Duvan cvarci-kako se prave?

Tirena:
Njamiiiiiiiiiiii... te kiflice zvuče super :) Može recept?

Recept za "kupus"kifle je jednostavan,zato su i odlicne.
Prvo odes u pekaru i kupis dva gotova testa za hleb(mislim to je brza varijanta,ako hoces ti mesi obicno hlebno testo).
Oklagijom razvuces prvo testo icelu povrsinu premazes sa oko 200g mlevenih cvaraka (drozdina),koji su zacinjeni po ukusu sa dosta bibera i soli.
Kada je testo premazano,uvijas ga kao palacinku u rolnu zatim tu rolnu tanko premazes sa uljem kako se kasnije ne bi lepile, tako uvijeno testo seces ostrim nozem na komade oko 5 cm duzine i tako isecene komade redjas u namazan pleh (moze i plitka serpa),tako da se okrenu da se vidi kako su uvijene.
takav postupak ponovis sa drugim testom i filujes-premazes nekim drugim nadevom,ja sam upotrebio mladi sir,jedno jaje ioko 150 g margarina.
Za nadev mozes upotrebiti sta god ti padne na pamet.
Peku se dok ne porumene na pojma nemam kojoj temperaturi.
Prijatno
 
Tirena:
Potpuno si u pravi, ne da ih nikad nisam vidjela, već do prije par dana nisam ni čula za njih, ali sam se barem potrudila da saznam kako se prave. E sad... ako ti misliš da se ne prave ovako kako sam napisala, a ti onda napiši recept!
Nema razloga da se ljutkamo. Nisam mislio ništa loše samo pokušao da objasnim da su to što si rekla najobičniji čvarci samo ceđeni (kakve godinama pravi moja mama zato što ne voli kad su premasni). Inače, duvan čvarci, kakve godinama jedem kao meze kod dobrog drugara ugostitelja u Mojsinju kod Čačka izgledaju zaista kao sitno seckani duvan u najsitnije tračice. Rasturi jednu cigaretu i to je to. Imaju gotovo istu boju, nisu premasni kao obični čvarci i imaju poseban ukus. Davno mi je objašnjavao kako se prave, ali sam, priznajem, bio nepažljiv slušalac. Pokušaću prvi put kad krenem u tom pravcu da saznam recept. Mada, nisam siguran da će "tajna" biti do kraja otkrivena...
Jagodici i sličnima moram da poručim da ovo treba da bude mesto za lepo druženje a ne za vređanje. Zašto bi svako morao da zna šta je šta? Za to postoji ovaj forum. Pozdrav!
 
Espanol:
Nema razloga da se ljutkamo. Nisam mislio ništa loše samo pokušao da objasnim da su to što si rekla najobičniji čvarci samo ceđeni (kakve godinama pravi moja mama zato što ne voli kad su premasni). Inače, duvan čvarci, kakve godinama jedem kao meze kod dobrog drugara ugostitelja u Mojsinju kod Čačka izgledaju zaista kao sitno seckani duvan u najsitnije tračice. Rasturi jednu cigaretu i to je to. Imaju gotovo istu boju, nisu premasni kao obični čvarci i imaju poseban ukus. Davno mi je objašnjavao kako se prave, ali sam, priznajem, bio nepažljiv slušalac. Pokušaću prvi put kad krenem u tom pravcu da saznam recept. Mada, nisam siguran da će "tajna" biti do kraja otkrivena...
Jagodici i sličnima moram da poručim da ovo treba da bude mesto za lepo druženje a ne za vređanje. Zašto bi svako morao da zna šta je šta? Za to postoji ovaj forum. Pozdrav!

Čula sam da ih služe u Lebanu u jednoj kavani u sokaku pored škole, pa ako kreneš u tom pravcu ...
p.s. ja nisam ljutko
 
Espanol:
Nema razloga da se ljutkamo. Nisam mislio ništa loše samo pokušao da objasnim da su to što si rekla najobičniji čvarci samo ceđeni (kakve godinama pravi moja mama zato što ne voli kad su premasni). Inače, duvan čvarci, kakve godinama jedem kao meze kod dobrog drugara ugostitelja u Mojsinju kod Čačka izgledaju zaista kao sitno seckani duvan u najsitnije tračice. Rasturi jednu cigaretu i to je to. Imaju gotovo istu boju, nisu premasni kao obični čvarci i imaju poseban ukus. Davno mi je objašnjavao kako se prave, ali sam, priznajem, bio nepažljiv slušalac. Pokušaću prvi put kad krenem u tom pravcu da saznam recept. Mada, nisam siguran da će "tajna" biti do kraja otkrivena...
Jagodici i sličnima moram da poručim da ovo treba da bude mesto za lepo druženje a ne za vređanje. Zašto bi svako morao da zna šta je šta? Za to postoji ovaj forum. Pozdrav!

