FAKULTET POLITICKIH NAUKA

Au bre covece, gde bas prvi ispod crte, ne znam koliko ukupno primaju na tom smeru, i da li si prvi ispod crte na budzetu ili uopste.
Sve u svemu moj predlog ti je da kad bude upis, bukvalno kampujes na fakultetu, organizuj kevu, caleta da ti donose vodu i tako to, a ti svo vreme budi tamo. I nekog da ti gleda na sajtu da li ima nekih promena.
 
Blue_girl:
Je l' neko od vas zna nekog ko je upisao zurnalistiku, ja to planiram sledece godine, jel znate kakavje vio prijemni?!
Bio je jako tezak. Preceshljaj teoriju knjizevnosti, sociologiju, a i pri ucenju ustava obrati paznju na detalje. Ja sam lislila da sam se odlicno pripremila, i da ce sve biti ok, a ipak sam sredina. Ali ne mari, upisala sam!1 woohoo
 
Blue_girl:
Je l' neko od vas zna nekog ko je upisao zurnalistiku, ja to planiram sledece godine, jel znate kakavje vio prijemni?!

ja sam polagala prijemni, bio je tezak, ali samo zato sto sam se ja pripremala manje od 2 sedmice, s tim da srpski svega 2-3 dana, iz ozbiljnih razloga, jer nisam bila u zemlji ranije!
i polozila sam!

takodje sam polagala i na drugom smeru i polozila!

sto ce reci, da je bitno biti motivisan i vreme ne igra ekstra veliku ulogu! ko zaista zeli da se upise, dosta mu je i 2 sedmice da pripremi 2 prijemna ispita!

dakle, ucite i nema problema; i moja preporuka - ucite vise detalje nego opste stvari, jer detalji su najbitniji, znaci, bas NISTA ne sme da vam promakne, i ucite sa razumevanjem, opustite mozak, bez stresa!

eto toliko od mene
 
stranger:
....................................................

potvrda i sa moje strane da je prijemni bio ekstremno težak. posebno srpski, gde se sve svodilo uglavnom na teoriju književnosti i termine za koje mnogi nisu čuli. tu su bila pitanja "šta znači reč povareta?" i "šta je puristički govor?", "ko je pletilja u pesmi laze kostića?" i sl. gramatike veoma malo, prepoznavanja književnih dela takođe. favorit mi je bilo pitanje "napišite onomatopejične glagole koji se koriste uz glagol vetar?", a ni "navedite pet reči koje su istovremeno varvarizmi i arhaizmi?" ne zaostaje.
....................................


Ne mogu da verujem,pa ja znam sve ove odgovore,a nisam ni štreber,jeste da idem u gimnaziju ali moje ocene se 3 i poneka 4 , profa srpskog me je ovo sve naučio i sada znam,ko zna možda se okušam sledeće godine na fpn-u.Test vam je bio neverovatno lak!
 
SavaBonJovi:
Ne mogu da verujem,pa ja znam sve ove odgovore,a nisam ni štreber,jeste da idem u gimnaziju ali moje ocene se 3 i poneka 4 , profa srpskog me je ovo sve naučio i sada znam,ko zna možda se okušam sledeće godine na fpn-u.Test vam je bio neverovatno lak!

test koji je na sajtu FPN nije primer od ove godine, nego od prosle; mada za onog ko je ucio detaljnije naravno nije problem
 
Fakultet politickih nauka i smer medjunarodni odnosi omogucava studentima vise opcija po zavrsetku studija. Svakako da je jedna rad u Ministarstvu inostranih poslova, ali ovaj profil potreban je i kada su u pitanju druga ministarstva. Mogucnost zaposlenja otvorena je i u medjunarodnim organizacijama i NVO.

Zadnjih nekoliko godina, takodje, sve vece potrebe za ovim kadrovima dolaze i iz privatnog sektora, narocito kada su u pitanju multinacionalne kompanije.
 
E, neko je vec pitao koliko je istorija zastupljena na medjunarodnim odnosima??? Pitam to zato sto obozavam istoriju i volela bih vise time da se bavim. I, da li ti "traze" da zauzimas neke stavove i tako to vec na faxu, posto sam ja prilicno ubedjena da ne mozes da se zaposlis na nekom primamljivom mestu ( mislim na diplomatiju), ako nisi politicki opredeljen!:) I, uopste kako to sve ide??? Jel' se samo uci ili ima i neke "aktivne nastave"? Jeste da imam jos vremena, ali kako vreme prolazi sve manje sam sigurna u svoju odluku da upisem medjunarodne odnose... Pre svega zato sto su mi mnooogi rekli da od posla nema nista! A, jos kad videh ovde kako kukate oko tezine prijemnog... Pomagajte!:) I, budite objektivni!:)
 

Back
Top