Najvece zarade?

Loo

Zainteresovan član
Poruka
341
Ne znam da li je ovakvih tema vec bilo u skorijoj proslosti, ali volela bih da znam kolike su najvece plate i u kojim profesijama? Svi znamo da su dobro placeni doktori,farmaceuti, advokati... ali ipak volela bih da vidim pa mozda bi se mogao napraviti i neki prosek...
Pozdrav svima
 
Nema to neke posebne veze sa profesijom. Uglavnom stručnost za pojedinu oblast i još nešto bez čega ništa ne ide - korektna firma koja ne štedi (čitaj: ceni) na radniku.
 
Najvece zarade su kod ljudi koji rade u korektnim firmama, ali na procenat , od ostvarenog profita, i koji znaju da rade, i pri tom ne gledaju na sat, kada je proslo radno vreme...

Radno vreme je neograniceno, ali su i mogucnosti zarade isto takve,,,

E, sad....posto je to vrsta posla gde nema svercovanja, ili jesi ili nisi, vecina trazi ipak manju platu, ali da ne zavisi direktno od ucinka....da li nisu sigurni u sebe, ili nisu stvarno sposobni, to ne znam....

Tuga je jedino, sto velika vecina toliko ne veruje u svoje kapacitete, ili marljivost, da kad cuje PROCENAT, bezi glavom bez obzira...

Ovo je iz licnog iskustva, jer sam pre 15 godina radio kao komercijalista u dobroj firmi, na procenat, i jednog meseca dobio platu 14000 DM , plus ekstra bonus od gazde, letovanje u Umagu.

ZAKLJUCAK: najbolje su zarade tamo gde se najvise i radi.....
 
Po zvanicnim statistikama krajem prosle godine, zapamtila sam da najvece plate imaju:
1. zposleni u duvanskoj industriji
2. u osiguranjima (to znam, jer to radim)
3. ne secam se dalje

Iskljuceni su bili politicari, preduzetnici tj. privatnici (vlasnici privatnih frimi i sve slobodne profesije tipa advokata, MLprodavaca i sl), znaci, statistike se odnose na sve zaposlene u drzavnim i privatnim firmama koji primaju LD preko racuna, prijavljeni su, tece im staz i bla-bla sve ostalo.
 
To spada u specijalna zanimanja... ne može se napraviti takva generalizacija ko zarađuje najviše.... zavisi od više faktora koje moramo da uzmemo u obzir: nivo škole, specijalni uslovi pod kojima se radi. Postoje profesije koje su fenomenalno plaćene, ali tih izvršioca ima svega desetak u zemlji... na primer u Vinči postoji ekipa za merenje radioaktivnog zagađenja... idu po polju i nose one skalamerije i super im je :)
 
billy_THE_kid:
Najvece zarade su kod ljudi koji rade u korektnim firmama, ali na procenat , od ostvarenog profita, i koji znaju da rade, i pri tom ne gledaju na sat, kada je proslo radno vreme...

Radno vreme je neograniceno, ali su i mogucnosti zarade isto takve,,,

E, sad....posto je to vrsta posla gde nema svercovanja, ili jesi ili nisi, vecina trazi ipak manju platu, ali da ne zavisi direktno od ucinka....da li nisu sigurni u sebe, ili nisu stvarno sposobni, to ne znam....

Tuga je jedino, sto velika vecina toliko ne veruje u svoje kapacitete, ili marljivost, da kad cuje PROCENAT, bezi glavom bez obzira...

Ovo je iz licnog iskustva, jer sam pre 15 godina radio kao komercijalista u dobroj firmi, na procenat, i jednog meseca dobio platu 14000 DM , plus ekstra bonus od gazde, letovanje u Umagu.

ZAKLJUCAK: najbolje su zarade tamo gde se najvise i radi.....

...sto naravno ne vazi za drzavne firme u kojima mozes da okapes od posla a da budes placen isto ili da lencaris nevidjeno za istu platu.
 
meni je jedna stvar nenormalo interesantna svi pljuju drzavne firme a sve bi dali da se u istima zaposle,pa traze veze pa mole pa kukaju i onda opet cim se zaposle pocinju da kukaju kako su im male plate ,kako crkavaju od (ne)rada.
Svi vi koji kukate i pljujete sefove bilo u drzavnim bilo u privatnim firmama da li ste se ikad zapitali -zasto niste bas vi na njihovim mestima ?

E pa ja cu da vam kazem,dok vi sedite tracarite i trazite krivce za sopstevne neuspehe u vasem jadnom i napacenom zivotu ,ti ljudi RADE i onda je prirodno da su na rukovodecem mestu da imaju dobru zaradu.
pokusajte malo da gledate na stvari iz normalnije perspektive
sve najbolje
 
Loo:
Ne znam da li je ovakvih tema vec bilo u skorijoj proslosti, ali volela bih da znam kolike su najvece plate i u kojim profesijama? Svi znamo da su dobro placeni doktori,farmaceuti, advokati... ali ipak volela bih da vidim pa mozda bi se mogao napraviti i neki prosek...
Pozdrav svima

nesto nisi bas dobro obavesten/a...
lekari i farmaceuti u drzavnim ustanovama nisu uopste dobro placeni (definisi dobru platu?), a advokati sami sebi zaradjuju parice, druga dimenzija.

ako mislis na drzavne firme, moja draga prijateljica je zaposlena u banci, po obrazovanju profesor matematike (doktor nauka), po struci je programer, strucnjak evropskog ranga za bankarske baze podataka, ima platu red velicine 6 puta vecu od lekara specijaliste istih godina (42).

misljenja sam slicnog kao i neko pre mene: prava strucnost, sa mnogo pametnog rada i iskustva, itekako se placa. uvek i svugde.

 
hmmm .... setih se svoje frizerke .... stalno joj je puno u salonu .... cene su jake uzimajuci u obzir da se malo materijala koristi, shto znachi da papreno naplacuje svoje ruke, narochito kada se zna da fiskalne rachune ne kuca (mozda par komada dnevno, shto je nishta naspram prometa) ... pa ti sad vidi... malo ulaganja, a chista lova ostaje jer taji porez ... iiiiii .... ma ko je shisha :)))) ... POENTA: love ima svuda a ti budi pametan i snalazljiv da iskoristish pravu priliku i zaradish (na poshten nachin OF COURSE!) Pozdrav svima .... bang bang
 
Snezana67:
Po zvanicnim statistikama krajem prosle godine, zapamtila sam da najvece plate imaju:
1. zaposleni u duvanskoj industriji
2. u osiguranjima (to znam, jer to radim)
3. ne secam se dalje

Iskljuceni su bili politicari, preduzetnici tj. privatnici (vlasnici privatnih frimi i sve slobodne profesije tipa advokata, MLprodavaca i sl), znaci, statistike se odnose na sve zaposlene u drzavnim i privatnim firmama koji primaju LD preko racuna, prijavljeni su, tece im staz i bla-bla sve ostalo.


najtraženiji posao u Srbiji - direktorski, isto kao i u Hrvatskoj ;)
U Makedoniji najbolje su plaćeni brokeri, a za BiH nema podataka.

Inače, najveća prosečna zarada je u Bgd, na SOP Nbgd - preko 56.000 din (ako se dobro sećam, beše letos), najmanja u Kuršumliji (oko 6.000 din)

www.statserb.sr.gov.yu
statistika :)
 

Back
Top