Slazem se sa vama ovo zaista treba da bude mesto za druzenje i opustanje
 
Espanol:
Nema razloga da se ljutkamo. Nisam mislio ništa loše samo pokušao da objasnim da su to što si rekla najobičniji čvarci samo ceđeni (kakve godinama pravi moja mama zato što ne voli kad su premasni). Inače, duvan čvarci, kakve godinama jedem kao meze kod dobrog drugara ugostitelja u Mojsinju kod Čačka izgledaju zaista kao sitno seckani duvan u najsitnije tračice. Rasturi jednu cigaretu i to je to. Imaju gotovo istu boju, nisu premasni kao obični čvarci i imaju poseban ukus. Davno mi je objašnjavao kako se prave, ali sam, priznajem, bio nepažljiv slušalac. Pokušaću prvi put kad krenem u tom pravcu da saznam recept. Mada, nisam siguran da će "tajna" biti do kraja otkrivena...
Jagodici i sličnima moram da poručim da ovo treba da bude mesto za lepo druženje a ne za vređanje. Zašto bi svako morao da zna šta je šta? Za to postoji ovaj forum. Pozdrav!

Slazem se sa vama ovo zaista treba da bude mesto za druzenje i opustanje :-P
 
Tirena:
Sve mi se čini da sam Lebane ugurala u krivi padež :)


Kupus kifle bi trebalo da izgledaju ovako nekako:
Ostalo smo pojeli.
 

Prilozi

  • kupuskifle 002 komprinovana.jpg
    kupuskifle 002 komprinovana.jpg
    7,4 KB · Pregleda: 21
Espanol:

Jagodici i sličnima moram da poručim da ovo treba da bude mesto za lepo druženje a ne za vređanje. Zašto bi svako morao da zna šta je šta? Za to postoji ovaj forum. Pozdrav!


pa sad si ti mene uvredio...ali dobro ti si shef pa ti se mozhe :)
salim se nije ovo trbalo da napisem ali sam kreten
kako zasto? pa zato sto je osnovno obrazovanje znati kakve sve podvrste cvaraka postoje !!!!

hmmmm ne prija mi ovakva reakcija
 
vorgicdragan:
Recept za "kupus"kifle je jednostavan,zato su i odlicne.
Prvo odes u pekaru i kupis dva gotova testa za hleb(mislim to je brza varijanta,ako hoces ti mesi obicno hlebno testo).
Oklagijom razvuces prvo testo icelu povrsinu premazes sa oko 200g mlevenih cvaraka (drozdina),koji su zacinjeni po ukusu sa dosta bibera i soli.
Kada je testo premazano,uvijas ga kao palacinku u rolnu zatim tu rolnu tanko premazes sa uljem kako se kasnije ne bi lepile, tako uvijeno testo seces ostrim nozem na komade oko 5 cm duzine i tako isecene komade redjas u namazan pleh (moze i plitka serpa),tako da se okrenu da se vidi kako su uvijene.
takav postupak ponovis sa drugim testom i filujes-premazes nekim drugim nadevom,ja sam upotrebio mladi sir,jedno jaje ioko 150 g margarina.
Za nadev mozes upotrebiti sta god ti padne na pamet.
Peku se dok ne porumene na pojma nemam kojoj temperaturi.
Prijatno

tema je DUVAN cvarci, a ne kupus kifle
znaci cak ne ni obicni cvarci
 
inace, ja jos uvek nisam saznala tu tajnu sta su duvan cvarci, ocigledno ni vi ne znate, samo se duvate terminima...

ah znali ste
ok
dosadni ste, smarachi ste, a espanol je nadrkani sujetni...
ne znam
ali dobro vama se to dopada
:)
 
ovo su bile krvolokove metode a sad se vracam u normalu
:)
mislim da lice na njegove....proverite

e molim te nemoj da brises do sutra !!!! espi !!!
e sad cu biti ok...makovo zrno je za mene ko dzhin

e sad sam i njega opanjkala..joj joshj jedan problem na vratu

ok stajem sada
 

Back
Top