Pozitivna diskriminacija...

Nexus 6

Iskusan
Poruka
5.246
e, da vidimo...

ukoliko Kosovo ostane u Srbiji, jedan od uslova za to ce sigurno biti pozitivna diskriminacija...to bi znacilo da ce Albanci uci u srpski parlament...i ne samo tu, ali da se zadrzimo na parlamentu...
koliko vas bi to podrzalo?

paranoike molim da ovo ne shvate kao neku provokaciju, jednostavno me interesuje procenat spremnosti na kompromis...


to je prvi deo teme, vezan za Kosovo...
sada drugi...

pozitivna diskriminacija takodje znaci da ce, recimo, Romi, u sustini, imati bolje uslove za upis na fakultet...na primer, bice im potrebno manje poena za upis...
kako biste na to reagovali?
 
Nexus 6:
e, da vidimo...

ukoliko Kosovo ostane u Srbiji, jedan od uslova za to ce sigurno biti pozitivna diskriminacija...to bi znacilo da ce Albanci uci u srpski parlament...i ne samo tu, ali da se zadrzimo na parlamentu...
koliko vas bi to podrzalo?

paranoike molim da ovo ne shvate kao neku provokaciju, jednostavno me interesuje procenat spremnosti na kompromis...


to je prvi deo teme, vezan za Kosovo...
sada drugi...

pozitivna diskriminacija takodje znaci da ce, recimo, Romi, u sustini, imati bolje uslove za upis na fakultet...na primer, bice im potrebno manje poena za upis...
kako biste na to reagovali?

Pre svega o tvojoj paranoji. Paranoja je po vama boriti se za Srpstvo. Skloniti okupatore sa srpskih teritorija je za vas paranoja. Paranoja je za vas kad dete uci srpsku istoriju, kako su Nedic i Ljotic srpski heroji. Po vama su partizani pravilno radili kad su klali nemce. I ako su znali da za svakog ubijenog nemca 100 srba strada. Ali to je vama i bio cilj. Paranoja je za vas osudjivati izdajstvo u Srbiji. Paranoja je za vas biti Srbin. Paranoja je za vas da Srs pobedi na izborima. Paranoja je za vas da se pevaju pesme u cast srpskim herojima kao sto su Ratko Mladic. Teska je ta vasa paranoja. Neizleciva.
 
A odakle tebi da ce Albanci uci u srpski parlament?
To sve zavisi od mirovnog resenja i dogovora koji se postigne, ali licnog sam misljenja da tako nesto nece da se desi, jer za tako nesto nema ni potrebe.

Albanci ce verovatno dobiti siroku autonomiju na KiM, tako da ce njihovi politicki predstavnici zasedati, zajedno sa srpskim u vladi i parlamentu Kosova.

Tako nesto je bilo, izmedju ostalog, ponudjeno u jednom mirovnom planu u vezi RSK, znaci da srpski poslanici iz hr, imaju svoj parlament i svoju vladu i da tamo zasedaju, znaci da ne budu prisutni u hrvatskom saboru. Ne secam se bas detalja tog plana i koji je plan u pitanju, probacu da nadjem.

Ali nije ni bitno, u svakom slucaju, s obzirom da je na KiM situacija ekstremnija, ne vidim zasto ne bi i u vezi KiM bilo dogovoreno nesto slicno, jer se vec sada albancima predvidja i veci stepen autonomije nego u vezi RSK.
 
urospo:
A odakle tebi da ce Albanci uci u srpski parlament?
To sve zavisi od mirovnog resenja i dogovora koji se postigne, ali licnog sam misljenja da tako nesto nece da se desi, jer za tako nesto nema ni potrebe.

Albanci ce verovatno dobiti siroku autonomiju na KiM, tako da ce njihovi politicki predstavnici zasedati, zajedno sa srpskim u vladi i parlamentu Kosova.

Tako nesto je bilo, izmedju ostalog, ponudjeno u jednom mirovnom planu u vezi RSK, znaci da srpski poslanici iz hr, imaju svoj parlament i svoju vladu i da tamo zasedaju, znaci da ne budu prisutni u hrvatskom saboru. Ne secam se bas detalja tog plana i koji je plan u pitanju, probacu da nadjem.

