ojacati imunitet...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

devojcurak

Zainteresovan član
Poruka
481
....kako je najbolje i najbrze ojacati imunitet?
Pijem vitamiten, cajeve itd...ali kada god bi neko u mojom blizini bio bolestan ja sam gotova za par dana.
Evo u nekih mesec dana ja sam bila vec 2 puta bolesna!
Sta je dobro od svih tih preparata, od pravljenih (mislim od svezeg voca) sokova itd.
 
Za ojacanje imuniteta je potrebno vreme. Cim se lako razboles znaci da imas slab imunitet. Jak imunitet treba da ima ulogu da te drzi dalje od bakterija. Da vise nikad ne vidis doktorovu kancelariju. Kako ojacati imunitet ?
Nekim delom, u pitanju je fizicka aktivnost. Fizicka aktivnost uglavnom nema nikakve veze sa imunitetom ali ako si mrsava, moze doci do poboljsanja. U pitanju je ishrana, i samo to. Ukoliko zelis da ojacas imunitet, savetujem ti da jedes zdravu hranu. Znaci, crni luk, beli luk, ljuta paprika, meso, pomarandze, mandarine, limun, ribe, tunjevine itd. Kloni se cokolade. Kloni se dalje od energetskih **** i sumskih tableta. Jogurt je takodje dobar stvar. Ujutru mozes piti zeleni caj. Ali kad ga pijes, nemoj da sipas u solju vec pij iz dzezbice. Kad pijes vruc caj, nemoj da sipas limun unutra i secer, pij ga bez secera. Iskreno receno, ne mogu da se setim kad sam zadnji put bio bolestan. Nemam ni najmanju kijavicu, niti mi je ikad zapusen nos. Nemam brige kada idem kod nekog u posetu, jer znam da ce me imunitet odbraniti. Pozdrav
 
Nas narod kaze: "Zdravlje na usta ulazi"
A Hipokrat je rekao: "Dozvolite hrani da bude vas lek"

Nase zdravlje bazira se na tri osnovna sistema - nervi sistem, sistem razmene materija i imunoloski sistem. Kada dodje do poremecaja nekog od ovih sistema mi smo u predbolesnom i bolesnom stanju.
Na nase zdravlje stetno uticu: stres, ekologija i naravno - hrana. Ona je sve losijeg kvaliteta, i u namirnicama je sve manje nama toliko neophodnih elemenata (vitamina, minerala, mikro i makro elemenata) Dnevno nam je potrebno 90 dodataka hrani: 60 minerala, 16 vitamina, 12 osnovnih aminokiselina i 3 osnovne masne kiseline. A to nikako ne mozete uneti hranom kakvu imamo danas.
Sva oboljenja su u direktnoj vezi sa nedostatkom nekog od ovih elemenata.

Moramo nekako dopuniti deficite. Jedini i najjeftiniji nacin su - bioloski aktivni dodaci hrani.
 
ja mogu da ti kazem samo da te sumece tablete odmah izbacis iz upotrebe ako ih koristis.To je samo sastav gomile vestackih boja i hemije...totalna lagarija...to ja ne izmisljam to mi je rekla moja doktorka.Sto se tice propolisa,tu se slazem ali opet,ne bilo koji propolis vec bi najbolje bilo da uzmes neki koji je,tako reci domaci,koji prave pcelari a ne onaj preradjen u kome ima svega a propolisa najmanje.Slazem se i sa WW koja je pomenula ehinaceu,samo se bojim da i u tim preparatima ima vise hemije.Svidja mi se sto je pomenula OLIKA,da zdravlje ulazi na usta,tako da treba primenjivati sto vise teletine kivane i sezonskog voca i povrca.Ja sam prosle zime koristila nesto sto se zove vitaminska bomba i to sam ja napravila,a pravi se ovako:
izrendas jednu svezu sargarepu,jednu jabuku i jednu cveklu i sve to pomesas u teglicu od 150gr meda.Svako jutro uzimas po kasiciu te mesavine na prazan stomak.Pored ostalog to je dobro i za krvnu sliku.Eto...sada sama sebi licim na neku babu..hahaha.Pozdrav!
 
uz sok od cvekle, tj 'bomba vitamina' koji se pravi tako shto se u sokovniku propasiraju cvekla, limun, jabuke, celer i shargarepa i to se sipa u staklene flashe i pije svaki dan po zelji. Ja sam probala i veoma je delotvorno samo shto je malo jako u pochetku
 
WithdrawnWater:
Гласам за!
И плус ПРОПОЛИС, без премца је.
Иначе, ФЕРВЕХ гарантовано у моменту зауставља болест и опоравља те за пар дана, помогао ми је толико пута.
И што даље од болесника, ако се може.
 
