radio

rajkec

Aktivan član
Poruka
1.674
Video sam na www.virtuelno.com internet radio. Posto mi je zivotna zelja da imam svoju TV ili Radio stanicu hteo bih da pitam kako to da izvedem. Odgovor bi bio najpozeljniji od Morpheus-a jer je sajt njegov, ali naravno i od ostalih ako neko zna kako
 
Ovako rajkec Morph je kupio audio stearming (ili tako nesto) kod www.soloymi.com.
Koliko kosta ja to neznam, iako je to dosta dobro ti to ne mozes imati posto za to treba da bides uvek povezan sa internetom (a ti imas diala), imas i neki offline metod za pustanje radia ali nije bas bas dobar.... Nadam se da sam ti objasnio barem nesto!
 
A ne mogu ni ja sad da nadjem ali secam se da je imala jedna teme gde je bio ostavljen neki link do detalja objasnjen ceo postupak za to.
Sad to iskopati je prava muka...
 
Ukloliko imas STATICKU IP i NISI IZA NAT-a!!!!

Onda lepo idi na ovaj sajt skini server i PLUG IN za Winamp i mozes da uzivas sa svojom internet stanicom!!!!
http://www.shoutcast.com/download/

U dokumentaciji je detaljno objasenjeno sta i kako, ( nema mnogo posla niti da se mucis oko namestanja)

Samo procitaj dokumentaciju!!!
 
Samo mogu da ti kazem u vezi staticke IP adrese, ja sam hteo to da imam i kod jednog od mojih provajdera se to dodatno placa, a i ostali to nude samo u okviru najskupljeg paketa ADSL-a.
 

Back
Top