Јединство Љотићеваца

Poruka
22.423
Вера у Бога је основа свег нашег прегнућа, а Српски завет начин на који деламо кроз ту веру.
Највиши узори Српског завета су нам, поред Светог Саве, Светог Симеона Мироточивог и Светог Кнеза Лазара, Свети Николај Жички и Свети Јустин Ћелијски; сви остали свеци и јунаци из наше прошлости ту су да нас надахну и подстакну у одбрани Отачаства.

Зашто организације сличнога карактера, типа ЗБОРА,ОБРАЗА, ДВЕРИ, СНП и др. ништа нераде на уједињењу
 
Dimitrije Ljotic

Prvo obracanje Srpskom narodu nakon okupacije, Radio Beograd, 7. Jula 1941.

"Ne mogu poceti svoju vecerasnju rec a da vas ne potsetim na nasu pretesku narodnu katastrofu. Bez Kosova, mi smo docekali gore od Kosova...Gresnik je teski onaj ko vam krije velicinu katastrofe, a gresnik je svako ko je ne oseca ili jos gore: ako nesrecu oseca samo ako ga licno ili neposredno u cemu pogodi, a inace je bezbrizan, nasmejan, vedar i cak veseo. Cuo sam da je o Djurdjevdanu ove godine, ni puni mesec dana od nase propasti, jedan nemacki oficir, u jednom selu naseg Pomoravlja, dreknuo na predsednika opstine, kada je ovaj trazio dozvolu za igranku seoske mladezi: "Zar je vama do igranke, kad vam je drzava propala?!?". Cuo sam da su nemacke vlasti u jednom mestu oterale na rad neke zene koje su setale nakindjurene i nasmejane na korzou - petnaest dana nakon naseg sloma...Niko jedan narod ne moze unistiti, kao on sebe sama. A najsigirniji put unistenja je bas onaj kojeg se ovi Nemci tako otvoreno gnusaju..."

Na price koje se kroz gradove i sela Srbije raznose o tome kako ce nas spasti sada "Rusija", Ljotic kaze narodu:

"Ne postoji Rusija, vec samo Sovjetija...Nece ti doneti slobodu oni, za koje ti izvesni ljudi kazu da su Rusi, vec ce, naprotiv, tvoja sloboda doci u pitanje, upamti to dobro, bas od njihove, sovjetske pobede...Treba da ne zaboravis ove cinjenice: Sovjetija ne vodi nikakvu rusku, a jos manje slovensku politiku, vec samo svoju komunisticku. Nije cilj te njene politiki ni mir svetski, ni mir evropski, ni sloboda sveta, ni sloboda pojedinih naroda, ni blagostanje radnih masa, vec samo opsta svetska revolucija, iz koje treba da izadje slom svakoga nacionalnog i hriscanskog poretka, iz koga treba da izadje vladavina komunista nad svima ostalima narodima i zemljama..."
==================================================
Drugo obracanje Srpskom narodu, Radio Beograd, 17. Jula 1941

"Zar niste culi da ima krajeva izvan Srbije u kojima sto je bolji civek, to teze prolazi! Zar ne znate kakve su Hristove patnje mnoge nase brace izvan Srbije? Nije moguce da to niste culi. Pa zar to vec nije dovoljno da svoj polozaj smatrate teskim i preteskim?...A stanje moze biti crnje od crnjega, teze i od tezeg - i to ne samo izvan Srbije, vec i ovde kod nas, gde je do sada najbolje. Zar niste culi sta se desava preko Drine? Zar ne znate, zaista, za stvari koje izgledaju neverovatne, kad vam hiljade izbeglih svedoka ne bi to i posvedocilo? Zar niste culi stvari koje ni jedno srce ne mogu ostaviti mirnim i ni jedne oci suvim? I na drugim mestima pati nas nesrecni narod, ali preko Drine i Save su patnje bez mere. To zaustavlja dah i samu misao koci. Zar niste culi, da tamosnji govore o Evropi i njenoj kulturi koja, izgleda, po njima prestaje na Drini i Savi! Na ove reci ne treba da odgovaramo mi. Mesto nas govore o toj kulturi dogadjaji koji po svojoj jezivosti narod nas, valjda, nikada do sad nije doziveo. I vi me jos pitate: zasto crno gledam? A znajte, hoce li biti svetlije ili crnje, to od nas zavisi: od nase mudrosti, ljubavi i snage. Ako mesto mudrosti ludost, mesto ljubavi mrznju, mesto snage slabost pokazemo, znajte da polozaj nas moze biti jos tezi i jos crnji..."

