Makin' Music!

^Nikola^

Zainteresovan član
Poruka
321
E ljudovi da li neko zna neki dobar program za pravljenje muzike? Ali, pazite ja trazim neki da je jednostavan, i da mogu brzo da napravim nesto, pa ako mi se svidi muzika, da mogu posle lepo da je obradim. Nesto na foru Fruity Loops... imao sam taj program... Bog da mu dusu oprosti.....;)
 
Slušao sam projekat jednog jazz bubnjara koji je ceo projekat uradio na kompu. Nisam siguran da li je i bubljeve tako uradio, ali stvarno dobro zvuči. Nije to onaj klasični tehno "tuc, tuc, tuc,..", nego baš kako bi i uradio sa živim muzičarima. Ne znam koji je program taj tip koristio.;)
 
Dont_Break_The_Oath:
Gibson Explorer. To je gitara, znas... to je za nas muzicare, a ne za one koji prave muziku. Mi je stvaramo kroz prste, a ne pravimo je. To je pitanje postovanja prema umetnosti.

Make music, not war. :lol:

BTW, to i stoji... Nema muzike bez gitare.
 
levrone:
Slušao sam projekat jednog jazz bubnjara koji je ceo projekat uradio na kompu. Nisam siguran da li je i bubljeve tako uradio, ali stvarno dobro zvuči. Nije to onaj klasični tehno "tuc, tuc, tuc,..", nego baš kako bi i uradio sa živim muzičarima. Ne znam koji je program taj tip koristio.;)

Levrone, potencijalna izdajico ;-) Koliko god da zvuci dobro, ipak tu ruke ne rade. Ne moze muzika da se pravi elektronski jer time toliko ubija dusu pa i smisao same umetnosti. A to sto je neko nazvao te zvukove muzikom, ja nisam odgovoran za to.
Meni se kosa dize na glavi kada bilo koja muzika treba da mi stoji u kompjuteru, a kamoli da se i preko kompa ona i pravi.
Podrzavam samo one programe koje mogu pomoci klavijaturistima, ali kompletnu celinu izvuci iz masine, nikada.
 
a zasto da ne?

nije umetnost samo tehnika, nego i ideja...i bitno je tu ideju ispoljiti, forma je manje-vishe nebitna.

ono cemu forma sluzi je u stvari ono sto nas deli na zanrove, pravce, sta vec

i, da - muzika se pravi, sviranje je samo vid ispoljavanja
ne budi tako usko ogranicen


da pomenem da ovim ne branim one koji spakuju pet semplova i puste neku bas liniju u pozadini da zuji i to je onda kao neka pesma sta vec, tehno trens **** palac sta vec nemam pojma. to je jadno. i smesno. ali ipak vise jadno. mene bi bilo sramota da tako nesto napravim

sto opet ne znaci da je kompletan tehno ili kako se vec zove (u ovo se stvarno ne razumem) sranje.
npr darude - sandstorm. odlicna stvar
 
Znas sta, ti Dont Break The Oath nastavi da sviras gitaru, u tvojoj vrsti muzike, a ja cu na kompjuteru nesto da napravim jer me to zanima, i jer ne mogu da sviram kompjuter.....

Druga stvar ako ne volis elektronsku muziku, onda jednostavno nemoj da je slusas, a ne da pravis Boga od "svirane" muzike..... sta, ne volim ni ja neke vrste muzike, mozda i tvoju vrstu (ne znam sta sviras), pa ne pricam kako to nije muzika samo jer je ne volim....

Ala zalutasmo, ovo nije ni bila tema :) i za sada sam dobio samo jedan dobar odgovor za ovu temu, od Master Chiefa, Ejay....... ;)

Ako se neko seti jos nekog programa, ili ima nesto da kaze za ovu sporednu temu o pravljenoj muzici, neka kaze sta ima :)
 
eJay je najbolji ako si pochetnik,za pola sata mozes da sklepas nesto sto nije lose,e posle nastupa doradjivanje.

Takodje jedan super program je Sony ACID 4.0 (Pro) ili ako mozes da nadjes verziju 5.0 sve jedno,elem,to je bolji program od eJay-a samo redjas loopove i eto pesme,samo sto je problem natji loopove.Ili ih moras kupiti od Sony-ja ili ih moras skinuti sa neta i ujedno da budu dobri.
 
Jos neki program? Trazim neki besplatan, a da ga ima na netu... Ejay nije besplatan, A Acid pro isto, mora da se kupi da bi se registrovao.....

Ima li neki besplatan Fruity Loops na netu, ja sam imao 3.5 ranije cini mi se, ali nemam pojma odakle mi..... Probao sam i Buzz ali mi je nesto s*eban, ne moze lepo da se instalira, nemam srece. ;)

P.S. Ili neki crack za FL studio 5, ako ima da se skine
 

Back
Top