BUDIMO BOLJI...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

indijancina

Obećava
Poruka
76
jesmo li bolji ili uspesniji kao jedinka ili kao skup jedinki,zajednica??
mozemo li bolje i vise odvojeno ili zajedno??
interesuje me konkretno vezano za umetnost. Ako neko ima nesto da kaze na ovu temu rado bih diskutovao...
 
gospodine indijanac tema vi je odlicna. vrijeme zajednickih nastupa i udruzenja je odavno proslo... makar u likovnim umjetnostima, gdje ja pripadam, osnivanje grupa, udruzenja, mimo onih zvanicnih drzavnih, je potpuno nemoguce...nesto zbog losih materijalnih uslova a mnogo vise zbog ogromne sujete, ljubomore i netrpeljivosti koja vlada medju nama...govorim konkretno o crnogorskoj likovnoj sceni gdje je taj problem izrazen u poslednjih desetak godina... ...licno sam veliki pristalica osnivanja "grupa"medju likovnjacima jer mislim da uvijek mogu postici mnogo vise zajednickim nastupima nego samostalno pogotovo na medjunarodnoj likovnoj sceni... ...pozdrav istomisljenicima...osnivanje i djelovanje neke slicne grupe pogotovo je moguce danas u vrijeme ekspanzije elektronskih medija... zainteresovanima ostavljam svoj mejl... albiart@cg.yu
 
mudro zboris junace...
drago mi je da to cujem,da ima takvih ljudi koji opstaju josuvek.
predpostavljam da si negde u crnoj gori... ja sam iz beograda i predsednik sam udruzenja ljubitelja prirode i umetnosti "NAT-ART". a podpredsednik je moj kum inace izuzetan slikar,a ima tu i ljudi koji su takodje umetnici. pa ako te kojim slucajem put nanese u BG mozes da nam se pridruzis. elcapettano@yahoo.com to ti je moj mail pa ako hoces nesto vise da saznas o nama slobodno se javi. inace sajt nam je u pripremi i bice uskoro gotov.

pozdrav...
 
albiart:
gospodine indijanac tema vi je odlicna. vrijeme zajednickih nastupa i udruzenja je odavno proslo... makar u likovnim umjetnostima, gdje ja pripadam, osnivanje grupa, udruzenja, mimo onih zvanicnih drzavnih, je potpuno nemoguce...nesto zbog losih materijalnih uslova a mnogo vise zbog ogromne sujete, ljubomore i netrpeljivosti koja vlada medju nama...govorim konkretno o crnogorskoj likovnoj sceni gdje je taj problem izrazen u poslednjih desetak godina... ...licno sam veliki pristalica osnivanja "grupa"medju likovnjacima jer mislim da uvijek mogu postici mnogo vise zajednickim nastupima nego samostalno pogotovo na medjunarodnoj likovnoj sceni... ...pozdrav istomisljenicima...osnivanje i djelovanje neke slicne grupe pogotovo je moguce danas u vrijeme ekspanzije elektronskih medija... zainteresovanima ostavljam svoj mejl... albiart@cg.yu

a sta ti zelis da postignes?
 
AntunTun:
definishi uspeh.....pa da disqtujemo...


izgleda da neshvatas poentu ove teme.
pitao sam za vase misljenje o zajednickom radu... udruzivanju.
uspeh jeste kljucna stvar u svakom radu,ali ako mislis samo na materijalni uspeh onda plitko razmisljas (izvini ako gresim). Ja pod uspeh mogu da svrstam mnogo vise. Recimo lepo druzenje,nove ideje,nauciti nesto od drugih,nauciti nesto druge,postici zajednicki uspeh na opstem planu (sto se neodnosi samo na one koji su uradili to vec i na one koji nisu a cak i nepripadaju tom soju ljudi... umetnika). Pa posle svega toga dolazi materijalni uspeh u smislu nekih para,jer proizvod znanja,iskustva i rada jeste KESH. A pojedinac moze sve to da uradi samo je pitanje dal mu je lakse samom ili uz neciju pomoc. Na kraju... udruzenje ima zakonsko pravo i mnogo povlastica koje pojedinac tesko moze da stekne.