Osvrcuci se na komunisticku akciju posle 22 juna, Ljotic kaze:

" Sad treba baciti narod u nesrecu, jos goru i tezu od one prve (pod "prvom" misli na rat, na propast drzave). Treba zapaliti zetvu, treba opustositi sela, treba za racun satane baciti u oganj i krv nas narod. Ako narod sazna istinu, to nece uspeti. Svaka istina upucuje narod da se kloni i cuva takvih stvari. Zato svakog takvog ko istinu propoveda treba ubiti telesno i moralno. Otuda siktanje od onih kojima istina smeta. Razume se da nas to nece spreciti da vrsimo duznost prema svome narodu, govoreci mu uvek, svuda i samo casnu istinu. Moj narod voli slobodu. U dobri cas! Da je ne zeli ne bih ga voleo i niti bih mu pripadao. Ali put ka slobodi ne vodi kroz laz, vec kroz istinu. To ne kazu moja gresna usta. To veli sam Hristos: ' Istina ce vas osloboditi'. Neka to cuju i zapamte svi oni koji misle da nas siktanjem i klevetanjem ucutkaju..."

==================================================
Trece obracanje Srpskom narodu, Radio Beograd, 3. Avgusta 1941.

"Imas isuvise razloga, rode Srpski, da ne budes zadovoljan svojim sadasnjim polozajem. Potpuno si u pravu kada zelis da iz njega izadjes. Treba samo videti kako ces izaci? Kako izaci, razume se, na bolje, a ne na gore. Neko ti sapuce: ustankom! I ja bih to mogao reci - kada bih bio lakomislen. Zvao sam te na ustanak jos dok si bio u svojoj slobodnoj drzavi, jer sam video da ce nam drzavu razbiti i narod porobiti, ako ne ustanemo, mi, narod koji lezi kao 'covek vezan na pruzi', bespomocno. Zvao sam te na ustanak duhovni, moralni i na budjenje, na otvaranje ociju. Ali tada me je tek po neko cuo, neko tek razumeo. I eto nas sad gde smo. Danas treba da me cujes i razumes, rode Srpski, jer sutra moze za vekove tvoja sudbina da bude zapecacena. Cuj me, dakle! Kad u mraku automobil hoce na put da krene, prvo svetla upali, da put osvetli. Kad ko spava, pa hoce da ustane, on prvo oci otvori. Kako bi mogao krenuti, ako prvo put svoj ne osvetlis mocnim svetlima svoga duha. Kako ti da ustanes, ako oci tvoje siroko ne otvoris?...Ja se bojim samo da ti ne podjes mracnim, neosvetljenim putem, ili da ne ustanes zatvorenih ociju. Sve sto sam kadgod napisao ili rekao, nije bilo nista drugo, vec sluzba tebi: put svoj da osvetlis i oci svoje da otvoris - u ovo najburnije vreme ljudske istorije, ciji smisao ne mozemo shvatiti danas, vec mu samo razvojne mogucnosti mozemo naslutiti. To sam narucito cinio za poslednje dve godine. Video sam: ides u mraku, samom ivicom provalije. Vode te slepi vodje, a graju paklene lazi digli oko tebe ljudi koji ne daju da istinu cujes i da je poverujes. Ali, eto, nisam uspeo da sprecim nasu opstu nesrecu. Pao si, rode Srpski, u mracnu provaliju, punu stenja, a oraslu trnjem i neprohodnim cestarom. Kako sad da izadjes otuda?...Pitas me u ocajanju: dokle ce to trajati? Odgovaram ti: sve dok prvo sunce ne ograne i ne sagledas svoj pravi polozaj. Dotle ne vredi ustajati i kretati se. Poslusas li one koji ti savetuju drugacije, pasces u krajnju provaliju, u bezdan, iz koga se nikad izvuci neces...U mraku si rob provalije i svih stvari koje te okruzuju. Stenje i trnje su ti okovi, kojih se nikako ne mozes osloboditi. Tek svetlost istine razgoni mrak, otkriva tvoj pravi polozaj, upucuje te pravom putu...Prosli put sam ti pomenuo bolnu sudbinu tvoje bracesa one strane Save i Drine. Rekao sam ti da nema zla koje se Srbinu tamo ne nanosi. Kao furije iz podzemlja, besovi otelovljeni, cine pustos nad Srbima. Nikada od pamtiveka niko Srbima nije u toj meri cinio zla, kao sto mu se tamo cini. Znam i sta se cini da se to zaustavi...Ali ne razumem da ovde sada hoce nekoliko moskovskih agenata da ucine, da Srbima s one strane ne bude olaksano, vec i da ovde nastane stanje kao tamo, ako ne i gore. Cuo sam da je jedan tamosnji politicar rekao da su svi Srbi komunisti, pocev od Patrijarha. Takva krupna neistina otkriva dve stvari: s jedne strane treba opravdati pred nekim pocinjena tolika nedela nad Srbima, a s druge strane otkriva zelju da nestane potpuno i Srbije i Srpskog naroda...Da se ne zaboravi: poznati politicki savez iz mitrovackog kaznenog zavoda izmedju ustasa i komunista nije jos raskinut, osobito kad obe strane imaju kakvog interesa da se njime posluze".


