Nemoguce pomirenje.

-Dimitrije-

Zainteresovan član
Poruka
347
Kad je izetbegovic bio ziv. Svedocanstva o njegovim zverstvima (posecivao je konc logore za srbe, snimao se kako se hvali kako alahova armija kolje srbe i jos mnoga druga zverstva) su odbijena od haskog tribunala. Taj haski tribunal je godinama moljen od srba koji su preziveli uzase od muslimana iz bosne, hrvata i siptara da sudi zlocincima. Medjutim to je ignorisano. Jasno je haski tribunal stavio do znanja da zverstva nad srbima se ignorise. Sta da se kaze za haski tribunal, koji je davao izjave koje se mogu definitivno svrstati kao rasisticke i lazne prema srpskom narodu. Ali to za srpski narod nista nije novo. Od zapada je uvek tretiran najgore. Samo se setimo pre prvog i za vreme prvog i drugog svetskog rata. Pa devedesetih. Lazi o masovnim silovanjima. I ta laz i dan danas stoji na human rights watch. Klanice u Sarajevu, gde su najmanje 2000 srba poklano. To haski tribunal ne interesuje. O snimcima koji su dostavljeni haskom tribunalu, gde muslimani iz bosne zverski muce srbe. Spisak vise od 3000 srba, od kojih su vise od polovine srpski civili koji su poklani u i oko Srebrenice. To su ignorisali. I onda kazu nam neki "srpski" politicari da coveka koji je bio u prvim redovima, coveka koji je spasao na stotine hiljada srba od sigurne smrti. Tog coveka da predamo haskom tribunalu. Gde ce im dusa. A da, oni je i nemaju kad tako nesto mogu da traze.
 
jbg,islamisti su imali i dan danas imaju jak lobi koji sprecava da istina o njihovim zverstvima dospe na videlo...sa iranskim i saudijskim parama su uspesno sebi izdejstvovali polozaj zrtve iako svi ovde znamo za njihove masakre u podrinju,srebrenici...
a o tog pomirenja nema nista i ja tako mislim..nego zasebne drzave i to je to
 
Cijelo vrijeme govorim isto, samo mozda u drugacijem kontekstu...

Pisao sam vec Srebrenica se ne bi dogodila da nije bila izazvana... Ni onakva Srebrenica kakvoj je danas prikazuju nije ni bila takva.. Ipak se dogodila na izvjestan nacin a rezultat je stalni upadi i pokolj civilnog srpskog stanovnista koji je bio nastanjen oko "zasticene i demilitarizovane zone UN"..

Prema tome i sve ostalo da nije izazvano i zaradjeno ne bi se dogodilo...

Pred sam rat u bosni, lijepo je bilo vidljivo sta se zeli od ove drzave da napravi, sto naravno ne samo srbi nego bilo koji drugi narod sem muslimana ne bi mogao sebi da priusti..

Pitam sve narode koji nisu muslimani da li bi prihvatili da zive u islamskoj drzavi po serijatksim zakonima...???
Dal treba da dam odgovor..??

Jos nesto.... Sva zlodjela koja se pripisuju srbima i nisu bas pocinili srbi, sjetite se slike majke u crnini koja kuka nad lobanjom svog sina a bila je prikazana kao muslimanska zrtva...

>>> Ma suvisno je bilo sta reci?<<<<
 
serb_pagan:
jbg,islamisti su imali i dan danas imaju jak lobi koji sprecava da istina o njihovim zverstvima dospe na videlo...sa iranskim i saudijskim parama su uspesno sebi izdejstvovali polozaj zrtve iako svi ovde znamo za njihove masakre u podrinju,srebrenici...
a o tog pomirenja nema nista i ja tako mislim..nego zasebne drzave i to je to
Може ЗАСЕБНЕ ДРЖАВЕ
Па да СРБИ имају неколико места у У.Н
 
