Duvan cvarci-kako se prave?

Pa valjda parcice masnnog dela praseta ( u svetu poznatog kao slanina), przis do iznemoglosti, a onda ih cedis, a onda ih jos malo przis, pa opet :)
Valjda:)

Ma to je najbolje praviti na smederevcu u velikom sudu i mesas veeelikom drvenom varjacom, kao sto je radila moja pokojna baba na selu :) :)
 
Selena:
Znam kako se prave obični,a za duvan nikad nisam čula!
Baš me zanima šta su to duvan čvarci???
Samo ime im kaže, liče na sitno sečeni duvan i takve su boje. Svojevremeno mi je prijatelj, ugostitelj iz Čačka objašnjavao kako ih pravi, ali sam bio nepažljiv slušalac. Sad ću morati da ga kontaktiram i pažljivo zapišem kako ih pravi!
 
zainteresovana:
Hej, vas dvoje gore, samo da vas pitam, tj. podsetim, da li ste pronašli recept? I ja jedva čekam da ga isprobam, a sada je sezona...

Mislim da je naj bitniji pocetak,tj.priprema a za pecenje to nije problem jer sam obicnih cvaraka mnogo ispekao
Hvala svima na trudu,verujem da ce neko od vas da sazna recept.
Ko bude prvi dobija kilo postom kada ih ispecem.!
 
vorgicdragan:
Drustvo, vidim da ce recept brzo stici!

Evo sto kaze moja prijateljica Mozaik: " Ja nikada nisam videla kako se to pravi, samo sam cula. Koliko znam, tope se veliki komadi svinje i meso i slanina ne secka se kao obicno za cvarke. onda se to stavlja u mrezaste cakove i cedi se sa nekom presom, pa na kraju ispadnu vlaknasti duvan cvarci :) koji su ekstra skupi :)
Ako ti ovo ne pomogne da dobijes cvarke, poslacu ti ja cvarke ali obicne :)"
 
Ako je tajna sitnjenja u mrežastim džakovima, ne da neću nikad ni da pokušam da dođem do recepta, nego neću nikad više ni da ih jedem! :(
Ma, pravila ja obične čvarke, čak i topila salo (za mast, salčiće...), itd. ali pokušavam da na lak način ;) dođem do recepta za duvan-čvarke, jer ma koliko sitno (tj. na uske rezance) seckala, nikada nisam dobila onaj kvalitet kao kod onih koje sam jela. U svakom slučaju, hvala na trudu, Tirena! :)
 
vorgicdragan:
Interesuje me kako se prave cuveni duvan cvarci !?

I treći recept od osobe koja ih je pravila: "recept: slaninu seces otprilike da im velicina bude 4X2cm ili 3x2 cm. onda klasicno vrsis toplljenje .izvadis cediljkom i stavis u presu i pritisne i drzis malo duze da bih se sva mast iscedila. E onda izvadis cvarke oni su slepljeni jedni za druge i izgledaju kao cips. Malo ih rastreses posolis po zelji i to je to. Presa izgleda kao ona za cesnjak samo desetak puta veca."
 
Tirena:
I treći recept od osobe koja ih je pravila: "recept: slaninu seces otprilike da im velicina bude 4X2cm ili 3x2 cm. onda klasicno vrsis toplljenje .izvadis cediljkom i stavis u presu i pritisne i drzis malo duze da bih se sva mast iscedila. E onda izvadis cvarke oni su slepljeni jedni za druge i izgledaju kao cips. Malo ih rastreses posolis po zelji i to je to. Presa izgleda kao ona za cesnjak samo desetak puta veca."
Nisi ni blizu! To su najobičniji čvarci, a "duvan" čvarke očigledno nikad nisi ni videla...
 
vorgicdragan:
Tirena,kao najaktivnijoj ti se zahvaljujem,uskoro ce poceti sezona svinjokolja pa cu da probam da ih napravim.
Ako jos neko ima sta da doda,neku caku,neka pise.
Pozdrav Tireni i ostalima.

takmicis se u svinjokolju kakav je to sport daj ocu i ja bolje svinje negoljude

je l su to sitni chvarci, oni kao prashak
a ima i oni veci
 
Espanol:
Nisi ni blizu! To su najobičniji čvarci, a "duvan" čvarke očigledno nikad nisi ni videla...
Potpuno si u pravi, ne da ih nikad nisam vidjela, već do prije par dana nisam ni čula za njih, ali sam se barem potrudila da saznam kako se prave. E sad... ako ti misliš da se ne prave ovako kako sam napisala, a ti onda napiši recept!
 

Back
Top