Milan Nedic o Englezima - Radio Beograd 27/3/1944

Engleska politika i dalje je ostala perfidna prema Srpskom narodu. Njoj je Srpski narod sluzio za
potkusurivanje; kad nije imala koga pri ruci da nahrani svoje krvozedne saveznike boljsevike, ona je
najradije davala Srpske glave u zamenu za engleske i pila Srpsku krv, umesto engleske. Njoj se dala
prilika 22 juna 1941 godine da nas iskoristi. Njena politika, njena propaganda, njeni agensti jevreji i
nasi odrodi, anglofili, gurnuli su Srpski narod u bunu protiv Nemaca, okupatora, koji su pobedonosno
napustali Srbiju radi borbe sa Sovjetima. Englezi su izmislili Narodno partizanski oslobodilacki rat,
prevarivsi nacionalce da sa komunistima napadnu okupatora. Rezultat je bio porazan. Ta
angloboljsevicka sprega kostala je Srbiju preskupo. Pobuna je ugusena, Srbija razorena, mnoga
ognjista ugasena. Porodice satrvene. Simovic i kompanija ne pitase se: Kako je narodu? Za ciji racun
ovo mi radimo? Ne, oni naprotiv i preko radija i preko letaka i preko svojih glasonosa vikali su i uz
gusle pevali, uvaljujuci sve vise nas narod u nesrecu.
Engleska politika nam je nanela veliku nesrecu i time sto je obmanjujuci nas narod razbila nase
nacionalne redove, rusila nasu nacionalnu slogu. Ona je htela jos jednom da nas upotrebi kao slepo
oruzje svoje politike.
 
Zato je Engleska ranije toliko hvalila Drazu Mihajlovica, gledajuci da ga iskoristi
za svoje sebicne racune. Zato su od strane engleza najbolji Srpski rodoljubi stavljeni pod slovo "Z",
mucki ubijani i time stvarani preduslovi gradjanskog rata. Napadi na srpske oruzane odrede, koji sluze
samo Srbiji i Srpstvu, takodje su delo te podmukle propagande. Ali, oni koji su se zanosili ili se jos
uvek zanose engleskim prijateljstvom vide sada u nalicje tog njihovog anglofilstva. Valjda je i njima
sada jasno da je njihova akcija bila od suve stete po Srpski narod. Sada bi trebali da i oni uvide da u
veri u vlastitu snagu i narodnoj slozi lezi spas. Kad Draza nije hteo da daje Englezima onako i onoliko
koliko su oni trazili, prosto su ga odbacili kao iscedjen limun. U engleskoj racunici pojavio se novi
faktor nesrbin Josip Broz zvani "Tito". Njemu su se Englezi vise zaradovali nego Drazi, koga su poslali
u arhivu, bacili u staro gvozdje. Udarili su u bubnjeve i talambase i zatrubili na sve stane proizvodeci
ga, kao nekad Drazu, u za generala i za marsala, dajuci mu zlato, oruzje i municiju, praveci mu
capraz-divane, saljuci mu delegaciju generala pa cak i lordovskih sinova na pokoljenje. Zasto sve
ovo, kad je Tito boljsevik i neprijatelj engleskog kapitalistickog poretka? On treba momentalno da
spasava situaciju, da ne lete engleske glave na evropskim bojistima. Bolje je jugoslovenske, odnosno
Srpske. I Tito je danas jedini miljenik Engleske. Englezi vele, njemu cemo dati sve, jer se on bori
protivu Nemaca mesto nas. Neka ginu drugi - sto da se proliva aristokratska plava engleska krv?
Englezi ce i dalje ratovati pamecu, a drugi krvlju i mrtvim glavama.
Kod Engleza je sve na prodaju i obraz i cast i postena rec i garancija - sve. Juce su uzdizali Drazu,
danas mu vicu - dole. Pre su Kralja Petra II i njegovu jugoslovensku vladu kovali u zvezde,
zloupotrebljavali londonski radio pozivajuci Srbe da ustanu na oruzje. Sad im ne treba ni Kralj ni
jugoslovenska vlada. Zato je ona sada "veliko zlo", banda avanturista i gomila reakcionara. sad su
sve i sva Tito i njegov komitet. Pre su obecavali Kralju Petru II Jugoslaviju i presto. Sad mu vele:
posle rata ce se narod izjasniti: hoce li monarhiju i Kralja. A to glasanje treba da pripreme Josip Broz i
njegove krvolocne bande, kojima treba da pridje Srpski narod.
Jugoslovensku vladu jure po raznim kontinentima zemaljske kugle. Sad daju jugoslovensko zlato bandi
Titovoj, a teraju iz drzave one koji su po njihovom diktatu priredili 27 marta 1941 godine puc i
upropastili narod i drzavu. Eto to je engleska perfidna politika, to je engleska zahvalnost, to je
engleska pravda i postanje. Ta Engleska kaze da se bori za sutrasnji bolji svet, za pravdu, i
covecanstvo. Zbog te i takve Engleske Srpski narod strada, proredjuje se, gine, stalno je u zivotnoj
opasnosti, stalno lebdi izmedju zivota i smrti. Eto takva je engleska politika sa svojim trabantima kod
nas upropastila Jugoslaviju i Srpski narod.
Od Engleske i ostalih nemamo sta ocekivati do nesrece i prevare. Moramo se pouzdati samo u se.
Moramo biti nacisto sa tim da je Kralj engleski zarobljenik i da mora govoriti i raditi kako mu englezi
narede. Mnogi ce se tesko prevariti ako "hoce neko resenje" ako bi to resenje imalo da prospe more
engleske i amerikanske krvi, a to nece ni Englezi ni Amerikanci. Jer ko bi drzao kolonije? Ko bi vladao
polovinom sveta? Ko zbirao bogastva zemaljske kugle? Otuda su oni gotovi da ispune sve zahteve
Staljinove samo da i dalje tece krv tudjih vojnika i naroda a ne njihova. Posao je posao - vele oni.