Slazes se????
 
Fixa:
nema pravila, niti je validno pitanje da li bolje ovako ili onako. sve zavisi od konkretnog rada i ideje.

a nemislis da svaki pojedinac ima svoje individualne ideje koje se mozda mogu svideti nekom drugom i da taj drugi ima neke koje ce se svideti onom prvom a da se ni jedan ni drugi mozda toga nebi setili da nisu u prilici da zajedno rade???
ili ako si samouk i mislis da tako kako radis je ok... i tako se polako usavrsavas. ali mozda ima neko drugi koji radi nesto slicno kao ti ali na neki bolji nacin i postze bolje rezultate. ako si sam nastavices onako kako si i poceo ali ako imas oko sebe jos ljudi koji se bave istim ili slicnim "poslom" mozda dobijes neku novu ideju,mozda nesto novo naucis ili od tebe neko nesto nauci.
ili recimo ako si slikar ili vajar ili nesto drugo,pa hoces da napravis izlozbu svojih dela ali nemas dovoljno sredstava da platis izlozbeni prostor a nemas ni toliko dela...
a zajedno imamo dovoljno dela a kao udruzenje zakonski imamo pravo na svoje prostorije i na sponzore a i troskove delimo na nekoliko delova...
sta mislis o tome?????
a i, kao udruzenje, imas resenje i svoj pecat i postajes pravno lice i usput si oslobodjen poreza za razliku od fizickog lica,pojedinca.
 
dakle smorio si.
individualno ima svoje zasto/zato, tako i grupno ima svoje zasto/zato. nije uvek dobro raditi sam, niti je uvek dobro raditi u grupi. stvar je u tome sto od date okolnosti covek se sabira ili oduzima. ne mozes postavljati jedno ispred drugog kao pravilo, te iz toga sledi da je pitanje nije validno. normalno je coveku potrebno da se udruzi da bi prevazisao neki problem npr., ali to je data okolnost.
i ja uopste ne znam sta hotjes. "budimo bolji" kao imperativ u tom kontekstu je totalno krsh.
 
ok.
to je tvoje misljenje. ali nekapiras izgleda sta znaci udruzenje. svako radi samostalno ono sto mu najbolje ide i sto najvise voli a kada naidje na bilo kakav problem tu su ostali da mu pomognu.
tako bar funkcionise moje udruzenje i kod nas nijedan problem nije neresiv. zato i postoimo. a tebe ako smara ova prica nemoj vise da pricas.
pozdrav
 
ne radi se o mom ili tvom misljenju, vec o cinjenici koju sam vec obrazlozio. nemam nista protiv udruzenja, vec govorim uopsteno. mozda se i ja uclanim u tvoje udruzenje i tako akcijamo nesto, ali ne govorim ti o tome. ti si izgleda pogresno formulisao topic. dakle, trebao si da pitas "sta miliste o udruzenjima" gde mozemo da diskutujemo o istim, a ne ""budimo bolji" sto je potpuno drugacija prica.
 
