Reči

Wolfbrother

Aktivan član
Poruka
1.542
Imamo neko takmicenje u skoli i treba na bilo koje nacine da nadjemo zajednicke reci koje su nastale od vlastitih imena i po kome su te reci nastale npr.U fizici jedinica tesla po Tesli.Pisite hvala unapred.
 
zahvaljujem,ali ako imate jos nesto bicu zadovoljan.ali da pitam ako neko zna da li je erikson nastao po imenu prvobitnog vikinga u Severnoj America nekog Lajfa Eriksona(kako se vec sve to pise)
 
bojni otrov ADAMSIT - po pronalazacu Rodzeru Adamsitu

BOJKOT (oznacava meru kojom se tezi da se poslodavac primora na prihvatanje izv. uslova radnika ili prekid opstenja sa nekim) - prema imenu upravnika velikog poseda Dzejmsa Bojkota protiv koga je ova mera bila primenjena.

SENDVIC - prema grofu Dzonu Sendvicu koji je, u zelji da ne propusti kartanje i kockanje, uvek izm. dve kriske hleba stavljao parce mesa i jeo za vreme igre.
 
Sto vise jer odeljenje sa najvise reci dobija odredjene "privilegije",a ne mozes da zamislis koliko mi to znaci.Ako te interesuje prosle godine na polugodistu u mom odeljenju sam samo ja imao 5 iz srpskog,a trenutan mi je prosek 4,40.
 
Rajko:
treba mi puno ime i prezime

Е, па уради и ти нешто! Ја ти дадох идеју и презиме, а ти отвори енциклопедију па потражи име...
Ех, ова данашња омладина, све би на тацни!:lol:
 
Rajko, a sta ces ako neko iz drugog razreda cita ovu temu, a ne prijavljuje se? Pa iznese sve iste reci i onda bude - ko je od koga prepisivao, tj. krao? Oces li onda dokazivati autorstvo time sto si ti postavio pitanje na Krstarici? To bi bas bilo zanimljivo. Da li bi to bila kradja ako je Net javno selo i sve dostupno svima? Kako da se pozoves na Net kao izvor? I na svoje pravo prvenstva jer si ti otvorio temu? :shock: :shock: :shock:

Pa onda profe krenu da posecuju Krstaricu. I uvedu novo pravilo: nema prepisivanja sa Foruma!!! :-( :-( :-(

Aj, necu da te brinem, pogledacu i ja sutra neke reci, da prilozim jos neku za tvoj razred, bas mi je simpaticno sta vam traze profe i kako se ti dovijas za svoj tim :razz:
 

Back
Top