.

Ako vas racunari zanimaju ne bakcite se sa skolom, tu nema nista da se nauci, radite samostalno.

Da bi postali serviser postoji kurs od 3 meseca, nije to neka raketna nauka (:

PS

Nemojte da mi glumite i da se premenazete!
Bilogija, hemija, geografija, istorija su nule u odnosu na matematiku, fiziku.
(u skoli mislim)
To su glatki predmeti, malo se pomucite pre kontrolnog(1 h max) i imacete pozitivnu ocenu!

JA sam licno za strucne skole, ali ne ovakve kakve su u SRbiji!
i
Mislite svojom glavom!

POZ

moderatori izvin'te na dugom postu
 
U mojoj tehnickoj skoli je bilo devojaka.
Smer je Elektrotehnicar(dakle elektrotehnika-jako siroka oblast) racunara(racunarsvo-takodje siroka oblast). Smer nije ni zamisljen da bue usko strucan.
Sto se tice gimnazija ne bih se slozio sem u slucaju Jovine Gimnazije. Oni bas rade posao.
Neke stvari se mogu nauciti samostalno, al dosta toga mora i neko da ti pokaze. Treba sebe konstantno unapredjivati. Ici na kurseve, posecivati forume,seminare...
PMF u Novom Sadu nikako se ne istice spram FTN-a. PMF ima vise matematike a FTN ako ne isto mozda i vise programiranja. Veruj i na FTN-u imam sasvim dovoljno matematike. Stoga mislim da je bezvezna konstatacija "upisi matematiku da bi bio programer."
 
U mojoj tehnickoj skoli je bilo devojaka.
Smer je Elektrotehnicar(dakle elektrotehnika-jako siroka oblast) racunara(racunarsvo-takodje siroka oblast). Smer nije ni zamisljen da bue usko strucan.
Sto se tice gimnazija ne bih se slozio sem u slucaju Jovine Gimnazije. Oni bas rade posao.
Neke stvari se mogu nauciti samostalno, al dosta toga mora i neko da ti pokaze. Treba sebe konstantno unapredjivati. Ici na kurseve, posecivati forume,seminare...
PMF u Novom Sadu nikako se ne istice spram FTN-a. PMF ima vise matematike a FTN ako ne isto mozda i vise programiranja. Veruj i na FTN-u imam sasvim dovoljno matematike. Stoga mislim da je bezvezna konstatacija "upisi matematiku da bi bio programer."


Tipicno razmiljanje jednog elektrotehnicara racunara (: kakav sam i ja uostalom ,
ali sto se programiranja tice, stvarno mislim da ako hoces time da se bavis ne treba da razmisljas povrsno kao mi, vec da se tome posvetis.

POZ

polako srljajte u mutne vode zivota
 

Back
Top