nastup bez treme ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

john-p

Početnik
Poruka
9
kako se najlakše može prevazići trema pred javnim nastupom .
Sa rečnikom sam ok imam bogat fond reči ali samo kod užih prijatelj no kada treba da
održim istu tu priču pred mnogo očiju , bude ono malo trema , što bi se u narodnom žargonu moglo reći kao da je mačka pojela jezik .
Molim dobronamerne odgovore .
 
treba da se skoncetrishesh na tachku iznad glava publike i zamislish da su sve to glave kupusa,lakshe je kad te posmatra njiva nego golmila ljudi(meni je upalilo kad sam imala neki nastup ranije...) :P
 
bie:
treba da se skoncetrishesh na tachku iznad glava publike i zamislish da su sve to glave kupusa,lakshe je kad te posmatra njiva nego golmila ljudi(meni je upalilo kad sam imala neki nastup ranije...) :P

nije problem u publici ni iznad publike.
malo je slozenije.
ako do krajnosti banalizujem ispasce ovako:
1. ne cijeni publiku
2. izlazi zarad svog eksponiranja, ne mislim nista lose, moras angazovati libido kao i u svemu drugom sto radimo
3. izlazi samo o onome sto dobro poznajes i sto osjecas srcem da ti je leglo, fokusiraj se na materiju
4. budi svjestan da je start govora najtezi , jer si jos van same stvari, a da ce odmah biti bolje kad se udje u konkretnu materiju, jer ces imati sta da kazes i sama tvar ce te vuci naprijed,sve manje ces gledati spolja na situaciju.
5. izvrsno je sto imas sirok vokabular, to pomaze nezamjenjivo
6. cijeni protivnika, ako ga imas u izlaganju
 
Ja bih da ti dam jedan savet.

Posmatraj te ljude kao decu u u osnovnoj skoli ili stoku (slobodan izbor), naravno ti zauzmi ulogu ucitelja.

savet br. 2: (bonus savet, additional free of charge savet)

Kada iyadjes na pozornicu razmisljaj samo o onome o cemu zelis da pricas. Misli naglas.
 
p.s. dao bih ti jos jedan savet a mislim da je ovaj i najznacajniji:

Kada izadjes pred ljude, zaboravi na samog sebe. Ako uspes da neutralises misao o postojanju samog sebe, svog tela, svog ega, i dostignes visu duhovnu sferu postojanja, onda ce sve teci brzo i lako, kao bistri potok u rudimentiranoj prasumi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top