bolovanje-molim hitan odgovor!!!

brizna mama

Primećen član
Poruka
505
Moze li neko da mi kaze kako da regulisem pitanje bolovanje za sledeci slucaj, a da ne bude umanjeno za 65%. Otvorila sam bolovanje da mi dete(uskoro 3g) ode na operaciju treceg krajnika, ali ga taj ponedeljak nisu primili jer mu je curio nosic i odlozeno za sledeci ponedeljak. Ostanem ja na bolovanju jer u sredu imam prijem u bolnicu sa cerkicom (uskoro 5g)(operacija sva tri krajnika). Odemo u sredu i prenocimo cekajuci cetvrtak i operaciju (iako je pocela da kaslje, ali je doktori iz drugih vizita nisu hteli ni da pogledaju vec su nam rekli da sacekamo jutrio i naseg doktora). U cetvrtak doktor kaze da idemo kuci dok ne ozdravi. U ponedeljak dovodimo malisu ponovo i operacija je zavrsena u utorak. Ja sam jos uvek na bolovanju. Posto je dete OK, cuva ga baka ja odem na posao u cetvrtak racunajuci da zakljucim bolovanje, radim do iduce srede i pokusam ponovo da odem na operaciju sa drugim detetom, tj.sutra. Posto je mala pocela nesto da kasljuca postoji mogucnost daljeg odlaganja operacije za 3-4, a mozda i vise dana. Znam da je prica zapetljana, ali zna li neko ili je bio u situaciji skoro, kako da regulisem bolovanje sa sto manje novcanog gubitka. Kakva je situacija sa lekarskim komisijama? Da li za bolovanje preko 15 dana idem na komisiju po mestu stanovanja ili po mestu rada. Ako je po mestu rada (Vracar), onda je katastrofa. Unapred hvala svima koji ce procitati ovoliku kolicinu teksta, a posebno onima koji ce odgovoriti.
 
To sa pedijatrom morate da vidite, oni su nadlezni u tom slucaju.U principu izmedju 15 i 30 dana na bolovanju idete na malu komisiju koja se nalazi na opstini gde stanujete, posle mesec dana se ide na komisiju tamo gde radite.
Kazem Vam, najbolje da pitate pedijatre jer nisam bas sigurna kako to ide kad je bolovanje zbog bolesti deteta.
 

Back
Top