Za Dr. -Nalaz urina

zlobnica

Primećen član
Poruka
761
Mikroskopskim pregledom urina utvrdjeno je da imam povisen broj Leukocita 6-10 i epitelni celija 5-10.imam i dosta bakterija. urino kultura je negativna.interesuje me koliko je normalno da se ima leukocita i dali to znaci da imam neku upalu.imam ucestalo mokrenje i i osecaj stalno pune besike.molim za odgovor.hvala unapred.
 
Da li su urin i urinokultura uzeti u isto vreme ,u istoj laboratoriji?
Ne mora da znaci da imate infekciju ali takodje moze biti u pitanju i problem u laboratoriji, ne bi me iznenadilo da je urinokultura negativna jer nalaz nije dobro ocitan ili vi niste uzeli uzorak urina kako treba.U svakom slucaju nije na odmet ponoviti obe analize, isti dan, u istoj laboratorija.
Tek nakon toga se moze razmisljati jeli jeste ili nije infekcija.
Sustinski ako nema izolovanog uzrocnika urinokulturom nema ni terapije, ali postoji nesto sto se zove ureaplazma urealiticum, hlamidija, mikoplazma koje imitiraju simptome urinarnih infekcija, pa ako nalaz urinokulture bude ponovo negativan onda radi otkrivanja uzroka uradite vaginalne briseve na ova 3 uzrocnika.
 
a takodje...mnostvo bakterija moze da potice samo iz uretre sto znaci da je mokraca lose dataa(dat prvi umesto sredji mlaz)...6-10 Le moze ali i ne mora da oznacava infekciju.sigurna infekcija je sa 10 -15 ili masom Le.
ja predlazem da se nalaz urina ponovi ali ispravno.
takodje koriscenje antibiotika moze da da lazno negativan nalaz urinokulture.
 
Ponovila sam nalaz urina i urino kulture,isada leukocita ima do 6,bakterija nema,i smanjen je broj epitelni celija na 3-5. Nalaz urino kulture jos nije gotov.Izmedju ova dva nalaza pila sam cajeve za bakterije,da li moze biti da je zato nalaz bolji?Nalaz vaginalnog sekreta je uredan.
 
molim vas recite mi da li je moguce da imam simptome urinarne infekcije , a da mi je nalaz urina i krvne slike u redu ..a nalaz urinokulture pise : podloge zasejane , ostale sterilne , sta to znaci ??? a simptomi su : cesto mokrenje , praceno velikim pritiskom, pri zavrsetku i nesnosnim bolom, sa tim imam probleme vec oko 4-5 godina ,na svakih nekoliko meseci, obicno sam pila pipem, baktrim(od koga mi se povraca), hemomicin, monural prasak..od svega toga me prodje, ali ne do te mere da se vise nikad u zivotu ne pojavi...poslednji put mi je od 7 dana jedan dan mokracu pratila i krv, vrlo malo mozda dve kapi jako bledo crvena...i dobila sam temperaturu 37.2 i bolove u kostima.....do sada su mi nalazi bili kao sto sam gore navela, ovaj put urin i krvana slika opet u redu , a nalaz urinokulture cekam....ako opet bude isto..da li je moguce da imam toliko probleme , a da nalazi ne pokazu to kako treba....ne razumem :(
 
molim vas recite mi da li je moguce da imam simptome urinarne infekcije , a da mi je nalaz urina i krvne slike u redu ..a nalaz urinokulture pise : podloge zasejane , ostale sterilne , sta to znaci ??? a simptomi su : cesto mokrenje , praceno velikim pritiskom, pri zavrsetku i nesnosnim bolom, sa tim imam probleme vec oko 4-5 godina ,na svakih nekoliko meseci, obicno sam pila pipem, baktrim(od koga mi se povraca), hemomicin, monural prasak..od svega toga me prodje, ali ne do te mere da se vise nikad u zivotu ne pojavi...poslednji put mi je od 7 dana jedan dan mokracu pratila i krv, vrlo malo mozda dve kapi jako bledo crvena...i dobila sam temperaturu 37.2 i bolove u kostima.....do sada su mi nalazi bili kao sto sam gore navela, ovaj put urin i krvana slika opet u redu , a nalaz urinokulture cekam....ako opet bude isto..da li je moguce da imam toliko probleme , a da nalazi ne pokazu to kako treba....ne razumem :(

Kod urologa na ultra zvuk posto moze da bude i kamen u pitanju ili nesto drugo. Analize probajte da uradite u drugoj labaratoriji ko zna mozda prosto ova u koju idete ne radi kako treba.
 
molim vas recite mi da li je moguce da imam simptome urinarne infekcije , a da mi je nalaz urina i krvne slike u redu ..a nalaz urinokulture pise : podloge zasejane , ostale sterilne , sta to znaci ??? a simptomi su : cesto mokrenje , praceno velikim pritiskom, pri zavrsetku i nesnosnim bolom, sa tim imam probleme vec oko 4-5 godina ,na svakih nekoliko meseci, obicno sam pila pipem, baktrim(od koga mi se povraca), hemomicin, monural prasak..od svega toga me prodje, ali ne do te mere da se vise nikad u zivotu ne pojavi...poslednji put mi je od 7 dana jedan dan mokracu pratila i krv, vrlo malo mozda dve kapi jako bledo crvena...i dobila sam temperaturu 37.2 i bolove u kostima.....do sada su mi nalazi bili kao sto sam gore navela, ovaj put urin i krvana slika opet u redu , a nalaz urinokulture cekam....ako opet bude isto..da li je moguce da imam toliko probleme , a da nalazi ne pokazu to kako treba....ne razumem :(

Znaci da nema bakterija.
 

Back
Top