drago mi je sto smo se raspricali na ovu temu...bio sam odsutan nekoliko dana, zato izvinjenje...ja zivim u niksicu, bavim se grafikom, kolazom i slikarstvom u stvari volim da se oprobam u svim "disciplinama", da eksperimentisem a posebno mi lezi improvizacija u mixmedijima...imao sam 6 samostalnih i dvadesetak zajednickih izlozbi...ove godine moje radove mozete pogledati u katalozima, niksickog i gornjemilanovackog bijenala minijature, zrenjaninskog bijenala akvarela i beogradske izlozbe kolaza i asamblaza...na socijali sam i iskreno da vam kazem jedva uspijevam prehraniti porodicu...prosle godine smo dogovorili osnivanje udruzenja ULUN, nas dvadesetak, udruzenje jos nije zazivjelo zbog nesloge, a oformljeno je da parira na neki nacin ULUCG-u koji je postao previse vladin i politikantski...i da pokusamo zajedno izlagati van crne gore mimo ovih privelegovanih...ja licno volim da se druzim sa kolegama kod kojih nema bolesne ljubomore, svaki dan svratim do njihovih ateljea na malo razgovora... osnivanjem grupa i udruzenja, mislim da se lakse moze uspjesno i zapazeno izlagati u inostranstvu i mnogo toga ostvariti lakse, uvijek dvije glave vise znaju od jedne...licno se zbog materijalnog stanja osjecam previse sputano i znam da bi u lagodnijem ambijentu bio i kreativniji.... da odgovorim g. fixi, ja zelim sto vise vidjeti, nauciti i samim tim postati cjenjeniji i kod publike i kritike i sve to dijeliti sa dragim prijateljima....mozda je to utoppija i nezrelo razmisljanje...ne znam.
 
indijancina:
izgleda da neshvatas poentu ove teme.
pitao sam za vase misljenje o zajednickom radu... udruzivanju.
uspeh jeste kljucna stvar u svakom radu,ali ako mislis samo na materijalni uspeh onda plitko razmisljas (izvini ako gresim). Ja pod uspeh mogu da svrstam mnogo vise. Recimo lepo druzenje,nove ideje,nauciti nesto od drugih,nauciti nesto druge,postici zajednicki uspeh na opstem planu (sto se neodnosi samo na one koji su uradili to vec i na one koji nisu a cak i nepripadaju tom soju ljudi... umetnika). Pa posle svega toga dolazi materijalni uspeh u smislu nekih para,jer proizvod znanja,iskustva i rada jeste KESH. A pojedinac moze sve to da uradi samo je pitanje dal mu je lakse samom ili uz neciju pomoc. Na kraju... udruzenje ima zakonsko pravo i mnogo povlastica koje pojedinac tesko moze da stekne.

Slazes se????

pazi ja ti kazhem definishi uspeh...ti kretjesh s pretpostavkom da sam mislio na novac...to pomalo govori o poimanju uspeha...no da slazhem se...al ne u svemu...recimo u umetnosti...uspeh bi bio ako nekom posmatracha sluchaoca gledaoca...poruchish neshto time shto si uradio...dakle poshtujem ja umetnost zbog umetnosti...mislim naravno da poshtujem...i volim i sve...al gledam ja kad bih se bavio nechim slichnim...i da sam u nekoj grupi ljudi...samo poruka je uspeh...sve ostalo shto si nabrojao druzhenje ideje i tako dalje...i nije uspeh...vetj normalno druzhenje ljudi...al sad da se mi ujedinimo da bi nekim umetnichkim izrazhavanjem dostigli neki uspeh...samo u cilju slanja poruke...sve ostalo je druzhenje...mislim gledajutji grupno...ja tju uradim sliq...ti sqlpturu...neko pesmu neko film...i kao sve u zajednochkom cilju...npr prava radnichke klase...il borba za zhivotinje...il shta ja znam...dakle uspeh neke grupe tako nekako dozhivljavam...

no sve je zabavnije u drushtvu...pa i umetnost...
 
AntunTun:
pazi ja ti kazhem definishi uspeh...ti kretjesh s pretpostavkom da sam mislio na novac...to pomalo govori o poimanju uspeha...no da slazhem se...al ne u svemu...recimo u umetnosti...uspeh bi bio ako nekom posmatracha sluchaoca gledaoca...poruchish neshto time shto si uradio...dakle poshtujem ja umetnost zbog umetnosti...mislim naravno da poshtujem...i volim i sve...al gledam ja kad bih se bavio nechim slichnim...i da sam u nekoj grupi ljudi...samo poruka je uspeh...sve ostalo shto si nabrojao druzhenje ideje i tako dalje...i nije uspeh...vetj normalno druzhenje ljudi...al sad da se mi ujedinimo da bi nekim umetnichkim izrazhavanjem dostigli neki uspeh...samo u cilju slanja poruke...sve ostalo je druzhenje...mislim gledajutji grupno...ja tju uradim sliq...ti sqlpturu...neko pesmu neko film...i kao sve u zajednochkom cilju...npr prava radnichke klase...il borba za zhivotinje...il shta ja znam...dakle uspeh neke grupe tako nekako dozhivljavam...

