Zvuchnik i monitor

luckastalutkica

Ističe se
Poruka
2.931
Svaki put kad stavim zvuchnik pored monitora,monitoru smeta,i oboji se u boje duge,prelivaju se boje.Dugo posle to tako stoji,razlivene,pomeshane,boje,na primer onaj mali pravougaonik start je crveno plave boje,ikonica za TVR je bila crvena a sad je fluerescentno zelena,naslovi ispod ikonice su plavocrveni.Necu vishe nikad pojachati muziku kad je zvuchnik toliko blizu monitoru,ali niko mi nije rekao da ce to da mu smeta,sad sam htela da pitam,da li je to veliki problem,mogu li sama da to ispravim ili moram da zovem servis? Shta mu se desilo? Zvuchnik je od muzichkog stuba.
 
Da bi zvucnik mogao da bude kraj monitora mora da ima takozvani "magnetic shield" Znaci zastitu.
To imaju mnogi zvucnici koji su specijalizovani za kompjutere samo treba obratiti paznju pri kupovini da li ima to ili ne.
Tvoj problem je resiv razmagnetisavanjem, znaci iskljuci monitor na dugme (znaci kompletno iskljucivanje monitora) jedno par sati i nece biti problema (bar se nadam) :)
 
Nishta osobito. Izlozila si monitor suvishe jakom magnetnom polju.

Pomeri monitor dalje od zvuchnika.

Ukoliko je stariji monitor tipa neki 14" ostavi ga ugashenog neko vreme a onda upali ponovo.

Ako je noviji monitor: neki automatski urade degauss prilikom paljenja, dok kod nekih postoji dugmence koje treba da pritisnesh (pogledaj malo u uputstvu za tvoj monitor).
 
Posto nisi dobio kompletan odgovor - To je sasvim uobicajena stvar i javlja se zbog elektromagnetnog zracenja zvucnika. (isto bi ti se desilo i da ti je kucistepostavljeno neposredno uz monitor). Obicno se javlja kao ljubicasto ili rozikasto zamagljenje, a eliminise se pozivom opcije Degauss iz menija monitora pomocu tastera koji se nalaze na samom ekranu (obicno u dnu ili eventualno sa desne strane).
 
Samo jos jedan dodatak: pored gasenja na telu monitora potrebno je i izvuci kabl iz zida. Ista stvar desava se i sa televizorima, a osim zvucnika problem mogu da naprave i atmosferska praznjenja (munje, gromovi). Da se to ne bi desilo najsigurnije je iskljuciti sve iz struje za vreme oluje.
 
da, mirko je dobro napomenuo, jeste da nije vezano za temu, ali nije zgoreg iskljuciti uredjaje iz struje, kada pucaju gromovi...pre par godina u zgradi jednog prijatelja je grom udario u zajednicku antenu i napravio sra**ne...inace, ja ne mogu da shvatim ljude koje kace antene na gromobrane, a na mojoj zgradi je 90% antena na gromobranima...
 
imam drugaricu kojoj je preko kablovsk mreze u kotezu otislo ceo sistem od udara groma od tv-a , preko videa do dvd-a.
Sve.
dvd je uspela da izvuce na garanciju pa su joj popravili (iako u garantnom listu pise da ne vazi za udar groma ali znate vec zensko kakvim se oruzjem sluzi) :) a video je platila da se popravi a tv joj se nije ni isplatio da popravlja vec je kupila nov jer je bio dosta skup kvar.
Zato pametnije je iskljuciti sve iz kablovske mreze kad je nevreme.
 
ako su elektromagnetski zraci bili bash jaki deguass-om se ne moze mnogo uraditi,to tje samo vremenom da se skloni,i chini mi se da tje ostati roze fleka posle.Ovo je samo u sluchaju ako je monitor bash svetski ozrachen.
Ja sam npr prineo namerno mom monitoru magnet velichine shake i mesec dana se nije mogao oporaviti,i dalje imaju roze fleke.;)
 

Back
Top