Ceda Jovanovic kao plasticni Isus

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
У бојама Христа

Један од предуслова остваривања политике ЛДП-а је враћање сваког поштеног полицајца, тужиоца и судије на функцију на којој се налазио током акције “Сабља”. Само тако организована Србија може бити способна за потпуно суочавање са проблемима из прошлости и њихово трајно ефикасно решавање, пише у брошури


Подржавањем програма Либерално-демократске партије (ЛДП) грађани ће показати политичку зрелост, пише у црвеној брошури “Србији се жури”, коју су активисти делили симпатизерима који су у великом броју дошли да поздраве рођење странке која себе види као “ледоломца” и која обећава да је спремна да понуди решење за тешке проблеме Србије и способност да та решења примени. Односно, то ће тек постати уз малу помоћ пријатеља: “Један од предуслова остваривања политике ЛДП-а је враћање сваког поштеног полицајца, тужиоца и судије на функцију на којој се налазио током акције “Сабља”. Само тако организована Србија може бити способна за потпуно суочавање са проблемима из прошлости и њихово трајно ефикасно решавање”, истакнуто је у црвеној брошури а поновио је Чедомир Јовановић, председник странке.

Окупљени су са одушевљењем поздравили доследност да се можда и са хапшењима настави чим (поново) дођу на власт. “Сабља” би могла да се репризира јер их је протраћени период још више учврстио у уверењу да је фашиста, националиста, криминалаца и ратних злочинаца у Србији неочекивано много. Привођење око 12 000 људи било је тек ситница у односу на предстојеће планове.

Пођимо редом.
“Десет година сам провео на демонстрацијама а 5. октобра сам мислио да је све готово. Нажалост, није. Они су ту међу нама, само смо их начели а ја желим да их докрајчимо”, грмео је са видео-бима млад човек чија је изјава дочекана овацијама публике. (штета шро још нису живи они који су спаљивали вештице - оп. 7/9) Чуло се још много сличних изјава разочараних грађана чији је оптимизам успео да пробуди ЛДП. После обичног света на ред су дошли функционери. Први је говорио Ђорђе Ђукић, први посланички пребег из ДС-у који је овако образложио своју одлуку: “Ја сам овде јер мислим да је мени и мојој генерацији место уз ове младе. У сваком случају, боље је и лепше”... Био је кратак. Поздравио је представнике дипломатског кора и пријатеље из ГСС-а, ДХСС-а, Либерале Србије, Лигу социјалдемократа Војводине, Лигу за Шумадију, СДУ...
Наташа Мићић, председница ГСС-а, доживела је ватрено одобравање поготово после “нећемо да се Црква пита” и досетке “нема компромиса са кочничарима реформи – са Николићем, Коштуницом, Лабусом и Марком”. И још: “Ми не морамо, али желимо да прихватимо ту одговорност због нас самих, због жртава које смо поднели на овом путу, због Зорана Ђинђића”...
Жарко Кораћ, председник СДУ-а, био је неупоредиво дужи жалећи се над чињеницом “да се улаже напор” како да се најближи сарадници Зорана Ђинђића елиминишу из јавног живота, прогласе криминалцима и склоне од медија. “У Србији се и основ плурализма у овом тренутку затвара под мотивом – ‘чекају нас велики историјски задаци’, а даје се шанса националистима и пројекту који нас је упропастио да се поново обнови само у новом руху и под новим именом.” А то тако неће моћи, обећава Кораћ: “Ми им то нећемо дозволити бар што се тиче мене и моје странке”...
Књижевник Филип Давид представио се као председник Нестраначког савета странке објашњавајући да је реч о потпуно новом облику подршке партијском деловању. Састављен је од пријатеља и симпатизера тзв. независних интелектуалаца који формално нису чланови странке али подржавају програм ЛДП-а. Овако је објаснио свој активизам: “Србија све више тоне у живо блато економског колапса, политичке и сваке друге корупције, ксенофобије, радикализације, популизма и наше варијанте фашизма”...
Историчар Никола Самарyић постао је члан Председништва ЛДП-а. “Ја сам дошао овде да будем са вама, да ратујемо заједно и да у овом рату победимо.” И он је топло поздрављен. О каквом рату говори? “Ми смо угрожена мањина у Србији против које се води хладни грађански рат... Ми смо дошли овде да говоримо истину. Ону истину коју је говорио Христос када је разапет”... (свега ми, ово ће ми бити потпис, само кад исфурам мало ове Кинезе – оп. 7/9)

