Kineski nadgrobni spomenici

Da li ste za uvoz robe kvaliteta poput kineskog?


  • Ukupno glasova
    26
  • Anketa je zatvorena .
Konkurencija doduse nije losa ponekad. Ja sam za domaci proizvod ali domaci umeju da napucaju cene dusmanski. Opet, Kinez dusmanski gusi svakog koji nesto prizvodi svojim cenama. Moj prijatelj u Francuskoj kaze da ih ubise. Koliko god domaci smanjili ceni Kinez moze jos vise. Doslo je do toga da su vredni ljudi na svom terenu dosli do prosjackog stapa. Misterija je jedna: kako njegova roba uopste prolazi pored nasih secikesa i ostaje jeftina i ko uopste otvara vrata toj poplavi? Znamo da samo auto sa stranim tablicama biva odran visestruko dok dodje od Horgosa pa do beograda i dalje. Koga Kinezi podmazuju?
 
jomini:
Ne znam kada se to čekalo.... A kvalitet te ne brine? I gde nestade ono ''kupujmo domaće'' u valjda jedinom slučaju kad treba da dođe do izražaja?

Питање је било да ли сте за увоз кинеске робе, и ја сам гласао ЗА.
Питање није било да ли треба да постоји царинска/ванцаринска заштита или да ли би ја сам куповао неку кинеску (уопште страну) робу.
Што се овога тиче ја сам присталица либерализма који спречава да се нешто једноставно забрањује. Друга је ствар да ли ће се то нешто плаћати више.
Неко је поменуо јабуке и поморанџе. Да, ја сам за увођење акциза на тропско воће. Имамо и домаће - јабуке и сезонско које се може замрзнути. Можда не бих увео на мандарине или лимун, али банане и киви - зашто да не. И да, ја бих платио додатних 10 дин по кг банана. Па ако је и проглашено за луксуз...
А зашто би ово био "ваљда једини случај" у коме треба куповати домаће. Много више људи умире него што у тој индустрији зарађује. Ако споменик и почне да се крни после неколико година - ко ће од тога имати реалне штете?!? Уосталом, кремација је много боље, чистије и економичније решење.

п.с. ова тема инстипирисана оним што је Вучићевић лупетао на "Пирамиди"? Стварно чудно да такав блента победи. Чак га је једна Јелена Карлеуша вербално растурила. Али ето, све је могуће. А ја се скоро нисам толико смејао...
 
King 7:
Konkurencija doduse nije losa ponekad. Ja sam za domaci proizvod ali domaci umeju da napucaju cene dusmanski. Opet, Kinez dusmanski gusi svakog koji nesto prizvodi svojim cenama. Moj prijatelj u Francuskoj kaze da ih ubise. Koliko god domaci smanjili ceni Kinez moze jos vise. Doslo je do toga da su vredni ljudi na svom terenu dosli do prosjackog stapa. Misterija je jedna: kako njegova roba uopste prolazi pored nasih secikesa i ostaje jeftina i ko uopste otvara vrata toj poplavi? Znamo da samo auto sa stranim tablicama biva odran visestruko dok dodje od Horgosa pa do beograda i dalje. Koga Kinezi podmazuju?
Sasvim si u pravu za sve sto si napisao, a koga Kinezi podmazuju nemam blage veze, ali im dobro ide.Nakotili su se kod nas gledam kad sam bila letos kao shuga i niko im niste ne moze, a narod se ubija od kupovanja njihovih smece produkata, samo zato jer su jeftini, pa su za svaciji dzep.
 
bejbica:
Sasvim si u pravu za sve sto si napisao, a koga Kinezi podmazuju nemam blage veze, ali im dobro ide.Nakotili su se kod nas gledam kad sam bila letos kao shuga i niko im niste ne moze, a narod se ubija od kupovanja njihovih smece produkata, samo zato jer su jeftini, pa su za svaciji dzep.
Skoro sam pisao o tome kakvu robu oni nama uvaljuju: U Nemackoj recimo sam ugledao brusilicu za 9 E. Ludilo, hajde da vidim sta je to. Ima i onih od 500 E. Donesem kuci i otvorim: nista posebno ali zato ima lagere propisne i uradjena je od termicki obradjenog celika. Znaci, nema zezanja jer tamo vlada standard. U Srbiji Kinez proda brusilicu koja nema nikakve veze sa mozgom, koja nema lagere i koja radi otprilike oko 5 sati. To joj je vek radni. On je ovde proda duplo skuplje nego gore navedena. On ovde uvaljuje dzidzabidze koje prave deca izgleda i drapa cene i koliko god nama izgledalo jeftino one su skupe zato sto ne znamo i nemamo trziste. Tamo mora da pazi: za Nemca je to opet dzidzabidza sto Kinez proda ali je daleko jeftinija od nase jer mora da se proda. I mora da radi inace... Ovde se sama prodaje i ne mora da radi jer je jako jeftina.
 
