Bolovanje - molim hitan odgovor!!!

brizna mama

Primećen član
Poruka
505
Moze li neko da mi kaze kako da regulisem pitanje bolovanje za sledeci slucaj, a da ne bude umanjeno za 65%. Otvorila sam bolovanje da mi dete(uskoro 3g) ode na operaciju treceg krajnika, ali ga taj ponedeljak nisu primili jer mu je curio nosic i odlozeno za sledeci ponedeljak. Ostanem ja na bolovanju jer u sredu imam prijem u bolnicu sa cerkicom (uskoro 5g)(operacija sva tri krajnika). Odemo u sredu i prenocimo cekajuci cetvrtak i operaciju (iako je pocela da kaslje, ali je doktori iz drugih vizita nisu hteli ni da pogledaju vec su nam rekli da sacekamo jutrio i naseg doktora). U cetvrtak doktor kaze da idemo kuci dok ne ozdravi. U ponedeljak dovodimo malisu ponovo i operacija je zavrsena u utorak. Ja sam jos uvek na bolovanju. Posto je dete OK, cuva ga baka ja odem na posao u cetvrtak racunajuci da zakljucim bolovanje, radim do iduce srede i pokusam ponovo da odem na operaciju sa drugim detetom, tj.sutra. Posto je mala pocela nesto da kasljuca postoji mogucnost daljeg odlaganja operacije za 3-4, a mozda i vise dana. Znam da je prica zapetljana, ali zna li neko ili je bio u situaciji skoro, kako da regulisem bolovanje sa sto manje novcanog gubitka. Kakva je situacija sa lekarskim komisijama? Da li za bolovanje preko 15 dana idem na komisiju po mestu stanovanja ili po mestu rada. Ako je po mestu rada (Vracar), onda je katastrofa. Unapred hvala svima koji ce procitati ovoliku kolicinu teksta, a posebno onima koji ce odgovoriti.
 
Ja samo znam da sam bila na bolovanju zbog deteta 5 dana i da sam onda radila 2 dana i onda sam se povredila i morala na bolovanje zbog sebe. I nije bilo nikakvih problema.
Mozda bi trebalo da postavis temu na zdravlje, pa da ti Dr pomogne jer je ona lekar opste prakse koliko sam shvatila pa se razume u te stvari.
 
brizna mama:
Moze li neko da mi kaze kako da regulisem pitanje bolovanje za sledeci slucaj, a da ne bude umanjeno za 65%. Otvorila sam bolovanje da mi dete(uskoro 3g) ode na operaciju treceg krajnika, ali ga taj ponedeljak nisu primili jer mu je curio nosic i odlozeno za sledeci ponedeljak. Ostanem ja na bolovanju jer u sredu imam prijem u bolnicu sa cerkicom (uskoro 5g)(operacija sva tri krajnika). Odemo u sredu i prenocimo cekajuci cetvrtak i operaciju (iako je pocela da kaslje, ali je doktori iz drugih vizita nisu hteli ni da pogledaju vec su nam rekli da sacekamo jutrio i naseg doktora). U cetvrtak doktor kaze da idemo kuci dok ne ozdravi. U ponedeljak dovodimo malisu ponovo i operacija je zavrsena u utorak. Ja sam jos uvek na bolovanju. Posto je dete OK, cuva ga baka ja odem na posao u cetvrtak racunajuci da zakljucim bolovanje, radim do iduce srede i pokusam ponovo da odem na operaciju sa drugim detetom, tj.sutra. Posto je mala pocela nesto da kasljuca postoji mogucnost daljeg odlaganja operacije za 3-4, a mozda i vise dana. Znam da je prica zapetljana, ali zna li neko ili je bio u situaciji skoro, kako da regulisem bolovanje sa sto manje novcanog gubitka. Kakva je situacija sa lekarskim komisijama? Da li za bolovanje preko 15 dana idem na komisiju po mestu stanovanja ili po mestu rada. Ako je po mestu rada (Vracar), onda je katastrofa. Unapred hvala svima koji ce procitati ovoliku kolicinu teksta, a posebno onima koji ce odgovoriti.

pitanje ti je malo konfuzno..ne razumem sta je problem-duzina bolovanja ili iznos isplate..ne umanjuje se za 65%, vec se isplacuje 65%...puna zarada se isplacuje samo na porodiljskom odsustvu, i nezi deteta neposredno posle toga, a i to 1god +4 meseca max, ili u drugom slucaju, kad je bolest nastupila usled povrede na radu...
dakle, svako drugo bolovanje, bez obzira da li je otvoreno na tebe ili na dete, isplacuje se 65 %zarade...
sto se komisije tice, uput za komisiju daje lekar opste prakse koji je otvorio bolovanje, i on kaze i gde se ide...
poz
 
Za bolovanje preko 15 dana ide se na tzv malu komisiju koja se nalazi u domu zdravlja u kome Vi imate karton.Bolovanje preko mesec dana ide na veliku komisiju tj. u komisiju na teritoriji gde Vam se nalazi i firma.Zakonom Vam je zagarantovana minimalna isplata koja iznosi 65% od prose;ne zarade za mesec u kome ste bolovanje sproveli,ako Vasa firma ima mogucnosti moze da Vam isplati cak i 95% od plate ,ali to morate videti sa vasom pravnom i finansijskom sluzbom.Pozdrav....
 
