kako zaraditi pare sa 14 god?

nemanja_m

Zainteresovan član
Poruka
193
Radim neki projekat za cas engleskog o honorarnim poslovima(part-time jobs) i shvatio sam da po svetu (najvise mislim na SAD) dosta dece radi nesto kako bi zaradio neku kintu (radi u restoranima,raznosi novine..). Zanima me da li je neko imao iskustva sa time u Srbiji i da li ovde uopste postoje takvi poslovi!!!
 
@cyb3r jeste treba da idem da berem narandze i banane, ja mislim o necemu u gradu,primer: radis u piceriji,u kafitju...

@Master_Chief, pa to me najvise i nervira,jel sto ako ja npr, hocu da skupim malo para za neki dobar mob ili za nesto za komp zasto ne bih i nesto uradio..
 
@Mast hihi i kod mene je jako popularno to sa snijegom :lol:
nego ne znam, ja sam htjela proshlog ljeta da se prijavim za beshtije... Jednostavan posao: lijepim plakate, dijelim letke, idem (besplatno) na utakmice Primorca... ali nisam mogla jer nije bilo mjesta... jbg...
 
Uvek ima posla!!!

Sedi i prosi bar ne ides u skolu :D :D :D

Salim se!

pa ja i moj drug smo za uskrs uzeli neke male case i dali nasoj drugarici ona je slikarka kao ajde nacrtaj nam nesto za uskrs ovo ono i devojcica nam bas lepo temperama nacrta zeceve j tako to i mi otisli i prodavali case za 400-500 din i ljudi nam kupovali prodali smo jedno 3-4 case :D :D
 
nemanja_m:
Radim neki projekat za cas engleskog o honorarnim poslovima(part-time jobs) i shvatio sam da po svetu (najvise mislim na SAD) dosta dece radi nesto kako bi zaradio neku kintu (radi u restoranima,raznosi novine..). Zanima me da li je neko imao iskustva sa time u Srbiji i da li ovde uopste postoje takvi poslovi!!!
Ja sam od svoje 16te do 19te godine radio u Meku... Preko leta svakim danom, a dok je trajala skola vikendom i kad god sam imao vremena preko nedelje (to se upravo i zvalo part-time posao)... Tako da, ako se hoce, moze se... a posla uvek ima... ;)
 
zmaj013:
Ali kada vidim ovako nesto, dobijam nagon ka povracanju..... daj nemoj da kenjas molim te..... mislis da ce ti neko poverovati da fizikalises kod caleta,.....
Odkud znas?Mozda je njegov otac pametan i DAJE mu da radi!A ne ko mozda tvoj tata ne da ti nista teze od njige da podignes.

Da moj otac ima firmu ne verujem da bih lezao kutji sa sve chetri u vis,nego bih i ja rmbachio.
 
zmaj013:
Zao mi je, ali niko ih nije terao da me radjaju.... Da mene neko tako podvrgne torturi, mogu samo da sanjaju..... Inat svasta donese i odnese.....
Jeste,lepo je se instati sada,ali kad postanesh chovek i kad se budes trebao osamostaliti da te vidim kako tjes se snatji kad stignu rachuni,kako srediti kredit za kutju/auto,natji posao koji ti se svidja...i josh milion sitnih ali vaznih stvarchica.Zato je najbolje od malih se nogu uchiti da zaradis svoj dinar,i videtjes da ga je mnogo teze potrositi nego onaj koji dobijes.;)
(iz iskustva)
 

Back
Top