no sve je zabavnije u drushtvu...pa i umetnost...

to sto kazes je tacno, ali svaka umetnicka kreacija svakako nosi sa sobom i neku poruku
zato to nisam ni pominjao.
ne znam dal si procitao... u nekom od tekstova sam rekao da sam predsednik jednog udruzenja... tacnije udruzenja ljubitelja prirode i umetnosti NAT-ART.
i mi se bavimo svim tim stvarima koje si nabrojao.
mozda si gledao ili cuo za filmove "MALA TROLA PUNA KONTROLORA" ili "CHETOVANJE" to smo mi napravili,a bavimo se sa jos dosta kreativnih stvari.
pa sam hteo da cujem misljenje drugih ljudi,sta misle o zajednickom radu. Mozda se nekom svidi ideja pa hoce da se prikljuci nasem udruzenju. Sto nas je vise veca je verovatnoca da napravimo nesto jos bolje.
pozdrav
 
ne slazhem se da svaka kreacija ima poruq....reci mi shta je poruka nekakvoj driping slici....mislim shta je poruka prskanja platna bojom?....da pokazhesh choveq takvu sliq i da on ne zna nishta o tome....koju poruq on prima?....mozhe samo da se okrene i da baci peglu....umetnost je mutirala u zadnjih par stotina godina....i da ne razglabamo...ok mislimd a sam video to za trolu....no nisam siguran....to je neki klip jel?...puno sam ik pregledo pa nisam siguran....no uvek treba raditi kreativne stvari....
 
ok.
bacanje boje na platno jeste poruka kao i svaka druga slika. Nije poruka samo ono sto mozes da vidis i prepoznas,to je suvise plitko!!!! Postoje i drugi nacini citanja takvih poruka kao na pr. slaganje tih boja po osecanjima onog ko ih baca na platno,to mozda jeste individualna stvar ali moze se procitati ako se malo dublje zamislis ili pokusas da osetis energiju koju ta slika nosi sa sobom(ne znam koliko se razumes u to sto pricam). A uostalom nije samo slikarstvo umetnost,ima toliko razlicitih vrsta umetnosti da nemozes ni da zamislis.
A sto se tice "MALE TROLE",nije to nikakav klip. to je dokumentarna parodija tj. parodija na vidimo se u citulji. Ne doslovno na taj film nego na taj period vremena u kom smo ziveli i odrastali.
A uradili smo i drugi film,takodje parodiju ali sad na danasnje vreme i nacin sadasnjeg zivota ,isprepletan sa josuvek jakim dejstvom balkanskog malogradjanstva.
Probaj da nadjes,nece ti biti tesko,ima ih na netu a ima ih i vise od pola Beograda. Samo pitaj par ljudi i nacices sigurno. verujem da ce ti se svideti kao i svima.
pozdrav
 
indijancina:
jesmo li bolji ili uspesniji kao jedinka ili kao skup jedinki,zajednica??
mozemo li bolje i vise odvojeno ili zajedno??
interesuje me konkretno vezano za umetnost. Ako neko ima nesto da kaze na ovu temu rado bih diskutovao...

U grupi se najbolje vidi kakvi smo pojedinačno.
Kolektiv je poligon za merenje naših sposobnosti. Mislim da je nepotrebno govoriti da nema loših, ne bi bilo ni dobrih. Recimo, par nas iz Srbije i Hrvatske smo se sasvim slučajno našli na jednom forumu. Rezultat našeg susreta je forum koji zanemaruje nacionalizam, a ističe umetnost, šalu i dobru zabavu. Verujem da smo bolji zajedno. ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top