Ideje

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Znate svo one RealityShow emisije: Leteći start, Hoćeš-nećeš, Idol, silne kvizove i emisije (Milioner, Piramida, Ruski(?) rulet, Najslabija karika itd.
Svi su rađeni po nekoj licenci i vrte se u celom svetu. Kome Pink i BK i ko već ne plaća za autorska prava? Pojedincu? Nekoj kući? D da li je to prijavljeno kao patent i gde?
Kako to funkcioniše?
 
Javis se nosiocu prava na konkretnu emisiju i izneses im svoj plan, a oni ti kazu da li moze, kako moze, posto moze.

Ako krenes sa plagiranjem, onda te kontaktira Advokatska Kancelarija sa detaljnim opisom kako ce da ti rade one stvari, ako odmah -- pa sledi spisak.
 
Za Kviz "Milioner" sva pravila ima jedna firma iz holandije, mislim da je "Endemol". A mislim da imaje i za "Najslabija karika".
Samo: Izzi ima pravo, lakse i bolje je da se javis kod nosilaca prava u svojoj drzavi, oni ti mogu sve ostale informacije dat.
 
Izzi i Beba, hvala vam. Nego, kako se zaštititi od šanse da kad izneseš svoju ideju i oni kažu da nije baš sjajna, da je posle oni ne iskoriste?
 
Aaaaaa, ti mislis njima da ponudis nesto, a ja sam te shvatio da hoces da im skines neku emisiju...

Pa ne znam, mozda da napravis neku pilot emisiju pa to da im posaljes, a ne samo ideju... Ali kao i u vecini stvari u zivotu, treba se obratiti profesionalcima. Mozda na primer da odes do Akademije Umetnosti BK, ili do neke producentske kuce kao sto je Horizont2000 (horizont@eunet.yu).

Ali verovatno kao i sa patentima, uvek postoji mogucnost da sve zavrsi na sudu....
 
Svoju ideju, sto preciznije stavis na papir. Odneses u Zavod za zastitu intelektualne svojine(2 primerka), platis (nista nenormalno), i zastitio si sebe i svoju ideju.Napravio si svoju licencu. I nije tako skupo...
Mnogo je sigurnije i isplativije raditi sa strancima.Oni prosto ne vole da se uplicu kada je nesto licencirano i voljniji su da te ispostuju.
Nasi ce te prvo saslusati, reci da je to super, ali .....
Posle izvesnog vremena ako si osmislio nesto zaista interesantno - isto ce ti "maznuti", promenice neku nijansu price i zapocece svoj biznis.
Nase "profesionalce" iz marketinga - zaboravi....
Ako nemas para- obrati se poznatoj, sigurnoj i stranoj kuci!!!!
Ako imas para- nadji domadjeg platisu, pa zajedno krenite.
 

Back
Top