Uskoro nakon ovog govora su piloti RAF-a zajedno sa amerikancima bombardovali Beograd po zahtjevu Tita.

Nedicev govor poslije bombardovanja

Predsednik Srpske vlade (misli se na Milana Nedica) odmah posle
bombardovanja razgledao je mesta nastradalih pa je dao sledecu izjavu:

"Srpski narod ce da zivi, on ce preziveti i ove teske zrtve, jer ko ima
veru u sebe, taj ce uskrsnuti.
Razapeli su ga na krst i to na sam dan Hristovog vaskrsenja, ali to je
ujedno najbolji znak da ce srpski narod uskrsnuti. Pravda je sa nama, a ona
pobedjuje. Kaze nas narod: "Svaka sila za vremena", jer ko silom preti on ce
i sam od nje da strada.
Danas angloamericki kapitalisti vode rat. U tu svrhu najmili su sav
belosvetski olos, kojem su dali u ruke ove avione da kolju i ubijaju nevino
stanovnistvo, da bi na koncu primorali sve narode na kapitulaciju. Strada i
gine nevino stanovnistvo, ali Srbi izginuti nece, jer mi imamo veru u sebe i
to ce nas spasti od smrti, koju nam zele angloamericki kapitalisti.

Cujte i zapamtite: ove uskrsnje zrtve bice osvecene, jer zato vapije bozja
pravda.
Osveta ce biti strasna kazna Boga zivoga za nedela ljudska, za ove nevine
zrtve!
Ja protestvujem u ime srpske vlade, pred Bogom, srpskim narodom i celom
svetkskom javnoscu: sto su Englezi i Amerikanci, "nasi saveznici", zbog
kojih smo izgubili slobodu i drzavu i vec podneli teske zrtve u krvi,
bombardovali Beograd koji je strahovito stradao zbog NJIH 6 aprila 1941
godine.
Dizem glas protivu ovih prosvecenih vandala sto su za ovaj zlocin izabrali
najveci hriscanski praznik u godini. Klanjam se pred svima nevinim zrtvama i
zovem sve beogradjane da se samima sebi, majci Srbiji i Srpstvu, na njih
samo da misle, jer kao sto vidite u svetu, nema ljubavi.
Slava zrtvama englesko - americkog terora, mucenicima naseg mucenickog
Beograda!