serb_pagan:
jbg,islamisti su imali i dan danas imaju jak lobi koji sprecava da istina o njihovim zverstvima dospe na videlo...sa iranskim i saudijskim parama su uspesno sebi izdejstvovali polozaj zrtve iako svi ovde znamo za njihove masakre u podrinju,srebrenici...
a o tog pomirenja nema nista i ja tako mislim..nego zasebne drzave i to je to
slazem se..srbija srbima...Bosna Bosnjacima
 
ajde prestani da provociras,niko ovde ni ne zna ko su ti bosnjaci
kad su se pojavili?
jel' pre 10 godina?kako su se zvali ranije muslimani,jugosloveni,srbi muslimanske veroispovesti?
sumnivi su mi ti bosnjaci brale....
moze bosnja bosnjacima,cela bosna nikako....mislim da se tu pitaju nesto i srbi i hrvati...
 
ma bosna ce biti normalna drzava,demokratska i ujedinjena,ali za jedno 20-20 godina,neminovno ce srpski deo doci srbiji,hrvatski hrvatskoj...stvari poput narodnog opredeljenja mozes zataskati,ali ne umiriti,vidimo kako su kosovari decenijama rade za kosovo,i eto im ga sad..
samo sto nece biti tada nikakvog rata,vec prostog ujedinjenja u ovoj ili onoj formi..
sta da radimo sto vi bosnjaci nemate s kim da se ujedinjujete..:):)
 
...kada se govori o izdaju svojih gradjana i svoju drzavu ,(pomirenje je nemoguce),mislim da je prava rec, jer ako "Slovanski, Hrvatski, Makedonski i Bosanski ,izdajnici nisu znali da su se udruzili da satansku nadanutu drzavu, onda koako bise sa takvim zverovima kovek mogo da pomiri?
...rusenje Jugoslaviju a ujedinjenje Nemacku, Zapad misli!,ujedinjenje Nemacku dobicev jednu drzavu koja, inters svoga moze da im pomogne!
Rusenje bivsu Jugoslaviju ,na ime demokratiju i zastitu Muslimani u Bosbu i Kosovo, bombardovamje Srbiju i Srbske zemlje,stime misle da su u Mualimanski svet, stekli uturitet, da im nije potrebno opaliti metak a dobili su rat!.
 
O kakvom pomirenju je rec? Nije svadja klinaca u pitanju. Moze se govoriti prvo o pravicnom utvrdjivanju pocetka sukoba, o uzdrzanosti u odnosima izmedju nekad sukobljenih naroda ( sto je jako bitno za dalje odnose ) a koji su prisutni kod starih i ljutih neprijatelja - Engleza i Nemaca recimo. Oni i sada isticu neku vrstu netrpeljivosti ali i uzdrzanosti koja garantuje napredak odnosa van starih tokova. Pomirenje mi je nekako uvod u nove bitke, bar kod Balkanaca.
 
Mozda je pomirenje i moguce ali ne u skorije vreme,ako se bude nastavilo sa praksom da Srbi za sve krivi i da trebaju da se pokaju i da plate i ratnu odstetu nece ovde biti mira generacijama.Pa dosta njih iz bosne i ne koristi izraz Srbi nego Cetnici.Prema tome naslov teme je i zakljucak.
 
Eh, da , ovde se cesto pominje izraz CETNIK, vise li nego srbin, posebno u medijima sto me izludjuje... Vecina onih jadnih i sitnih novinarcica nije se udostojilo da procita sta znaci rijec cetnik a izgovaraju je tako grlato da skoro pa govore kao da su teroristi u pitanju...

Pomirenja nema, a pomirenje moze da bude samo kada se postavi situacija da zivimo jedni pored drugih a ne jedni sa drugim..

Poz.
 
Четници су ратне формације Србске Војске, тако да у миру нема потребе за њима, али треба да се активирају у случју рата, а за мира да им се отворе клубови и удружења
 

Back
Top