Milly73:
Гласам за!
И плус ПРОПОЛИС, без премца је.
Иначе, ФЕРВЕХ гарантовано у моменту зауставља болест и опоравља те за пар дана, помогао ми је толико пута.
И што даље од болесника, ако се може.

meni od ferveksa...bude lose...ali ozbiljno...kao luda...sva lebdnim, uzassssssss! mada hvale ga ljudi!
 
Nešto što sam isam u više navrata proverio za male pare...Zaleti se u dom sindikata na sprat u apoteku Todora Jovanovića našeg najjačeg imunologa i virusologa,ponesi neke rezultate ako imaš ,kupi TODOXIN i nećeš se pokajati.ČUDO!!!! 8)
 
Pod 1

• ESTER C 500 mg - novi oblik vitamina C,
najbolje se apsorbuje i deluje

ili

• ASKORBAT C 500 mg -nekiseli oblik
vitamina C u kapsulama

za mladje - CINK pastile -kombinacija cinka i C vitamina, bas kao i KOLOSTRUM S PROBIOTICIMA idealan uz vitaminsko-mineralnu suplementaciju za podizanje imuniteta kod dece.


Pa dalje, Immune System Support:
ASTRAGALUS ROOT, Beta Glucan, Colostrum Powder, Cordyceps Mushrooms, Echinacea, Echinacea Angustifolia Root, Echinacea with Golden Seal, IP-6 INOSITOL HEXAPHOSPHATE, Maitake Mushrooms, Maitake, Reishi & Shiitake Mushrooms, Olive Leaf Extract, Pau DArco, Reishi Mushrooms, Z-Lozenges


Jedna formula/preparat da ga ne reklamiram
Sastav::
Ekstrakt lista masline 80.00 mg
Ekstrakt korena ehinacee 25.00 mg
Mačija kandža 60.00 mg --"Cats Claw", or in Spanish Uña de Gato
Kora biljke Pau d Arco 30.00 mg
Cink 10.00 mg


Evo jos jednog:
Supplement Facts
Serving Size: 2 capsules
Servings Per Container: 30
Amount Per Serving % Daily Value
Vitamin A (as natural mixed carotenoids from Dunaliella 75%, as vitamin A acetate 25%) 10,000 IU 200%
Vitamin C (as Ascorbic Acid) 250 mg 417%
Vitamin E (as natural d-alpha tocopheryl succinate) 100 IU 333%
Zinc (as zinc amino acid chelate) 15 mg 100%
Selenium (as Selenomethionine) 200 mcg 286%
L-glutamine 100 mg *
Andrographis leaf extract (10% Andrographolides) 50 mg *
Green Tea leaf Extract (60% Catechins) 50 mg *
N-acetylcysteine 50 mg *
Quercitin 50 mg *
Alpha Lipoic Acid 15 mg *
Proprietary Immune Support Blend 125 mg *
Olive Leaf Extract (6% Oleuropein) Beta 1-6 Glucan with Beta 1, 3-branches * (from Maitake Mushroom Mycelia extract (Grifola frondosa) Echinacea angustifolia root and purpurea * leaf & flower extract (4% phenolics) Turmeric root extract (95% Curcumin) * Astragalus root extract (0.8-1% Isoflavones) * Reishi Mushroom Mycelia (Ganoderm Lucidum) * Shiitake Mushrooms mycelia Extract (Lentinula edodes) * Garlic extract (bulb) (odor controlled) * Beta 1, 3 D-Glucan (from yeast cell wall concentrate) * (Saccharomyces cervisiae)
† Daily Value not established.
 
ovo poslednje se zove ImmuAll, poklonio sam kumu, jer se nesto zalio, a poslato mi je iz USA, lako se nalazi na netu...

iznad je preparat cali vita i oni su na netu, a moze se kupiti i kod nas, cisto sam prekopirao da bi uporedili sta se to najcesce stavlja u prozvode za jacanje imuniteta

sto se tice ester-C forme http://www.pansport.co.yu/catalog/index.php?id=NI004

a bas kao porucuje iz USA od jedne firme i vrlo je zadovoljan odnosom kvalitet/cena, drugim recima, ne dozvoljava da ga cerupaju domaci distributeri, ako bas hoces da znas
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top