Глумац Бранислав Лечић такође је члан Председништва. Објаснио је због чега је сценографија црвене боје, због чега је поменута брошура “Србији се жури” црвена. Машући њоме, рекао је: “Ми смо овој боји вратили вредност. Ова боја је боја љубави, ова боја је боја срца, радости, боја револуције, боја промене, ово је Христова боја и ово је боја, господо, оне крви проливене испред Владе Србије – ја се сваки дан у тој боји огледам”... (Да је случајно година 1946 не бих се нимало чудио оваквом говору. Једино се променио правац где се гледа. Пре је то била Москва, а сада су Брисел и Вашингтон. – оп. 7/9)
 
И на крају заиста освежавајуће горки наступ шефа странке Чедомира Јовановића. У заносу је говорио више од пола сата. У једном даху, страствено уз бурне аплаузе и повике одобравања. Можда је најзанимљивији његов одговор на косовски проблем. Понудио је јединствено Косово поручујући да је помирење могуће и да је време за историјски договор.
Либерално-демократска партија је најавила рад на уставној редефиницији Србије, по којој у фокусу није држава већ друштво. “Друштво пре него држава.” Јер: “У овој земљи нема демократије, не постоје људска права, институције су паравани, кулисе.” Зато је понуђен следећи рецепт: “Желимо да вратимо права људима да одлучују, да бирају, да доносе одлуке. Права Војводини, Косову, Црној Гори”, инсистирао је Јовановић.
Ова партија отворено признаје да се залаже и за независност Косова и за независност Црне Горе. И топло се препоручује као потенцијални преговарач јер ниједна релевантна странка у Србији не дели такве ставове.

Све друго што се могло чути, било је раније у оптицају и што све скупа оставља утисак о групи људи која сматра да је народ незрео, да погрешно види ствари, да погрешно гласа. Да због тога земљом треба да управљају они, тј. просвећена проевропска елита која је поседник једине праве истине. Подразумева се да тек треба да се ослободимо лажи и старог злочиначког режима те да друга мишљења која то спутавају, треба ограничити.
О шансама за успех Јовановић каже: “Знате ли колика нам је шанса – па онолика колика и идеја а она је много велика.” За крај још једном Бранислав Лечић који је на свечарском скупу изговорио и следеће: “Смеје ми се јер сам радостан да поново имамо шансу, плаче ми се јер знам да би свако од вас заплакао”...
Маријана Милосављевић

п.с. Да иза њих не стоји неко са стране (индикативно је ово нуђење око Косова) било би заиста само смехотресно - посебно оно болдовано.
 
Искрено да ти кажем, не знам прецизно ни ја. На оном форуму сам тему назвао "Саморазапињање реформских телетабиса", а онда ми је пало напамет да се неки филм звао "Пластични Исус", али тај филм нисам гледао, то је "црни талас" или шта већ...
Ајде, био бих захвалан на одговору.
 
ja necu o filmu, imam drugu analogiju. nije jednostavna kako na prvi pogled lici... :)

Барби-шахидка...
 

Prilozi

  • barbiesuicide.jpg
    barbiesuicide.jpg
    33,6 KB · Pregleda: 2
Duh Sekire:
Искрено да ти кажем, не знам прецизно ни ја. На оном форуму сам тему назвао "Саморазапињање реформских телетабиса", а онда ми је пало напамет да се неки филм звао "Пластични Исус", али тај филм нисам гледао, то је "црни талас" или шта већ...
Ајде, био бих захвалан на одговору.


"Plastični Isus" je diplomski film Lazara Stojanovića, inače poznatijeg
po tome što je nevenčani suprug Nataše Kandić, s kojim ima sina.
Film je iz perioda "crnog talasa", inače neviđena glupost, zbog koga je
Lazar Stojanović odležao 3 godine robije.
Titoisti su mu napravili uslugu, jer su od jednog lošeg reditelja, napravili
"žrtvu režima".
 
Значи да нисам много омануо у поређењу. А уједно нисам ни губио време на ту глупост ;)

Него, погледајте како је један телетабис иначе члан те новоосноване странке покушао да постави анкету о томе која је организација у Србији најлуђа. Онда су кренули захтеви да се и ЛДП стави на списак, почевши одавде:
http://forum.dsomladina.org.yu/viewtopic.php?p=86328&sid=43e48d8ee02df769366fb628bdaacc18#86328
 
Па знаш, ствара известан проблем када неко из Србије пореди Сребреницу и Аушвиц и када неко из Србије подржава лажи шиптара и оних које су они купили о "мултиетничности" и "заједничком животу на јединственом Косову", када неко жели да врати на положај оне који су кршили људска права...
А оно за боје Христа и црвену боју - па ко им је крив кад су свашта лупетали, па нам дали прилику да се мало забавимо.
 