Ali nije ni bitno, u svakom slucaju, s obzirom da je na KiM situacija ekstremnija, ne vidim zasto ne bi i u vezi KiM bilo dogovoreno nesto slicno, jer se vec sada albancima predvidja i veci stepen autonomije nego u vezi RSK.

mislis da ce pristati samo na autonomiju, i na vlast na Kosovu...
pa to imaju sa nezavisnoscu...

inace, videli smo kako su Srbi u RSK prihvatili ono sto im se nudilo...zasto bi to uradili Albanci?
 
Nexus 6:
mislis da ce pristati samo na autonomiju, i na vlast na Kosovu...
pa to imaju sa nezavisnoscu...

inace, videli smo kako su Srbi u RSK prihvatili ono sto im se nudilo...zasto bi to uradili Albanci?

Pa bolje za nas ako ne prihvate :smile:

RSK sam uzeo samo kao primer, znaci da je moguce napraviti takav dogovor...ovo drugo oko RSK je skroz druga tema, pa da se ne bi udaljavali, a i dosta se razlikuje slucaj RSK i Kosova.


a sto se tice drugog dela teme, moram da priznam da je uopste ne razumem :confused:
 
to je postojanje obaveznih kvota za upis odredjenog broja pripadnika neke manjinske grupe

evo da ti pojasnim na primeru usa,ako koledz prima 30 brucosa,a ima kvotu od 5 crnaca koju mora da ispuni,on uzima 25 najboljih i 5 najboljih crnaca,nezavisno od toga sto eventualno postoji i 5 belih studenata sa vecim brojem bodova
 
Nexus 6:
e, da vidimo...

ukoliko Kosovo ostane u Srbiji, jedan od uslova za to ce sigurno biti pozitivna diskriminacija...to bi znacilo da ce Albanci uci u srpski parlament...i ne samo tu, ali da se zadrzimo na parlamentu...
koliko vas bi to podrzalo?

paranoike molim da ovo ne shvate kao neku provokaciju, jednostavno me interesuje procenat spremnosti na kompromis...


to je prvi deo teme, vezan za Kosovo...
sada drugi...

pozitivna diskriminacija takodje znaci da ce, recimo, Romi, u sustini, imati bolje uslove za upis na fakultet...na primer, bice im potrebno manje poena za upis...
kako biste na to reagovali?

То шта ће бити уколико Космет остане део државе Србије је само Твоје произвољно нагађање у сврху тога да сваког ко се бори за то наплашиш новим ширењем Шиптара по Србији. Али морам да Те подсетим да је више пута у јавности било тумачења израза "више од аутономије - мање од независности" и да је речено да то подразумева надлежност Србије у вези спољних граница државе, валуте... и не знам шта још беше треће... дакле о овоме што Ти наводиш нема говора...

...што се тиче Цигана и позитивне дискриминације у вези уписа на факс... па то је већ било својевремено у Србији у вези са Шиптарима (имам једну причу о томе из времена пок.Војислава Ђурића)... моје мишљење је да нема никаквих проблема, нека се упишу Цигани и на факултет, зашто да не (уколико су претходно завршили средњу школу и ако испуњавају остале услове)... и онако се на прсте могу набројати они који заврше и средњу а камоли факс... ЈЕДИНО ДА СЕ ПОСЛЕ ТА ТЗВ.ПОЗИТИВНА ДИСКРИМИНАЦИЈА НЕ ПРЕТВОРИ У ПРОПУШТАЊЕ НА ИСПИТИМА И НЕОПРАВДАНО ДАВАЊЕ ПРЕЛАЗНИХ ОЦЕНА "ИЗ ПОЛИТИЧКИХ РАЗЛОГА"...
 
evo da odgovorim na temu iako ne verujem da ce kosovo ostati u srbiji,mogao bih da prihvatim ulazak njihovih predstavnika u parlament,pa i ministre albance,kada mozemo svi da istrpimo dps-ovce na saveznom nivou koji otvoreno lobiraju za nezavisnost cg-a onda mozemo i albance...

sto se tice pozitivne diskriminacije prilikom upisa to su uzasi politicke koreknosti
eventualno bih podrzao mogucnost da drzava stipendira siromasne romske studente koji se upisu posle normalnog konkursa,ali nikako kvote
 
