Da li je ovo istina

dzordzV76

Primećen član
Poruka
980
Paradoks našeg vremena kroz istoriju je da imamo vece zgrade, ali krace živce, šire puteve, ali uža gledišta. Trošimo više, ali imamo manje, kupujemo više, ali uživamo manje. Imamo vece kuce i manje obitelji, više pogodnosti, ali manje vremena. Imamo više diploma, ali manje razuma, više znanja, ali manje rasudivanja, više strucnjaka, ali ipak više problema, više medicine, ali manje zdravlja. Pijemo previše, pušimo previše, trošimo nesmotreno, smijemo se premalo, vozimo prebrzo, previše se ljutimo, prekasno liježemo, ustajemo previše umorni, citamo premalo, gledamo TV previše i molimo se retko.



Umnogostrucili smo naše imetke, ali smanjili svoje vrednosti. Govorimo previše, volimo preretko i mrzimo precesto. Naucili smo kako da preživljavamo, ali ne i da živimo. Dodali smo godine životu, ali ne i život godinama. Stigli smo sve do meseca i natrag, ali imamo poteskocu da predemo preko ulice da upoznamo novog suseda. Osvojili smo vanjski prostor, ali ne i unutrašnji. Uradili smo velike stvari, ali ne i bolje. Ocistili smo zrak, ali zagadili dušu. Savladali smo atom, ali ne i svoje predrasude. Pišemo više, ali ucimo manje. Planiramo više, ali postižemo manje. Naucili smo žuriti, ali ne i cekati. Gradimo više kompjutera da sadrže više informacija, da proizvode više kopija nego ikad, ali mi komuniciramo sve manje i manje.



Ovo su vremena brze prehrane i sporog varenja, velikih ljudi i sitnih karaktera, brzih zarada i plitkih odnosa. Ovo su dani dviju placa, ali više razvoda, luksuznijih kuca, ali uništenih domova. Ovo su dani brzih putovanja, višekratnih pelena, moralnosti koja se može odbaciti, jednodnevnih predstava, preteških tijela i tableta koje cine sve od hrane, da utišaju, da ubiju. Ovo je vrijeme kada ima mnogo toga u izlogu, a ništa u skladištu. Vrijeme kada vam tehnologija može doneti ovo pismo i vreme kada možete odabrati da li cete ga podijeliti s nekim ili samo obrisati.



Zapamtite, provedite nešto vremena sa vašim voljenima, jer oni nece biti tu zauvek. Zapamtite, recite poneku ljubaznu rec onome koji vas gleda sa strahopoštovanjem, jer ce ta mala osoba uskoro odrasti i otici.



Setite se da date topao zagrljaj onome kraj vas, jer je to jedino blago koje možete dati svojim srcem, a ne košta ni pare. Sjetite se da kažete: "Volim te" vašem partneru i vašim voljenima, ali najviše od svega i mislite tako. Poljubac i zagrljaj ce zakrpiti povredu kada dolaze duboko iz vas. Setite se držati se za ruke i ceniti momente, jer jednog dana ta osoba nece biti tu ponovo.



Dajte vremena ljubavi, dajte vremena razgovoru i dajte vremena podeliti vaše dragocene misli s drugima.



KAKO OSTATI MLAD:



1. Odbacite nebitne brojeve, a to ukjucuje: starosnu dob, težinu i visinu. Prepustite doktorima brigu o tome, zato ih i placate.

2. Zadržite samo vesele prijatelje. Loša raspoloženja vas jedino vuku ka dnu.

3. Nastavite uciti. Naucite više o kompjuterima, veštinama, vrtlarstvu , o bilo cemu. Nikada ne dajte mozgu da bude besposlen. " Besposlen um je radionica lošega ." A ime lošega je Alchajmerova bolest.

4. Uživajte u jednostavnim stvarima.

5. Smejte se cesto, dugo i glasno. Smejte se dok ne izgubite dah.

6. Suze se dešavaju. Izdržite, odbolujte i produžite dalje. Jedina osoba koja je uz nas citav život smo mi sami. Budite ŽIVI dok ste živi.

7. Okružite se onim što volite, bila to obitelj, ljubimci, uspomene, muzika, biljke, hobiji, bilo što. Vaš dom je vaše sklonište.

8. Cenite svoje zdravlje. Ako je dobro, cuvajte ga. Ako je nestabilno, popravite ga. Ako se ne može popraviti, nadite pomoc.

9. Ne preuzimajte krivicu. Krenite na put do šetališta, do obližnje pokrajine, do strane zemlje, ali NE tamo gde je krivica.

10. Recite ljudima koje volite da ih volite, u svakoj prilici.



I UVIJEK PAMTITE:



Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego momentima koji nam oduzmu dah.
 
Ovo je 100% iz neke knjige tipa moc uspeha i sl.
Pazi ovako, ako ti sam ne mozes da provalis sta je najbolje za tebe onda slobodno se manih tih knjiga jer ti ni one nece pomoci, osim ako nisi presao doba od 16 god.
 
