Koliko od prilike ako neko moze da mi kaze...?

800 registrovanih korisnika za 2 dana.
Ma vazi
haha.gif
 
Trenutno imam kupljeno na hostingu 80 GB mjesecno transfera.

To mi nije dovoljno pa sam stavio zabranu downloada bez poena. Tako da korisnici moraju da zarade poene da bi downloadovali, to me spasava pa imam manji protok. Posle ove reklame kada je krenulo malo zesce, udarni dan je imao oko 7 GB transfera, prije toga je bilo oko 1 do 2 GB na dan.

Ako te zanima statistika poslacu ti link na pm.
 
pedja_fr:
A koliko u 1Gb ima Kb ?
Da ne bi mnogo kompllikovao u 80Gb imas tacno 83.886.080Kb
SAMO index strana ti je teska 67,2Kb sto znaci na 8000 dnevnih otvaranja SAMO index strane potrosis 537.600Kb X 30 dana = 161.280.000Kb sto znaci ostalo ti jos 5 puta toliko.
Podsecam da si petinu potrosio samo na index stranu, gde su tu znaci korisnici koji posecuju 5-10 strana + download. Izvini zaista me se ne tice, ali posto ovako iznosis podatke morao sam da ti kazem da mi je tesko da poverujem da imas realno 8000 unique visite dnevno. Mozda se i varam, demantuj me ako sam pogresio negde...
 
Ja kazem da je to po webstat, sada ne znam koliko je on tacan. Vjerujem da imam mnogo manje unikata, onih realnih, jer webstat izgleda uracunava i razmjenu banera.

Na par sajtova sam vidio da za oko 5000 unikata uzimaju preko 60 eura.

Svako cijeni onoliko koliko misli da treba ali mnogi traze vise nego sto vrijedi.

P.S. Reklama je isla na TV, satelitskoj TV, Radiu, sajtovima, itd...
 
Radio sam jednu emisiju na TV pa sam imao free. Na radiu sam pukao oko 200 eura. Tako nesto i na sajtovima. Tesko je naci sajt na kome vrijedi platiti reklamu, svi su podigli cijene.

Prije sam imao oko 40 registrovanih. Udarni dani su oko 500, 300, pa spada na 100 i tako ce spadati ponovo do oko 50.

Da bi sajt radio mora non stop da se reklamira dok ne stekne popularnost a to mnogo kosta.

Evo npr. ako moj webstat pokazuje 8000, neka je od toga 1000 pravih unikata, moja reklama je 30 eura. Mislim da je to realno, jer niko nece vecu sumu da da. Mozda neka firma, samo treba naci jakog sponzora i dobro predstaviti da bi bilo sto vise klikova kako bi klient bio zadovoljan.
 

Back
Top