Elvin:
to je postojanje obaveznih kvota za upis odredjenog broja pripadnika neke manjinske grupe

evo da ti pojasnim na primeru usa,ako koledz prima 30 brucosa,a ima kvotu od 5 crnaca koju mora da ispuni,on uzima 25 najboljih i 5 najboljih crnaca,nezavisno od toga sto eventualno postoji i 5 belih studenata sa vecim brojem bodova
Po meni to je glupost. Traži se znanje, stručnost i potencijal, a ne šarolikost ljudi na školama...
 
urospo:
Pa bolje za nas ako ne prihvate :smile:

RSK sam uzeo samo kao primer, znaci da je moguce napraviti takav dogovor...ovo drugo oko RSK je skroz druga tema, pa da se ne bi udaljavali, a i dosta se razlikuje slucaj RSK i Kosova.


a sto se tice drugog dela teme, moram da priznam da je uopste ne razumem :confused:

Pa po meni se ne razlikuju bas previse...posto ja osobno smatram da kao ni sto tkz. "RSK" nije predstavljala ama bas nista nego okupiran dio hrvtaske tako smatram i da kosovo treba ostati u srbiji...jednostoavno to je dio vaseg teritorija...

al sad druga je prica da ste se ratom u hrvatskoj,bosni pa i na kosovu zamjerili svima na ovom planetu osim mozda nekim africkim/saharskim zemljama pa tesko da ce kosovo po meni nazalost ostat u sastavu srbije...

al svejedno ja mislim da je kosovo dio srbije i da je nezavisnost kosova apsolutno nepotrebna ali po meni i nezakonita stvar medutim napominjem srbiji je medunarodni rejting toliko slab da cak mislim da su trenutacno i kosovski albanci popularniji...
 
Zg2004:
Pa po meni se ne razlikuju bas previse...posto ja osobno smatram da kao ni sto tkz. "RSK" nije predstavljala ama bas nista nego okupiran dio hrvtaske tako smatram i da kosovo treba ostati u srbiji...jednostoavno to je dio vaseg teritorija...

al sad druga je prica da ste se ratom u hrvatskoj,bosni pa i na kosovu zamjerili svima na ovom planetu osim mozda nekim africkim/saharskim zemljama pa tesko da ce kosovo po meni nazalost ostat u sastavu srbije...

al svejedno ja mislim da je kosovo dio srbije i da je nezavisnost kosova apsolutno nepotrebna ali po meni i nezakonita stvar medutim napominjem srbiji je medunarodni rejting toliko slab da cak mislim da su trenutacno i kosovski albanci popularniji...

Ima nešto smisleno u ovome...Pogotovo ono o našem image-u u svetu, a ja bih dodao i obaveznu količinu teorije zavere, koja nije direktno pravljena protiv nas ali je uperena na naše prostore.

P.S. Interesantno mi je da sam napokon čuo (pročitao) nešto više-manje realno od Hrvata. Clap-clap-clap...
 
Zg2004:
vjeruj mi da vecina hrvata misli tako...

Da li ? Ili preovlađuje ona narodna poslovica : "da komšiji crkne krava"...Inače gledam hrvatske programe, pa ne bih baš rekao da je tako kako kažeš.Pogotovo danas na utakmici "navijanje" je samo "ubij Srbina" i tome slično.Čak mislim da nisam nijednom čuo "Hrvatska,vatreni" i sl. Ali, hajdemo na temu..
Gledao sam neku emisiju (eto,baš na HRT-u) u upisu na fakultet dece poginulih hrvatskih branitelja (valjda je tačan naziv) u smislu pozitivne diskriminacije. Pa, nisu se baš svi složili da ta deca trebaju imati prednost u odnosu na druge.
Mislim da kod nas ne možemo primenjivati "recepte" iz USA , jer nama treba kvalitet bez obzira na naciju,veru itd.
Jer, mogao bih se izjasniti kao Rom ili drugačije, pa imati prednost u odnosu na ostale.
Meni to baš nema zdrave logike...
 