Istina kazes.
Dobro jeste vecina ovoga istina ali ko to dosad nije znao taj je malouman covek.A pazi ovo

Odbacite nebitne brojeve, a to ukjucuje: starosnu dob, težinu i visinu. Prepustite doktorima brigu o tome, zato ih i placate.

Ma idi, kao da ce bilo koji doktor da vodi racuna i da ga je briga za moje zdravlje vise od mene.
Kakvi bre doktori su za ne daj boze, a dotada je bolje spreciti nego leciti.Ne kazem ja da ne treba slusati doktore, ali ako ces njima da prepustis da vode brigu o tvom zdravlju onda odmah pisi propalo :!:
 
mackica ns:
Ja pročitala to na svaštari:lol: , dosta davno
OK je tekst; ali ne može se tako menjati svet, niti je važno da li svet tako živi ili ne. Svako za sebe; odnosno mi za nas:wink:
Ma problem je [to smo mi svesni ovoga što je zlo u načinu življenja, i problem je što ništa ne preduzimamo radilkalno da tako ne bude. Malo nas se trudi da se menja na bolje, mnogi znaju šta valja, ali mali broj je stvarno shvatio, a još manje primenio to što valja.
 
loop:
Istina kazes.
Dobro jeste vecina ovoga istina ali ko to dosad nije znao taj je malouman covek.A pazi ovo



Ma idi, kao da ce bilo koji doktor da vodi racuna i da ga je briga za moje zdravlje vise od mene.
Kakvi bre doktori su za ne daj boze, a dotada je bolje spreciti nego leciti.Ne kazem ja da ne treba slusati doktore, ali ako ces njima da prepustis da vode brigu o tvom zdravlju onda odmah pisi propalo :!:
Da li to znači da ti nešto primenjuješ odistinski od ovoga. Kako kaže moja baka" Ako ti poštuješ 10 božijih zapovesti, i bog će ispoštovati tebe".
 
Ukoliko bih primenio gore naveden savete, postao bi, jednostavno, idiot, a onda vise i ne bih znao da mi je lepo, odnosno dodate godine, i produzena zivotna dob, ne bi mi znacile nista. To sto Ti preporucujes je jedna vrsta anestezije. Dakle, coveku pogine neko drag, ali on, sledeci "Tvoja" pravila, malo otplace, i hrabro krene dalje, trazeci priliku da se grohotom zasmeje.

Drzava u kojoj zivim odlazi dodjavoila, svet se smracuje, ali nista zato - treba ostati vedar, i mirne duse posmatrati propast covecanstva.

Najlepse je ono o "nepreuzimnanju krivice". Dakle, ja ni za sta nisam odgovoran, bitno je samo da dodam godine tom pakleno praznom, necovesnom zivotu, koji se nimalo ne razlikuje od zivota rasplodnog bika.

Kakve li mizerije!
 
furtvengler:
Ukoliko bih primenio gore naveden savete, postao bi, jednostavno, idiot, a onda vise i ne bih znao da mi je lepo, odnosno dodate godine, i produzena zivotna dob, ne bi mi znacile nista. To sto Ti preporucujes je jedna vrsta anestezije. Dakle, coveku pogine neko drag, ali on, sledeci "Tvoja" pravila, malo otplace, i hrabro krene dalje, trazeci priliku da se grohotom zasmeje.

Drzava u kojoj zivim odlazi dodjavoila, svet se smracuje, ali nista zato - treba ostati vedar, i mirne duse posmatrati propast covecanstva.

Najlepse je ono o "nepreuzimnanju krivice". Dakle, ja ni za sta nisam odgovoran, bitno je samo da dodam godine tom pakleno praznom, necovesnom zivotu, koji se nimalo ne razlikuje od zivota rasplodnog bika.

Kakve li mizerije!


Svaka cast na ovakvom objesnjenju, u potpunosti se slazem sa tobom, respect 8-)
 
loop:
Svaka cast na ovakvom objesnjenju, u potpunosti se slazem sa tobom, respect 8-)[/QUOPotpuno je ok da tako razmišljate, i ja vas neću terati da gledate drugačije na život, jer to je strašno teško, ali i dovoljno lepo. Ono što vi podržavate svojim komentarom je ljdski prosek, a to znači; Jurimo za svim ponuđenim, ratujmo, ubijajmo, isplačimo se i ožalimo, budimo prosečni i pri kraju života lupimo se o čelo, e tad je kasno.
Ova poruka govori da smo se zagubili u moru prohteva, zahteva, a samim tim i u nezadovoljstvu. Od silnih potreba i želja, zaboravljamo šta nas stvarno čini srećnim i zadovoljnim.
 
E pa vidis te knjige i pokusavaju od tebe da naprave da salno budes srecan i zadovoljan, a to nije ni moguce niti je normalno.
Besh zbog toga ces na kraju ispasti kreten i idiot ako budes sledio uputstva iz te knjige.
Ne kaze nas narod dzabe, blago onom ko rano poludi ;)
 

Back
Top