neshto me zanima...

Možda ima neki koji su radili oni ruski imigranti još pre Drugog svetskog rata... Mada su se oni više bavili bajkama i slično. Istorijske stripove je radio Boža Veselinović, ali više su bili fikcija, nisu bili zasnovani na stvarnim događajima.
One 'Mirko i Slavko' ne računam... To je đubre.
 
Makedonci rade neke takve stripove, o hajducima koji se šibaju sa Turcima i slično. Valjda je poenta u veličanju ''makedonskog'' naroda. Što se mene tiče, bolje što naši ne rade takve stripove... Mislim, OK je to ako se korektno odradi, ali ne verujem da može kod nas da se izbegne mešanje politike.
 
a da se uradi neki sajber trip....kao svuda vlada neka korporacija....otkriveno dosta drugih civilizacija....ti si kao zemljanin koji otima od korporacije....i imash kao neke jatake.....pa kao zaljubish se u neq koja te krije....i kao neshto da se zamisli tako a?....joj ne mogu da mislim o takvim stvarima....neje to dobro....

da se uradi neki anime....kao marko kraljevitj....kao hiiii-jaaaa i baci nekakav uzhareni topuz....koliko li tje protji do toga?.....30god?....50?....100??...kada tje srbi pocheti da rade mange?....nikad?

gledali alukarda?.....uf....dooobar je....i ninja schrolls je dobar.....gledali ghost in the shell?...
 
album je vec izasao, Nebojsa Pejic je autor, izasao je u izdanju SKC-a, edicija Dirty, vec cetvrti album domacih autora u ediciji, svia lbumi - tvrde korice - svratiti do SKC-a ili neke bolje opremeljene knjizare.
 
1. Ljubazni lesevi, prva srpska graficka novela, vizuelno prelepa i tehnicki savrseno uradjena.
2-3. Milovic - Ono sto trazim i Grbe u vrtu, prvi c/b, drugi u koloru radjen na plavoj pozadini. odlicni introspektivni stripovi.
4. Pejic - Kraljevic Marko - meni najslabiji do sada.

postoji i izdanje niskog SKC-a, Crne duse, isto tvrdo koriceniu album, ali nisam citao.
 
Milović je jedan od boljih domaćih autora i to vredi kupiti (mada mi se čini da sam negde video albume i da su prilično skupi). Prema Penevskom sam malo skeptičan, njegovi radovi iz vremena Grafičke zavere su bili vrlo pretenciozni i nekako... hm... nečitki. A taj termin ''grafička novela'', ne znam da li ga je Penevski sam sebi prikačio, ali meni deluje kao otkrivanje tople vode. Marko Kraljević, na osnovu onoga iz Strip Presinga, simptatična zafrkancija, ali ne znam da li bih kupio album.
 

Back
Top