TRAGEDIJA U NIŠU: Mladića (18) ubila struja dok se tuširao

Gusan

Aktivan član
Poruka
1.828
STRAVIČNA NESREĆA ŠOKIRALA NASTAVNIKE I DRUGOVE
TRAGEDIJA U NIŠU: Mladića (18) ubila struja dok se tuširao

CRNA HRONIKA 07:52, 19.01.2017. 120
NIŠ - Mladić iz Niša Nikola Đ. (18) je u utorak u večernjim časovima poginuo kada ga je udarila struja dok se tuširao.

Tek nakon što je pre oko mesec dana postao punoletan građanin, Nikola je juče tragično nastradao od struje dok se tuširao. Nikola je rođen 1998. godine i bio je primeran i redovan đak Elektrotehničke škole „Nikola Tesla“ koju je ove godine trebalo uspešno da završi.

Njegova tragična smrt je šokirala sve u školi kojoj je pohađao, ljudi imaju samo reči hvale za njega…

– Ovo je šok! Još uvek ne mogu da verujem šta se desilo. Nikola je bio predobar drug i prijatelj, uvek spreman svakome da pomogne. Tragedija je da se ovako završila jedna mladost i dečko koji je bio pun života. Za nekoliko meseci trebali smo da maturiramo i zajedno proslavimo završetak srednje škole. Cela škola je potrešena i odeljenje sa kojim je proveo četiri godine života. Neka bude siguran da će ga zauvek voleti njegovo IV-2 – rekao je jedan od njegovih drugova iz odeljenja.

Nikola je živeo u naselju Prva Kutina kod Niške Banje sa starateljima. Sahrana će se održati danas u 14h u naseljenom mestu „Radikina Bara“.

(niskevesti.info/Foto: Privatna arhiva)

Kurir.rs
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tragedija.Neka pociva u miru.Pouka svima da se dobro edukuju u vezi kupatila i struje.Fidel sklopka za bojler osetljivija od glavne.Bojler uvek iskljuciti pre tusiranja.
 
Ljudi, nemojte se igrati.
Struja dozvoljava samo jednom da je čovek neoprezan.
Nema popravnog.
Pravilo je - kada se kupate ili tuširate, bojler MORA biti ISKLJUČEN !
To je zakon, koji MORA DA SE PRIMENJUJE.
Ovaj nesrećnik sigurno nije tako postupio....

Tačno , bojler mora biti ugašen a malo mi je bez veze kad neko ko završava elektrotehničku školu to ne zna .
Uz to i kada mora biti uzemljena , fen za kosu uključen u struju ne smije biti blizu kade i slično .
 
Tačno , bojler mora biti ugašen a malo mi je bez veze kad neko ko završava elektrotehničku školu to ne zna .
Uz to i kada mora biti uzemljena , fen za kosu uključen u struju ne smije biti blizu kade i slično .

Čitao sam o nekim slučajevima bizarnih smrti povezanih sa fenom, kadom i bojlerom.
Leži gospoja u kadi napunjenoj vodom i koristi fen...
Fen isklizne i upadne u kadu.
Smrt - trenutna !
 
A ja procitah da je uzrok grejalica koja je bila u kupatilu pa neki pisu u komentarima da velika para od vode moze dovesti do strujnog udara.Meni bas i nije jasno kako to jert kod mene uvek grijalica ukljucena za vreme tusiranja,izgleda da posle ove vesti ne treba rizikovati,sto se tice bojlera to se valjda vec odavno zna

veika vlaga i struja nikako..Uvek se iskljuci sve ...samo sijalica u lusteru nista drugo!
 
A ja procitah da je uzrok grejalica koja je bila u kupatilu pa neki pisu u komentarima da velika para od vode moze dovesti do strujnog udara.Meni bas i nije jasno kako to jert kod mene uvek grijalica ukljucena za vreme tusiranja,izgleda da posle ove vesti ne treba rizikovati,sto se tice bojlera to se valjda vec odavno zna

Kako sam razumeo on je uneo grejalicu,nije ona zidna.Sto se tice bojlera slazem se ali kako na protocnom bojleru?Ja ga nemam ali verovatno ima dobru zastitu.
 
A ja procitah da je uzrok grejalica koja je bila u kupatilu pa neki pisu u komentarima da velika para od vode moze dovesti do strujnog udara.Meni bas i nije jasno kako to jert kod mene uvek grijalica ukljucena za vreme tusiranja,izgleda da posle ove vesti ne treba rizikovati,sto se tice bojlera to se valjda vec odavno zna

Čuo sam to za grejalicu i opasnost velike vlažnosti !
 
Nešto mi ishitreno deluje utvrđivanje uzroka smrti. Aljkavim istražiteljima je najlakše da struji pripišu sve.

U Smederevu je tako "stručna" istraga kao uzrok požara takođe navela struju iako struje uopšte nije bilo u objektu.

Pravilo je - kada se kupate ili tuširate, bojler MORA biti ISKLJUČEN !
Netačno! Ako je instalacija urađena prema propisima nema potrebe da se bojler ili bilo šta drugo isključuje.
Čuo sam to za grejalicu i opasnost velike vlažnosti !
Pogrešno. Ma kolika da je vlažnost nema opasnosti od strujnog udara iz grejalice za kupatilo.
 
Nešto mi ishitreno deluje utvrđivanje uzroka smrti. Aljkavim istražiteljima je najlakše da struji pripišu sve.

U Smederevu je tako "stručna" istraga kao uzrok požara takođe navela struju iako struje uopšte nije bilo u objektu.

Netačno! Ako je instalacija urađena prema propisima nema potrebe da se bojler ili bilo šta drugo isključuje.Pogrešno. Ma kolika da je vlažnost nema opasnosti od strujnog udara iz grejalice za kupatilo.

Ti si neki mnogo bistar tip.
Samo se ti ravnaj prema svojim saznanjima i navikama !
Ja ću prema mojim....
 
moju koleginicu sa faxa je udarila struja u kadi dok se kupala. nije iskljucila bojler...na njenu srecu ona je probala vodu na ruku da vidi dal je topla i udarac je bio u ruku, da je pustila vodu direktno na glavu bila bi na mestu mrtva. a strujni udar je bio takav da ju je izbacio iz kade i onesvestila se, nasli na podu kupatila.

- - - - - - - - - -

a meni su se mnogi smejali sto iskljucujem bojler dok se kupam. kad nocim kod nekoga i kaze da cu iskljuciti bojler dok se tusiram svi skoce na mene- sta ti je, nece nista da bude, mi ne gasimo bojler. :roll:

- - - - - - - - - -

a on drzao ukljucenu grejalicu ..o boze, pa nista ne sme biti ukljuceno u kupatilu dok s ecovek kupa. izgubio decko zivot zbog gluposti. :(
 
Ti si neki mnogo bistar tip.
Samo se ti ravnaj prema svojim saznanjima i navikama !
Ja ću prema mojim....
Da ja se ravnam prema saznanjima koja sam stekao slušajući Miku Elektriku i ostale profesore ETF.

Ti se ravnaj prema svojim saznanjima koja sigurno nisi stekao na ETF.

O bistrini neka zaključe oni koji prate ovu raspravu.
 
Ako je dobro uradjena instalacija i uzemljenje i ako se kontrolise redovno nema potrebe nista da se iskljucuje....Problem nastaje kada svako krene da cacka oko bojlera i instalacija...

...и да "фаза" иде на прекидач, а не "0"....мада неки надримајсори и лаици кажу да је свеједно.....оно, ипак није...
 

Back
Top