Ponovo sam to uradio

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Pazite ovo :!:
Pre sam bio instalirao ubuntu linux kod snajke na kompu i danas sam hteo da ga deinstaliram da bih oslobodio prostor na disku, a to sam uradio tako sto sam sa partition magic obrisao linux particije i pripoio ih particiji C.
I sad se restartuje racunar i prilikom izvrsavanja tih operacije stane na 58% i ni da makne odatle.Isto kao kod mene pre koji mesec.
I sad sta cu nemam drugog izbora nego da rucno na dugme restartujem komp i onda se na samom startu pojavljuje greska pri bootovanju jel nema vise onog boot managera koji je ubuntu bio instalirao, a win nece da podigne.
I sad kod mene na kompu pre nekih 2-3 mesec pri istoj situaciji ja sam uzeo i reinstalirao win, a ovde posto nisam imao instalacioni win disk, uzeo sam da ponovo instaliram ubuntu.
Na onoj particiji G gde je pre bio ubuntu sad je ostalo samo 8Mb i tu nisam mogao ponovo da ga reinstaliram nego sam morao da zrtvujem particiju D i da je pretvorim u ext# i tu instaliram ubuntu ponovo.Posle toga opet sam mogao da biram koji OS da se bootuje na pocetku.

Pitanje:

Kakve su sanse da ja spasem one podatke koji su pre toga bili na particiji D ?
Pretpostavljam da je odgovor 0% ali mi ipak potvrdite.

Kako ja sad da deinstaliram taj ubuntu da bih opet mogao da vratim da mi particija D bude win particija, a da pri tom ne zeznam to oko bootovanja?

Hvala
 
Probaj da iz Recovery konzole središ mbr. Tamo imaš komande fixmbr, fixboot, bootcfg... O svakoj možeš saznati dodavanjem sviča /? posle komande. Sledeći put snimi boot informacije za linux na floppy, da se ne zezaš sa svim tim...
 
Gde je ta Recovery konzola?
Jel to nesto u Linuxu i kako se dolazi do nje?
I kako da snimi boot informacije na floopy?

Ustvari mnogo bolje pitanje je kako da ja uklonim linux sa kompa a da nemam problema sa bootovajem wina?
 
Ma da da snimi na flopy pa da bootuje trista godina...a koji si djavo stavljo dva os-a na masinu pa ruzna navika iz wina format i problem resen....jednostavno si trebao deinstallirati grub ili lilo loader ne bitno koji je i sa win kao sto je covek reko uradis fixmbr (mada nisam siguran kad se ukloni boot loader da treba fix...davno bese kad sam se zajebavo s dual bootom)....e tako i treba kad se svi danas igraju neki " 'akera" i svi nesto znaju....i gde taj moderator trista tema je bilo na ovu foru..search......
P.S. Jbg to ne moze da se sredi sa NEXT!!!
 
***** mu mater i ko izmisli linux, juce sam upropasti D a danas i C, sutra moram da se bakcem oko instaliranja win i opremanja istog, ima izgubim 3 sata.
Proklet bio dan kad sam dobio besplatni ubuntu, i to original, radovao se ko kreten, sad bi zapalio onoga ko ga izmislio tako glupog i mene samog sto sam se uopste bakcao sa tim :mad:
A nikad vise.AMIN :!:
 

Back
Top