Elvin:
ih bre ti uzimas erasera ozbiljno...jos malo pa ce da dostigne urosa,mada mozda je uros ipak nedostizan,vreme ce pokazati:D

Ма не, он је само непресушни извор инспирације, а што рече паган, ми се на овим форумима само зезамо...
Иначе, ако га плаћају још и могу да га разумем, а ако то ради "за своју душу", онда...

7650.jpg


Мислим, шта рећи...
 
Чеда и чедисти су свакако безначајне личности... у том смислу нису вредни помена... али ако им наши уважени "слободни медији" стално обезбеђују простор за њихово испољавање сопствене глупости и неталентованости... е онда је то забрињавајуће...
 
Strela:
"Plastični Isus" je diplomski film Lazara Stojanovića, inače poznatijeg
po tome što je nevenčani suprug Nataše Kandić, s kojim ima sina.
Film je iz perioda "crnog talasa", inače neviđena glupost, zbog koga je
Lazar Stojanović odležao 3 godine robije.
Titoisti su mu napravili uslugu, jer su od jednog lošeg reditelja, napravili
"žrtvu režima".
Strelo zaboravi samo jednu stvar. Pokojni Sasa Petrovic mu je bio profesor i Lazarov film je bio diplomski rad. To znaci da nije mogao da vidi svetlost dana da profesor nije stao iza njega. E sad, Sasa se izvukao iz svega ko zadnji puvanjak, zahvaljujuci svojim komunjarskim trikovima i vezama, a ovaj jadnik je naj*bo ko zuti. Poucna prica i o odnosu profesor-student.
 
marlon:
Strelo zaboravi samo jednu stvar. Pokojni Sasa Petrovic mu je bio profesor i Lazarov film je bio diplomski rad. To znaci da nije mogao da vidi svetlost dana da profesor nije stao iza njega. E sad, Sasa se izvukao iz svega ko zadnji puvanjak, zahvaljujuci svojim komunjarskim trikovima i vezama, a ovaj jadnik je naj*bo ko zuti. Poucna prica i o odnosu profesor-student.

Znam celu priču sa Sašom Petrović, on je u to vreme već bio dobitnik
nagrade u Kanu i prilično slavno ime u Evropi, tako da njega nisu mogli,
sve i da su hteli, nešto da ganjaju, a on je ispao đubre u odnosu na Lazara,
kome umesto da je rekao film ti je s**nje, on mu je dao 10 i poturio ga kao
bog zna kakvog disidenta...
 
eremita:
Чеда и чедисти су свакако безначајне личности... у том смислу нису вредни помена... али ако им наши уважени "слободни медији" стално обезбеђују простор за њихово испољавање сопствене глупости и неталентованости... е онда је то забрињавајуће...

Slažem se eremita, mi Čedi i kompaniji stvarno ne bismo posvetili ni pola
strane, da ne vise non-stop na medijima i maltretiraju nas sa malih ekrana...
 
Elvin:
meni bas drago sto su stalno na tv-u, lepo se nasmejem kad god ih vidim...
pogotovo prokica on je extra lik:lol:

Прокица беше рекао како ће населити у Србији неке друге људе ако им Срби не буду довољно лепи & паметни.
Није то ништа ново. И бравар је то говорио...
 
vidite gospodo sta se tice predsednika ldp
i najperspektivnijeg politicara u srba
opanjkavali ste ga na vise tema
ali nije mi jasno zasto doticnog
gospodina toliko traumirate
kada znate da mu je baba
pushila lulu a dedu mu
ubio konj na vasharu
e pa to nije lepo
bilo bi dobro
da se za
nijansu
ufinite
 
Elvin:
brate crow kako da se ne uplasim drugog dolaska mesije,znas sta je zapisano...nama gresnicima on ce suditi:lol:

Ма Чеда је обични удувани маргиналац... шта он и о чему има да каже... он уопште није свестан да је завршио политичку каријеру и то онда када је чак онај дрипац Солана тражио да га више очима не види у преговорима... 8-)
 

Back
Top