Kako "naterati" MDB Access file da radi nezavisno od MS Accessa? Konverzija?

profesionalac-bgd

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Moze li neko da mi odgovori gde mogu na netu pronaci free download program koji bi Access MDB file konvertovao u oblik koji bi bio nezavistan od MS Access-a, tj. da se ponasa kao nezavisna APLIKACIJA, bez potrebe za otvaranjem Accessa? Npr. neko ko nema instaliran Access na svom racunaru da moze da koristi bazu podataka koju sam napravio, uz, recimo mogucnost instalacije iste ili sl. Primera radi, napravio sam "program" (bazu MDB u Accessu) za vodjenje firme... Kako da ga distribuiram kao nezavisnu aplikaciju? Koristim MS Office XP!

HVALA!
 
Jako davno sam koristio Access, i nisam se njime narocito usrecio kada su u pitanju ozbiljni programi. Koliko je napredovao do danas nisam siguran, tako da ne mogu da ti dam odgovor koji trazis. Koliko znam potreban ti je neki Engine koji ce da zameni MS Access a da je pritom besplatan da mozes da ga poklanjas uz aplikaciju koju prodajes. Ako vec tako stoje stvari, onda bi mozda bilo bolje da nabavis neki ozbiljniji RDBMS a da je pritom besplatan. Recimo Open Interbase. To je Open Source verzija Interbase-a, dozvoljena za upotrebu. To mu instaliras besplatno, a samu bazu i aplikaciju koja ce pristupati bazi mozes da napises u nekom programskom jeziku, i taj deo da naplatis.
Pozdrav...
 
profesionalac-bgd:
Moze li neko da mi odgovori gde mogu na netu pronaci free download program koji bi Access MDB file konvertovao u oblik koji bi bio nezavistan od MS Access-a, tj. da se ponasa kao nezavisna APLIKACIJA, bez potrebe za otvaranjem Accessa?

...i kako uraditi u obrnutom smeru, tj. kako nesto dodati/izbrisati iz "nezavisne aplikacije" u access-u? Postoje .mdb fajlovi koje bi trebalo izmeniti, tacnije napraviti nove query-e.
 

Back
Top