Zg2004:
pa ni ja ne mislim da itko treba imati prednost u upisu na faks....osim u iznimnim slucajevima...i da dobro si rekao djeca HRVATSKIH BRANITELJA...

PS oni ne spadaju u iznimne slucajeve

Kako ne? To je bila jedna od tema u "PIRAMIDI" kad je gostovala gradonačelnica Knina i još neki (ne sećam se imena). Ona je jedina bila "za", ostali "protiv", naravno uz argumente s obe strane. Ne mislim time ništa loše, ali ostali se verovatno loše osećaju kad saznaju da nisu primljeni samo zato što im neko od roditelja nije poginuo... Prilično bizarno, zar ne ?
 
Zanimljivo, "pozitivna diskriminacija"... Diskrimanacija je već u osnovi ružna, negativna reč i prva asocijacija mi je Orvel i njegova Životinjska farma u kojoj su neki članovi "malo više jednaki od ostalih"...
Mislim da nijedna diskriminacija ne može biti pozitivna, ma kako ona lepo i milo zvučala. Diskriminacija je diskriminacija i tačka.
To je čisti oksimeron...

Inače, po meni je ideja »pozitivne diskriminacije« veoma humana ideja, ali ipak samo ideja koja nije »proradila« nigde u tzv. demokratskom svetu. Postala je otrcana fraza koja zaista sjajno zvuči još samo u jeftinim EU političkim pamfletima i u nekim akademskim krugovima i to je sve.

I što se mene tiče, ja podržavam ulazak Albanaca u srpski parlament i ne smetaju mi olakšice za upis romske dece na srpske univerzitete. Šta više, verujem da će »pozitivna diskriminacija« kod nas zaživeti do kraja. Ali isto tako verujem da će ona proizvesti novu diskriminaciju, ni malo pozitivnu diskriminaciju. Diskriminaciju Srba.
 
Arhangel NS:
Kako ne? To je bila jedna od tema u "PIRAMIDI" kad je gostovala gradonačelnica Knina i još neki (ne sećam se imena). Ona je jedina bila "za", ostali "protiv", naravno uz argumente s obe strane. Ne mislim time ništa loše, ali ostali se verovatno loše osećaju kad saznaju da nisu primljeni samo zato što im neko od roditelja nije poginuo... Prilično bizarno, zar ne ?

ja sam govorio o svom misljenu...odnosno da bi tako po meni trebalo biti...ali tako je kako je..i ja bas tu ne mogu previse
 
Nexus 6:
e, da vidimo...

ukoliko Kosovo ostane u Srbiji, jedan od uslova za to ce sigurno biti pozitivna diskriminacija...to bi znacilo da ce Albanci uci u srpski parlament...i ne samo tu, ali da se zadrzimo na parlamentu...
koliko vas bi to podrzalo?

paranoike molim da ovo ne shvate kao neku provokaciju, jednostavno me interesuje procenat spremnosti na kompromis...


to je prvi deo teme, vezan za Kosovo...
sada drugi...

pozitivna diskriminacija takodje znaci da ce, recimo, Romi, u sustini, imati bolje uslove za upis na fakultet...na primer, bice im potrebno manje poena za upis...
kako biste na to reagovali?

brate Nexuse
:( jedina gora i idiotskija pojava od "negativne" diskriminacije je "pozitivna" diskriminacija!!!
a znash zashto? zato shto je diskriminacija - diskriminacija, a "pozitivna" je najlicemerniji vid diskriminacije!
 
Peruzzi:
meni to izuzetno smeta kao pojava uopste. a to da siptari budu u NASOJ vladi, to ne dam. ne podnosim siptare. ne znam sto ali ih ne podnosim uopste. neka us tamo, neka rade svoje, ali neka NE dolaze ovde.

ako ocesh kosovo, ocesh i stanovnike kosova, a to ti je 2000000 shipaca, sa visokim stepenom izlaznosti... iliti 40-45% u skupshtini 8)

a onda cheku ministar ino poslova
tachi premier...

a onda bi voleo da chujem shta ce ovi extra-turbo-large tradicionalisti-antipapisti-patriote da kazu...

najbolje je podeliti ga, jer je dokazano da ne mozemo ziveti u istoj drzavi :(
 

Back
Top