King 7:
Skoro sam pisao o tome kakvu robu oni nama uvaljuju: U Nemackoj recimo sam ugledao brusilicu za 9 E. Ludilo, hajde da vidim sta je to. Ima i onih od 500 E. Donesem kuci i otvorim: nista posebno ali zato ima lagere propisne i uradjena je od termicki obradjenog celika. Znaci, nema zezanja jer tamo vlada standard. U Srbiji Kinez proda brusilicu koja nema nikakve veze sa mozgom, koja nema lagere i koja radi otprilike oko 5 sati. To joj je vek radni. On je ovde proda duplo skuplje nego gore navedena. On ovde uvaljuje dzidzabidze koje prave deca izgleda i drapa cene i koliko god nama izgledalo jeftino one su skupe zato sto ne znamo i nemamo trziste. Tamo mora da pazi: za Nemca je to opet dzidzabidza sto Kinez proda ali je daleko jeftinija od nase jer mora da se proda. I mora da radi inace... Ovde se sama prodaje i ne mora da radi jer je jako jeftina.
Zivim u Nemackoj i znam o cemu pricas.Ovde sve sto nije roba prve klase nikada ni ne ugleda svetlost dana na polici neke radnje.Mislim da je to ok i za svaciji dzep ima po nesto od niske cene do onih da ti ispadnu oci, ali koliko si platio toliko mozes i da ocekujes.Rigorozni su nemci sto se tice kvalitete nekog produkta.
Kinezi se bogate i na tim bagatela cenama i ubijaju se od posla.Kupe ceo kontener za neku bagatela cenu od 5 hiljada eurona i na njemu natuku dvostruko i tako u krug.Ma strasno.Dolaze ovde kod nas u luku i kupuju i dole preprodavaju.
 
King 7:
Skoro sam pisao o tome kakvu robu oni nama uvaljuju: U Nemackoj recimo sam ugledao brusilicu za 9 E. Ludilo, hajde da vidim sta je to. Ima i onih od 500 E. Donesem kuci i otvorim: nista posebno ali zato ima lagere propisne i uradjena je od termicki obradjenog celika. Znaci, nema zezanja jer tamo vlada standard. U Srbiji Kinez proda brusilicu koja nema nikakve veze sa mozgom, koja nema lagere i koja radi otprilike oko 5 sati. To joj je vek radni. On je ovde proda duplo skuplje nego gore navedena. On ovde uvaljuje dzidzabidze koje prave deca izgleda i drapa cene i koliko god nama izgledalo jeftino one su skupe zato sto ne znamo i nemamo trziste. Tamo mora da pazi: za Nemca je to opet dzidzabidza sto Kinez proda ali je daleko jeftinija od nase jer mora da se proda. I mora da radi inace... Ovde se sama prodaje i ne mora da radi jer je jako jeftina.
Uvek se brate setim cuvenog Darwil sata iz Trsta na pijaci za 1000 lira. Sve ko original, al nema mehanizam, vec gumicu koju kad navijes, radi jedan dan i onda..... pusos karos :lol: :lol: :lol:
 
marlon:
Uvek se brate setim cuvenog Darwil sata iz Trsta na pijaci za 1000 lira. Sve ko original, al nema mehanizam, vec gumicu koju kad navijes, radi jedan dan i onda..... pusos karos :lol: :lol: :lol:
Ne mogu da verujem. Takav sat vredi cuvati a i pokazivati ljiudima. MA, treba poslati u fabriku Darwil. E, pa video sam ja kartonske patike u Pazaru jedne godine.
 
King 7:
Ne mogu da verujem. Takav sat vredi cuvati a i pokazivati ljiudima. MA, treba poslati u fabriku Darwil. E, pa video sam ja kartonske patike u Pazaru jedne godine.
Bio na pijaci u Trstu, nisam verovao, davno bese neki italijanski cigani prodavali, baja kupio i kad mu je "crko" odneo u BG kod casovnicara...ovaj kad je otvorio umalo sto nije ispustio dusu. :lol:
 
marlon:
Bio na pijaci u Trstu, nisam verovao, davno bese neki italijanski cigani prodavali, baja kupio i kad mu je "crko" odneo u BG kod casovnicara...ovaj kad je otvorio umalo sto nije ispustio dusu. :lol:
ma, vazno je da se navija, gumica il inesto drugo, nije bitno. A za te pare je imao Darwill jedan dan. Dosta. Pa ja bih umro od blama da sam odneo takav sat kod casovnicara i da mi je nasao gumicu.
 
bejbica:
Ma zna to mnogo njih, ali dzaba kad nash narod voli uvoz.
Da je ***** oni bi kupili, bas zbog toga sto je uvoz i dok god je tako i drzava ce nam ici tamo gde ide.


Nis me razumela/o. U anketi se spominje kineska roba slabog kvaliteta. Ako su nasa i njihova istog kvaliteta normalno da ce narod kupovati robu koja je duplo jeftinija ( kineska) ;)
 
Truman:
Nis me razumela/o. U anketi se spominje kineska roba slabog kvaliteta. Ako su nasa i njihova istog kvaliteta normalno da ce narod kupovati robu koja je duplo jeftinija ( kineska) ;)
Ja ne bi kupovala iz inata.A ko zeli nek kupuje i nek se Kinezi sire po Bg ko da je njihov kad im se moze i kad sire narodne mase tako razmisljaju.
Kada sam letos bila u Cro po ceo dan na tv- u i na radiu se vrtila reklama "kupujmo domace".Da se malo pozabavi narod tim sloganom u Srbiji.A, sta mislis?
 

Back
Top