Kineski nadgrobni spomenici

Da li ste za uvoz robe kvaliteta poput kineskog?


  • Ukupno glasova
    26
  • Anketa je zatvorena .
jomini:
BL, ostavi Bejbicu, šta ti je?
Ма нисам ништа рекао, него пошто прича хрватски мислио да је хрватица. Извињавам се.

Србски језик

Нек` говори што је кому драго.
Наш је понос и залог милине.
И аманет свети од старине.
И стуб тврди људске величине.
Србски језик, материно благо.

Ил` се идем помолити Богу.
Ил` љубити миле родитеље.
Ил` герлити драге пријатеље.
Ил` славити рода љубитеље.
Све то лепо изразити могу.

Све што разум у памети ствара.
Што виспреност ума сердце дражи.
Што проницатељство духа тражи.
И човечност у човеку блажи.
Све то сербски језик изговара.

На папиру и уз златну лиру.
Та читао мудрост Соломона.
Та писао пером Цицерона.
Та пјевао стихом Анакреона.
И на пиру и у тихом миру.

У колеби ил` господском двору.
А от Пеште све до Цариграда.
Од истока сунца до запада.
Од сјевера па до југопада.
И на копну и на сињем мору.

Сваки лако разуме и знаде.
Наше миле мајке сладке рјечи.
Само њиов мелем ране лечи.
Које мерзност излечити пречи.
Само оне гоје сладке наде.

Да ће бити све љепше и боље.
Кад увиди мало и велико.
Да си наше добро свеколико.
Ти о србске мајке мила дико!
Наше његе неизмјерно поље.

На ком расте неувело цвјеће.
Из ког красно за храмове свете.
Обрадовић славни као Гете.
Текелија и Мушицки плете.
Животворни вјенац опште среће.

Никола Боројевић
 
To za spomenike sam cuo pre nekoliko dana i nisam verovao.Dakle kinezi su cudo ali u celoj prici o njima mi najvise smeta cinjenica da je DOS pljuvao mm i sm zbog njih a kada je prosao cuveni 5.10 skoro sve ostalo po starom.Sada sa ove vremenske distance cak i mislim da bi bolje bilo da im je mm napravila onu cetvrt koju je najavljivala.Da nam industrija kojim slucajem i radi bila bi unistena ovom nelojalnom konkurecijom a ovako blago uvoznicima i trgovcima.Sta da se radi,ljudi nemaju para pa kupuju kinesko,oni sa malo vise para koji nece kinesko idu po butikama i ne znajuci opet kupe kinesko i sada za kraj kada su kinezi naucili srpski i culi ono "SMRT JE SIGURAN POS`O" odmah su dodali novu robu.Sta da se radi ali mnogima ce to odgovarati u ovoj besparici.
 
jomini:
Pored silne robe iz Kine, naravno kvaliteta na nezavidnom nivou, stigli i nadgrobni spomenici. U čemu je stvar, šta raditi, gde je granica?
Inače, spomenici su upola jeftiniji od istih domaće radinosti.

I još nešto, da li ste za takvu vrstu uvoza? Nekvalitetno, smanjuje cenu rada itd.
E za to jos nisam cuo...A o cenama rada nisam ni razmisljao...do sada!
******, OTVORIO SI MI OCI!!!!! :roll:
 
bejbica:
Nema frke.
Imas srece sto se retko ljutim:-)
Некад се излетим, хвала на опросту
40.gif
 
jomini:
Pored silne robe iz Kine, naravno kvaliteta na nezavidnom nivou, stigli i nadgrobni spomenici. U čemu je stvar, šta raditi, gde je granica?
Inače, spomenici su upola jeftiniji od istih domaće radinosti.

I još nešto, da li ste za takvu vrstu uvoza? Nekvalitetno, smanjuje cenu rada itd.

Веома се противим увозу било које НЕКВАЛИТЕТНЕ или ПОЛОВНЕ РОБЕ ...дакле и кинеске и било које друге - сетите се само како је монструозно уништена наша ттекстилна индустрија која је производила текстил одличног квалитета да би се сада увозило ђубре из Турске и других земаља и продавало по бувљацима и сл. а ово о надгробним споменицима је бисер...

... мислим да је решење пооштрити одредбе закона о нелојалној конкуренцији... а мали жути су мрак за трговину... :razz:
 

Back
Top