FAKULTET POLITICKIH NAUKA

Da, tamo jeste, ali na FPN-u nije tako...ja sam ovde radi nekog drugog ko je upisao FPN.
Nego slusajte pazljivo, studenti: brucosi koji konkurisu za dom/kredit nek idu na FPN, kupe 4 uverenja u skriptarnici ( 2 za dom (moze umesto indeksa, na njima ce upisati broj indeksa), 1 za GSP (povlasticu za prevoz) i 1 za kredit ( mada nije hitno, jer konkur za kredit krece tek od 1. oktobra ) ; odu na salter, predaju overeno uverenje ( koje su dobili na upisu) + ona 4 neoverena koja su upravo kupili...e, onda vam na salteru overe sva 4 nova, pa vrate svih 5 predatih ; tada je posao na faksu zavrsen - ostaje samo da se uverenja nose dalje...
 
Ajde ljudi,iskreno,neka mi neko kaze-gde moze covek da se zaposli kada zavrsi ovaj fax?Da li znate nekog ko je zavrsio ,gde se zaposlio,sta uopste moze da bude...?I da li je mnogo tesko zavrsiti?Koliko sam gledala,ovde ima nekih predmeta koji me mnogo podsecaju na predmete na Pravnom faxu?Ako neko moze da mi kaze za svaki smer-sta posle mozes da budes?
Please...?
 
anchykaaa:
e a kako stoje stvari sa novinarstvom na istom faxu???zanima me kolika je donja granica da bi se ushlo na budzet,i kako da spremim kilometarski srpski????????????
E, ja to upisujem sl. godine :-D Za donju granicu nisam sigurna, imas na sajtu kako je bilo ove god....A srpski :roll: , nadam se da nece biti nista preterano tesko, treba da ponovim knjizevnost , gramatiku znam...
 
Viccky88:
Ajde ljudi,iskreno,neka mi neko kaze-gde moze covek da se zaposli kada zavrsi ovaj fax?Da li znate nekog ko je zavrsio ,gde se zaposlio,sta uopste moze da bude...?I da li je mnogo tesko zavrsiti?Koliko sam gledala,ovde ima nekih predmeta koji me mnogo podsecaju na predmete na Pravnom faxu?Ako neko moze da mi kaze za svaki smer-sta posle mozes da budes?
Please...?

Може било где, све зависи шта ће се са човеком догодити кад буде узео диплому, хоћу рећи да ли је човек само прошао кроз факултет или је факултет прошао кроз њега. Ја сам апсолвент на политикологији (то ти је срце факултета, како каже већина професора), још увек ништа не радим, јер је просто немогуће, али су ме из свих странака "врбовали" :) Шта све можеш да радиш, стоји ти на сајту факултета. Што се мог смера тиче, ево укратко: политиколошки послови аналитичара и организатора у државним органима, политичким партијама, локалној самоуправи, јавним службама и корпорацијама, стручњак у пословима политичког одлучивања и управљања, пројектант у пословима политичког маркетинга и односа са јавношћу, или наставник у средњим школама за предмет Устав и права грађана. Са међународним смером не можеш одмах да будеш амбасадор (како многи мисле), већ неки од заменика конзула (ако успеш наравно).
Једном речју, обзиром да се ради о мултидисциплинарној науци (или како каже Платон "краљевској науци"), можеш да радиш било шта и било где.
 
Viccky88:
I jos nesto...da li posle zavrsenog ovog fakulteta moras obavezno da budes u politici?Da se bavis time...Malopre je neko pomenuo da je veoma bitno pripadanje nekoj stranci za zaposlenje...?

Наравно да не мораш. Политика и наука о политици (политичка наука) није исто. Политиколог и политичар - није исто. Шта значи политичар и какво је то звање (ако може звањем да се назове), сазнаћеш кад будеш уписала ФПН.
 

Back
Top