Ziveo Srpski narod!
Zivela majka Srbija!
__________________
 
Архиепископ Аверкије Џорданвилски

averkije01.jpg


О МОНАРХИЈИ

Сама идеја монархије, у чијем повратку, као повесноме и древноме облику владавине у Русији, многи с` правом виде спасење, нама јесте света и драга не због ње саме, већ само онолико колико је подржана од наше Православне Вере и Цркве; онолико колико је наш цар, ''Православни Цар'', као што ми певамо у нашој старој народној химни; онолико колико он није само формално и званично, већ у истинској стварности, први син, а такође и одушевљени Заштитник и Бранич Православне Вере и Цркве; онолико колико је он заиста ''Помазаник Божији'', који је примио нарочите дарове милосрђа у Тајни помазања, извршеној над њим од Цркве, да буде ''Краљ и Судија Народа Божијега'', као што он исповеда у молитви, коју чита пред свима у Цркви током свештенога крунисања. Зато он улази у олтар кроз царске двери и прима Свето Причешће пред светим престолом Божијим, као равноправан осталим свештеним служитељима, што, наравно, не би могао да учини ни један други монарх, који не би био православан и који не би одговарао захтевима Цркве, који није био посвећен милосрђем од Цркве.

Ово нам је одлучно потврђено од незаборавнога оца Јована Кронштатскога, који је рекао: ''Ко поставља земаљске краљеве на њихове престоле? Онај Ко и Сам седи на престолу огњеноме у вечности и Сам, у правоме смислу, влада над свом творевином, рајем и земљом са свим створењима, која их насељавају. Од Њега Јединога је краљевска сила дата краљевима земаљским; Он их крунише краљевском диадемом... Утихните, сањајући уставотворци и парламентарци! ''Иди од мене, сатано! Саблазан си ми, јер не мислиш што је Божије него што је људско'' (Мт.16,23), рекао је Господ Петру, који Га се одрекао. Идите, такође, ви који се противите Божијој заповести. Није ваш задатак да заповедате престолима краљева земаљских. Одлазите, ви бестидни, који не знате како самима собом да управљате, већ се увек свађате међу собом... Власт, сила, храброст и мудрост су дати Цару од Господа, да управља својим поданицима'' (Беседа, 1907.).

(Превео Ненад М. Јовановић)
averkije03.jpg
 
inspirion:
Lepo je ovo o Ljotiću.

Kad se sve sklopi, zašto smo ratovali u 2. svetskom ratu?
Kako ponovno da postanemo savesna i svesna nacija?
Љотић је био и остао прави СРБИН И ПРАВОСЛАВАЦ, али ИСПРЕД СВОГА ВРЕМЕНА

Димитрије В. Љотић
МИ СМО ЗА КРАЉА

Ми смо за Краља!

Без услова и без гласања, јер се судбина на гласање не ставља.

Ми смо за Краља.

Ми заиста верујемо да је истинита реч “по милости Божјој” коју наши краљеви стављају пред својом титулом, и зато као народ таквог Краља хоћемо, па је зато сасвим на своме месту и допуна те речи “по вољи народној”.

Ми верујемо да нам милост Божја даје Краља као заставу слободе и штит јединства, - и да нам га даје у одређеној личности да нас ова представља, заступа и води, - и зато га примамо као народ свом душом својом..................
 
ljotic je obichna bitanga,izdajnik i sluga okupatora...najveci izrod srbije u dvadesetom veku,rame uz rame sa koljacem kostom pecancem...ne mogu da verujem da postoje neki srbi koji ga slave...valjda za zasluge u drugom svetskom ratu, za streljanja po kragujevcu,kraljevu i po celoj srbiji...
steta sto se njihova izdajnicka i zlikovacka imena povlace zajedno sa chasnim djeneralom mihajlovicem
 
Мени је за сада најачи утисак то што Марко из Загреба зајебава Бл-а а овај му се још и захваљује.

Није Љотић толико црн колико га уфекаљују његови следбеници ако се уопште могу тако назвати.
Опет морам да браним Љотића, невероватно.
 
PAC-PAC:
Мени је за сада најачи утисак то што Марко из Загреба зајебава Бл-а а овај му се још и захваљује.

Није Љотић толико црн колико га уфекаљују његови следбеници ако се уопште могу тако назвати.
Опет морам да браним Љотића, невероватно.

nije toliko crn,jos je crnji...najcrnje govance koje je ova zemlja ikad iskakila...izvinjavam se na prostakluku,ali tako je
 
serb_pagan:
jbg brate,i ti pustas da se svasta glorifikuje po ovom forumu...covece,oni streljali decu u kragujevcu,ti ljoticevci,to je istorijska cinjenica,ne mogu da ne prokomentarisem ove koji ih vole...to nije normalno...
Šta ću kad nemam baš neki stav prema Ljotiću i družini... Nisam ja za te likove o kojima ima i crnih i belih priča. Nešto tu smrdi, a ne znam šta.
 

Back
Top