Lažna prijava plaća zaposlenih-Klasična pljačka države

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.136
Nisam baš bio mnogo upoznat u način isplate ličnog dohodka zaposlenih u privatnim firmama....Bar ne do danas, kada sam od jednog svog kolege zaposlenog u izuzetno uspešnoj i poznatoj privatnoj firmi, na utjecajnom položaju nisam saznao da je prijavljen na platu od 17.000 dinara :shock: :shock: :shock: i da u Reiffeisen Bank ne može podići potrošački kredit....Inače, njegova plata je neuporedivo, neuporedivo veća..... :???: :???:
Time su direktno pogođeni državni penzioni i socijalni fondovi, ali i zaposleni koje u starosti očekuju crni dani po onoj čuvenoj židovskoj: Dabogda imao, pa nemao....
takvo što je na zapadu prosto nezamislivo...
Pitam se, a pitam i Vas da li će se takvo stanje popraviti ili ćemo mi vječito ostati zona sumraka što se ekonomije tiče...
 
Grandfather:
Uvek postoji alternativa,odes tamo gde prijavljuju na 17000 i stvarno dobijas toliku platu ;)
Sto se tice tih fondova,oni su i bez toga unisteni a i nesto nisam siguran da ce mnogi docekati da uzivaju u penziji ako se uzme u obzir kakav zivot vodimo, na produzavanje radnog staza,razni gripovi itd a za zonu si u pravu 100%

Dobro, za penzioni fond, ajde-de (uskoro zaživljuju privatni penzioni fondovi kao i bilo gdje u EU), u zemljama gdje ja provvodim izvestan period tokom godine zbog usavršavanja od visine plaće zavisi i visina poreza koji plaćaju građani, ali i visina plaća je mjerilo uspešnosti firme, što utiče i na visinu poreza koje te firme plaćaju...
Pa, ljudi time je budžet svake godine neopravdano zakinut za veliku svotu novaca..
Isto tako, na kraju mjeseca izgleda smiješno kada pročitaš da prosječna plaća iznosi 22000 dinara....Prvo, to je potpuno netačno, a sa druge strane zamislite porodicu koja istinski živi sa 22000 dinara, a kojoj država usled prikrivanja poreza od strane onih koji imaju ne može pružiti pomoć
 
Slazem se ja da je budzet zakinut ali i da je sve onako kako bi ti zeleo(la) opet bi bio zakinut.Jednostavno lova se uzima odande gde je ima pa se pune neke druge rupe (i dzepovi naravno) i to traje i traje.Mislim da je potpuno apsurdno porediti nas sa tim nekim pretpostavljam zapadnim zemljama,daleko smo mi od toga.Cini mi se kada je skoro bila "frka" oko poslanicnickih plata jedan je od njih NARODNIH poslanika uporedio nas sa albanijom :-( eto gde smo.A ono za prosecnu platu je mozda i tacno u bruto varijanti ali nebitno,statistika je cudo.Kad se zbog necega ubedacim upalim TV i vidim da mi je sve bolje i bolje ;)
 
Grandfather:
Slazem se ja da je budzet zakinut ali i da je sve onako kako bi ti zeleo(la) opet bi bio zakinut.Jednostavno lova se uzima odande gde je ima pa se pune neke druge rupe (i dzepovi naravno) i to traje i traje.Mislim da je potpuno apsurdno porediti nas sa tim nekim pretpostavljam zapadnim zemljama,daleko smo mi od toga.Cini mi se kada je skoro bila "frka" oko poslanicnickih plata jedan je od njih NARODNIH poslanika uporedio nas sa albanijom :-( eto gde smo.A ono za prosecnu platu je mozda i tacno u bruto varijanti ali nebitno,statistika je cudo.Kad se zbog necega ubedacim upalim TV i vidim da mi je sve bolje i bolje ;)
A TV pretplata je posebna priča.....Porediti naš RTS sa BBC je smiješno....
Zašto Dinkićeva poreska policija ne pročešlja te firme, uzme odgovarajući porez, a stabovništvo oslobodi obavjeze plaćanja TV pretplate... :?
 
Grandfather:
300 ispunio sam eremitin uslov za otvaranje tema :D :D :D
14.gif
 

Back
Top