Sex u skolama

Ajde ne spamujte, nego recite nešto pametno, kao što ću sad ja :mrgreen:
Elem, prisustvovah danas i juče radionici pod nazivom "Antropologija seksa" (da, bilo je u školi :lol: )
i prosto mi je fascinantno koliko je sex još uvek tabu tema (a kao živimo u nekom 21. veku). Pa čak i drevni narodi, krenuvši od Maja i Inka, pa do civilizacije Lepenskog Vira su bili mnogo seksualno liberalniji i otvoreniji u odnosu na današnjicu (mislim konkretno na ovo balkansko viđenje svega toga, mada i van Srbije i ovog dela sveta nije nešto mnogo napredovala situacija). Zanima me šta vi mislite o tome.
 
Moje mishljenje -> Pre su ljudi bili primitivni, bez tehnologije i bez ichega, jedino na um su im bili hrana, spavanje i razmnozavanje... A danas je svet savremeniji i 'kulturniji', pa se o tome ne pricha, nije prijatno... ;)
 
:lol:
Pametno, Dule. Ali da li sam ja jedina kojoj se čini da osoba koja je seksualno oslobođena, neisfrustrirana, liberarna, i koja može otvoreno da priča o seksu i seksualnosti (pogotovo svojoj), ima mnogo veće šanse da uspe i na ostalim poljima u životu? Prosto, kad to sputavaš, logično je da utiče i na druge aspekte i da te koči...
Stvarno se trudim da razumem, a ne mogu, ja sam jedna seksualno vrlo otvorena osoba :mrgreen:
 
:lol:
Pametno, Dule. Ali da li sam ja jedina kojoj se čini da osoba koja je seksualno oslobođena, neisfrustrirana, liberarna, i koja može otvoreno da priča o seksu i seksualnosti (pogotovo svojoj), ima mnogo veće šanse da uspe i na ostalim poljima u životu? Prosto, kad to sputavaš, logično je da utiče i na druge aspekte i da te koči...
Stvarno se trudim da razumem, a ne mogu, ja sam jedna seksualno vrlo otvorena osoba :mrgreen:

bas mi je drago zbog tebe...:mrgreen:

Ajde ne spamujte, nego recite nešto pametno, kao što ću sad ja :mrgreen:
Elem, prisustvovah danas i juče radionici pod nazivom "Antropologija seksa" (da, bilo je u školi :lol: )
i prosto mi je fascinantno koliko je sex još uvek tabu tema (a kao živimo u nekom 21. veku). Pa čak i drevni narodi, krenuvši od Maja i Inka, pa do civilizacije Lepenskog Vira su bili mnogo seksualno liberalniji i otvoreniji u odnosu na današnjicu (mislim konkretno na ovo balkansko viđenje svega toga, mada i van Srbije i ovog dela sveta nije nešto mnogo napredovala situacija). Zanima me šta vi mislite o tome.

kako si pametna...nema sta...:cool:

To znachi da nisi savremena, vec zaostala pecinka... :lol:

:zcepanje:
 
Ajde ne spamujte, nego recite nešto pametno, kao što ću sad ja :mrgreen:
Elem, prisustvovah danas i juče radionici pod nazivom "Antropologija seksa" (da, bilo je u školi :lol: )
i prosto mi je fascinantno koliko je sex još uvek tabu tema (a kao živimo u nekom 21. veku). Pa čak i drevni narodi, krenuvši od Maja i Inka, pa do civilizacije Lepenskog Vira su bili mnogo seksualno liberalniji i otvoreniji u odnosu na današnjicu (mislim konkretno na ovo balkansko viđenje svega toga, mada i van Srbije i ovog dela sveta nije nešto mnogo napredovala situacija). Zanima me šta vi mislite o tome.

Mislim da je za to krivo hriscanstvo... Samo mi nije jasno zasto je crkvi odgovaralo da to bude tabu tema..
 
Jeste, pisalo je u novinama za to... Uzas, svi zele da rizikuju i uzivaju, a niko ne mari za posledice... :(

Ne mogu da verujem...ja to nigde nisam videla...ni u novinama...ni u vestima...I da stvarno ne mogu da verujem da neko moze da ima odnos...a da ne mari da li ce da zatrudni...da dobije neku bolest(bez kondoma)...mene licno bi pojela savest...:rumenko:
 

Back
Top