Problem za osnovnu skolu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uhvatili ljudozderi lovca.

-E pa lepo, sada cu da te postavim pred zagonetku i dacu ti mogucnost da se spases.

rece mu poglavica i nastavi:

-Ako kazes neku istinu, mi cemo te skuvati i pojesti! A ako kazes laz mi cemo te ispeci i pojesti.

Lovac se malo zamisli i rece:".................................."

Poglavica, nemase kud i pusti ga.


Sta je rekao lovac?
 
Poglavica ga pusti i rece:"Idi, put ti je slobodan. Ali vodi racuna. Ovaj put se posle jednog kilometra grana. Na raskrsnici uvek stoji samo jedan od dvojice braca blizanaca. Jedan u v e k laze a drugi u v e k govori istinu. Imas pravo da mu postavis samo jedno pitanje pa da krenes pravim putem od dva ponudjena."
Lovac se pocesa po glavi i trkom podje kroz sumu. Posle jednog kilometra naidje na raskrsnicu. Kad tamo, uistinu stoji samo jedan od brace a put se grana na dva dela.
Postavi mu pitanje:"............" i podje pravim putem.

Kako glasi pitanje?
 
posto vidim da i dalje nema nikoga.....

dakle, lovac pita tog sto stoji na raskrcnici "Sta bi tvoj brat rekao, kada bih ga pitao za pravi put?"

1. verzija
covek nailazi na brata koji govori istinu.
na to pitanje, istinoljubac ce citirati odgovor svoga brata (koji bi rekao laz), tako da ce lovac krenuti suprotnim putem

2. verzija
covek nailazi na lazljivca
on ce na to pitanje izokrenuti istinu...dakle, iako bi istinoljubac rekao pravi put, lazljivac ce slagati i uputiti lovca na pogresan, tako da ce lovac, opet, izabrati suprotnu opciju

:)
 
Potrca lovac pravim putem jer je cuo neke korake, kad posle stotinak metara naidje na reku. Reka siroka, ne moze da je preskoci. Ne ume da pliva ne sme da se "buci" u vodu. Nigde camca, nigde sekire. goloruk. Znoj ga obli, koraci sve blizi. Kad evo cuda, nadje se preko na drugoj obali.

Kako?:D
 
Obersturmfuehrer:
ne znam....
naisla je divlja svinja pa ga udarila u guzicu i 'lansirala' ga na drugu stranu....:)
:D, :D,

Nije to bila divlja svinja! :D To je topot ljudozdera koji su se otrgli od poglavice i hoce po svaku cenu da pojedu lovca! :D. Ja cu ih malo zavaravati po dzungli a ti sedi i razmisljaj. Zao mi da te uhvate. :D Sa tobom je dobra zayebancija. Postao si dobar sagovornik :D a u celini i istomisljenik pa cu te samo podsetiti: Data je samo jedna karakteristika reke. :D
Reka ima jos mnogo karakteristika....:D Nemam onog smajlika koji namiguje. :D
 
Ih, Ober! Nisi bio tu i Intra te prestigao. I on bezi, ne znam zasto, njega nisu bili uhvatili! :D
Idi za njim, pregazi reku i bezite obojica. I ljudozderi znaju da je reka plitka :D
Kada ga stignes, javi se ja cu vam reci sta vas ceka na putu dalje. :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top