paznja

majcekzmajcek

Početnik
Poruka
12
samo dobronamerno zelim da upozorim moje sugradjane koji treba da idu da vade lekarsko uverenje za polaganje vozackog ispita ,da to ne rade u "signalu",zato sto postoji mogucnost da im nazovi oftamolog utvrdi dioptriju koju ustvari nemaju.licno sam ovo osetila na svojoj kozi.
 
majcekzmajcek:
samo dobronamerno zelim da upozorim moje sugradjane koji treba da idu da vade lekarsko uverenje za polaganje vozackog ispita ,da to ne rade u "signalu",zato sto postoji mogucnost da im nazovi oftamolog utvrdi dioptriju koju ustvari nemaju.licno sam ovo osetila na svojoj kozi.
A kako si to osetila?
 
osetila sam tako sto mi je prvi put rekao kad sam se pojavila tamo da mi je dioptrija -0,75,kad sam otisla kod drugog doktora on mi je rekao da nemam nikakvu dioptriju i da mi uopste ne trebaju naocare.e sad opet se vracam kod onog prvog sa molbom da mi ispravi to sto je napisao u lekarskom uverenju,a on naravno ni da cuje.pritom me je maltretirao jos 30 minuta sa kojekakvim dioptrijama(bez obzira na to sto sve vidim bez njih) i sad zakljucio da je malo pogresio i da je moja dioptrija sad +0,5?.meni se cini da to nije normalan zakljucak.na kraju sam otisla u trecu ambulantu i opet mi je naravno receno da vidim dobro.
 
Zmajcek, ne sekiraj se ! Ako je to isti onaj matori od pre 8 godina , onda on vidi samo to, da dise za vrat, u usi, i zeva ti u facu ! Zbog tog kretena ja vec sad treci put produzavam vozacku, ali valjda ce otici u penziju ! Sve to , mozes da obavis i u Zmaj Ognjena Vuka !
 
majcekzmajcek:
osetila sam tako sto mi je prvi put rekao kad sam se pojavila tamo da mi je dioptrija -0,75,kad sam otisla kod drugog doktora on mi je rekao da nemam nikakvu dioptriju i da mi uopste ne trebaju naocare.e sad opet se vracam kod onog prvog sa molbom da mi ispravi to sto je napisao u lekarskom uverenju,a on naravno ni da cuje.pritom me je maltretirao jos 30 minuta sa kojekakvim dioptrijama(bez obzira na to sto sve vidim bez njih) i sad zakljucio da je malo pogresio i da je moja dioptrija sad +0,5?.meni se cini da to nije normalan zakljucak.na kraju sam otisla u trecu ambulantu i opet mi je naravno receno da vidim dobro.
zali se ministru... reci mu dosta sa korumpiranim zdravstvom.... !
 
majcekzmajcek:
osetila sam tako sto mi je prvi put rekao kad sam se pojavila tamo da mi je dioptrija -0,75,kad sam otisla kod drugog doktora on mi je rekao da nemam nikakvu dioptriju i da mi uopste ne trebaju naocare.e sad opet se vracam kod onog prvog sa molbom da mi ispravi to sto je napisao u lekarskom uverenju,a on naravno ni da cuje.pritom me je maltretirao jos 30 minuta sa kojekakvim dioptrijama(bez obzira na to sto sve vidim bez njih) i sad zakljucio da je malo pogresio i da je moja dioptrija sad +0,5?.meni se cini da to nije normalan zakljucak.na kraju sam otisla u trecu ambulantu i opet mi je naravno receno da vidim dobro.
Ja sam imao slican problem 2002-e kada mi je tri lekara nezavisno (vojni, likovi za lekarsko prilikom upisivanja na fax, likovi za vozacku dozvolu) konstatovalo da imam dobru dioptriju i da joj nista ne fali a ja na predavanjima sve duplo vidim. . . Tek kasnije mi je lekar iz studentske rekao da mi dioptrija ne valja ali da ne sme da mi da jacu jer ce me onda boleti glava, i opet ti ja coravim ko kreten i stalno zapitkujem profesore sta pise na tabli i tek negde pred kraj 2003 mi daju dioptriju koju treba. A o tome kako se kod nas vrse pregledi za oci bolje da i ne komentarisem. . . Letos sam u SAD-u uzimao nove cvike i prvi put od kad nosim naocare (citaj skoro 14 godina) mi je odredjena prava dioptrija. Lik mi je na pregledu pola sata namestao dioptriju sve dok nije namestio tako da sam sve video savrseno precizno. Nije bila ona prica "A sa kojom dioptrijom bolje vidis?" gde locira koja je dioptrija pa onda zaokruzuje da greska bude manja od 0.125 (ako niste skontali kod nas samo postoje dioptrije .00, .25, .50, .75).
Inace sto je najvaznije u celoj prici je da se zna koje su ocne kuce kod nas dobre, a koje ne. Getaldus je nekad bio mama, a danas je nazalost nista. . . U maju sam kod njih isao da pravim naocare i razmak izmedju zenica su mi zaj. . . za 4mm (a dozvoljeno je 2mm), a "stakla" su izbrusena ocajno. . . Tako da ono. . . Jeste da su najpovoljniji i da rade sa socijalnim i sve ali nista ne valju. . .
 
ne verujem ocnim lekarima ! zato i ne nosim cvike ( a trebao bih - kako oni kazu ) , sto se mene tice ja vidim odlicno ! a oni nemaju pojma !

Svaki ce ustanoviti novu dioptriju , i na kraju neznas koja je prava

Zna li neko kako odrediti pravu dioptriju ( a da ne ide Kalugu :| )
 
nesons:
ne verujem ocnim lekarima ! zato i ne nosim cvike ( a trebao bih - kako oni kazu ) , sto se mene tice ja vidim odlicno ! a oni nemaju pojma !

Svaki ce ustanoviti novu dioptriju , i na kraju neznas koja je prava

Zna li neko kako odrediti pravu dioptriju ( a da ne ide Kalugu :| )
Evo ti savet, Nenose : izjutra ( ako ! ) pereš zube ispred ogledala, nad lavaboom, a ne osetiš MUČNINU, obavezno poseti oftamologa, HITNO ti je potreban !!! :lol:
 
Ako ti je određivao dioptriju pomoću kompjuterskog aparata gdje gledaš onu sličicu u boji dok se ne izoštri to odstupanje nije veliko. Inače do pola dioptrije se prepušta na izbor pacijentu šta mu je udobnije, nosi li sočiva pa cvike koristi uglavnom za gledanje tv-a i sl.
 

Back
Top