Fantina:
Kada prodje porodiljsko odsustvo (dakle, to nije Bolovanje nego Odsustvo i naknada za to odsustvo je 100%), onda se ide na varijantu bolovanja za negu deteta i dobija se, kao i svako bolovanje, 65%. Mislim.

e hm..porodiljsko traje tri meseca...100% isplata
nega deteta traje jos devet meseci-100%isplata
ta nega deteta moze biti produzena jos 4 meseca, i ako je bez prekida, uz nalaze specijaliste i te fore, ide takodje 100% isplata..

e sad..kako dobiti..ako je dete dobro, i sve po zakonu-nikako..
ali, ako je lekar koji vodi bebu raspolozen za saradnju, pa jos nadjes specijalistu koji ce da ti napise neku dijagnozu, tipa iscasenje kukova ilistjaznam, sa tom dijagnozom ides na komisiju i ona odobrava produzenje..po svom nahodjenju:roll: , ali zakonski maksimum je meseca..posle toga svako bolovanje je isplata 65 %
tako je bilo, ne pratim u poslednjih par meseci...najbolje je pitati pedijatra kod kojeg vodite bebu na kontrole
 
SINDI:
e hm..porodiljsko traje tri meseca...100% isplata
nega deteta traje jos devet meseci-100%isplata
ta nega deteta moze biti produzena jos 4 meseca, i ako je bez prekida, uz nalaze specijaliste i te fore, ide takodje 100% isplata..

e sad..kako dobiti..ako je dete dobro, i sve po zakonu-nikako..
ali, ako je lekar koji vodi bebu raspolozen za saradnju, pa jos nadjes specijalistu koji ce da ti napise neku dijagnozu, tipa iscasenje kukova ilistjaznam, sa tom dijagnozom ides na komisiju i ona odobrava produzenje..po svom nahodjenju:roll: , ali zakonski maksimum je meseca..posle toga svako bolovanje je isplata 65 %
tako je bilo, ne pratim u poslednjih par meseci...najbolje je pitati pedijatra kod kojeg vodite bebu na kontrole

Dobronameran savet,ne pokusavajte,zdravstvene inspekcije su toliko rigorozne poslednjih mesec dana da ce retko koji lekar pristati da vam izadje u susret jer moze da izgubi posao zbog toga.Otvorite bolovanje na sebe,bolovi u kicmi mogu da vam obezbede relativno dugo bolovanje ,a isplata je identicna kako i bolovanje koje bi ste eventualno otvorili na neku deciju dijagnozu.Pozdrav...
 
ја sam isla odmah posle porodiljskog odsustva na bolovanje zbog posebne nege deteta(jos 4 meseca!)i dobila sam 65%plate koja je isla preko socijalnog.Kasnila je 5 meseci.S obzirom da radim na opstini Vracar,isla sam tamo u Dom zdravlja i mogu ti reci da su ODVRATNI!
 
Nakon godine dana od datuma porodjaja,bilo kakvo bolovanje se isplacuje u visini od 65% od prosecne zarade.
Problemi sa stopalima se vise ne kvalifikuju kao imperativ za produzetak bolovanja,ali primarni tortikolis,generalizovana hipotomija i usporen motorni razvoj deteta da ,pa ako vam dete ide na vezbe u neku rehabilitacionu ustanovu imate realne sanse za produzetak bolovanja tj.negu deteta.
 
Koliko sam ja obavestena...
od 28-45 dana pre porodjaja odlazis na "porodiljsko" bolovanje i dobija se isplata dohotka 100%. Sve PRE toga se vodi kao "odrzavanje trudnoce" i plata se dobija u iznosu 65%.
Nakon porodjaja jos 2 meseca traje "porodiljsko" bolovanje sa 100% isplate. Kada isteknu ta tri meseca porodiljskog, ide se na bolovanje koje se zove nega deteta i traje jos 9 meseci. isplata je takodje 100%. Sto znaci od momenta kada se otvori "porodiljsko" bolovanje imas 365 dana platu u punom iznosu (100%). Koliko ja znam sve pre i posle toga je 65%.
 

Back
Top