FAKULTET POLITICKIH NAUKA

Shinoda:
ja moram da proverim na faxu koji su tacno uslovi za upad na budzet :|
Ja idem sutra ujutru da se upisem, drzim ovih 37 'iljada za prvu ratu i placemmm! :cry: jebt 37 'iljada!!!!! koji sam ja kreten...
Opushteno Shiki,na FPN se teshko upada na budzet,budi srecan shto si uopshte upisao!Jedan moj ortak je na FON-u upao na samofinansirajuci & dala mu je keva pare,ali doshlo je do ponishtavanja nekog zadatka pa je ipak upao na budzet,a keva mu je ostavila te pare da potroshi :D
 
lada89:
Da li neko ko je ove godine polagao prijemni za novinarstvo moze da mi kaze kakva su bila pitanja?

Mogu da ti kazem kakvi su bili soc i ustav..
Bili su smrt.. ja sam gledao testove od prethodne tri godine i na osnovu toga sam vadio sta treba da ucim, a kada sam dosao na prijemni, bilo je romanticno... Sociologija je bila uzasno teska (bar meni) a ustav je imao 7 od 10 pitanja na zaokruzivanje tako da sam tu i ubo nesto... Mora da se uci, ako hocete budzet.. a i ako necete :lol:
 
renata1107:
Shinoda:
upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax upisao sam fax ! ! ! ! ! ! ! !

Dobrodosao! Tek ce da ti bude zaoOo... :shock:

Zasto bi se kajao? Ne brini Shinoda, sve ce biti OK i ne mora uopste da znaci da ces se kajati. I meni su tako govorili ali meni se i dalje svidja moj smer. Dakle ne obaziri se na tudje negativne komentare. I renata nismo svi jednaki dakle ako je neko imao lose iskustvo to ne vazi za sve.
sve najbolje Shinoda i uzivaj u svojoj sreci tako sam i ja!!!!
pozz
 
Loo:
renata1107:
Zasto bi se kajao? Ne brini Shinoda, sve ce biti OK i ne mora uopste da znaci da ces se kajati. I meni su tako govorili ali meni se i dalje svidja moj smer. Dakle ne obaziri se na tudje negativne komentare. I renata nismo svi jednaki dakle ako je neko imao lose iskustvo to ne vazi za sve.
sve najbolje Shinoda i uzivaj u svojoj sreci tako sam i ja!!!!
pozz
Za sada se ne kajem! Ne mogu reci da mi je svejedno, ali ne kajem se. Hvala puno! :D
 
E ovako ljudi, pošto sam pratila i prošle i ove godine šta se dešava na forumima i sajtovima šta se dešava na fpn-u, stvarno mi je bitno da mi neko kaže iz kojih knjiga trebam da se spremam za prijemni za novinarstvo?? Kako se uopšte spremati za prijemni? Ja idem u prvu ekonomsku. Hvala unapred.
 
Ivana0304:
E ovako ljudi, pošto sam pratila i prošle i ove godine šta se dešava na forumima i sajtovima šta se dešava na fpn-u, stvarno mi je bitno da mi neko kaže iz kojih knjiga trebam da se spremam za prijemni za novinarstvo?? Kako se uopšte spremati za prijemni? Ja idem u prvu ekonomsku. Hvala unapred.
kad dodje vreme za to bice na sajtu fpn objavljeno sve, koji predmeti i koje knjige su potrebne, dakle srpski, pravo,sociologija i istorija to budu pomesana pitanja, malo novinarstvo, ne secam se vise... Uglavnom nije strasno, ako imas dobar uspeh za 2-3 sedmice mozes odlicno da spremis, ali naravno najbolje se pripremiti ranije; pozz i prati ranije poruke ovde pa ces videti dosta informacija
 
Hvala ti puno, ali ja sam sigurna da će mi trebati više vremena da se spremim, ipak je to bitna stvar, a ja stvarno imam jaku želju da upišem to što hoću... Pratila sam sve ovde, tako da znam da mi treba socio, pravo i srpski. Pošto sam učila socio u trećoj godini, a pravo u trećoj i sad ću u četvrtoj, predpostavljam da to što sam učila da će biti na prijemnom, znači da će biti te knjige, mislim neće valjda sad nešto specijalno da se uči..... nemam pojma....... Neće valjda na sajtu da fpn-a da objave koje su knjige u pitanju mesec dana pre prijemnog??.... NIsam neki štrebos, al što je sigurno - sigurno je, da ja krenem na vreme.... Pa polako.... Možda se prerano cimam, al vreme leti... užas... Dok se okreneš završiš srednju... Eto novinara u meni :) kako pišem kilometarski... :) Ako je neko raspoložen da mi odgovori, značilo bi mi!!! Pozz za sve od Ivane....
 
Ivana0304:
Hvala ti puno, ali ja sam sigurna da će mi trebati više vremena da se spremim, ipak je to bitna stvar, a ja stvarno imam jaku želju da upišem to što hoću... Pratila sam sve ovde, tako da znam da mi treba socio, pravo i srpski. Pošto sam učila socio u trećoj godini, a pravo u trećoj i sad ću u četvrtoj, predpostavljam da to što sam učila da će biti na prijemnom, znači da će biti te knjige, mislim neće valjda sad nešto specijalno da se uči..... nemam pojma....... Neće valjda na sajtu da fpn-a da objave koje su knjige u pitanju mesec dana pre prijemnog??.... NIsam neki štrebos, al što je sigurno - sigurno je, da ja krenem na vreme.... Pa polako.... Možda se prerano cimam, al vreme leti... užas... Dok se okreneš završiš srednju... Eto novinara u meni :) kako pišem kilometarski... :) Ako je neko raspoložen da mi odgovori, značilo bi mi!!! Pozz za sve od Ivane....
U pravu si, treba poceti pripremati se na vreme, ali ipak nemoj previse da se brines, ja sam polagala prijemni i za novinarski smer i za medjunarodni i upala sam u oba, a spremala sam se 2 sedmice, tako da ne brines puno, i ti testovi ne idu u detalje, bitno je da znas sve najbitnije.... Sto se knjiga tice - sve cetiri godine srpski (ja sam koristila Interpretacije - ne znam znas li za te knjige u kojima imas sve objasnjeno, svaku pricu, pesmu ili knjizevni zanr koji se radi), sociologija - 3.godina, i pravo, tj ustav nisam sigurna, mislim da je iz 4.god. U svakom slucaju proveri jos, pitaj ovde preko privatne poruke nekog ko je ove godine polagao i sve ce ti objasniti. pozz
 
Hey....Zanima me mnogo da li su tacne price da ne-beogradjani tesko upadaju na fax.... Ili je moja keva platila grupi ljudi da mi puni glavu tim pricama da bi me odvratila od "sigurne propasti, nezaposljenja, glavobolja, i (u slucaju obelodanjivanja istine) ubistva"
 
alex_90:
Hey....Zanima me mnogo da li su tacne price da ne-beogradjani tesko upadaju na fax.... Ili je moja keva platila grupi ljudi da mi puni glavu tim pricama da bi me odvratila od "sigurne propasti, nezaposljenja, glavobolja, i (u slucaju obelodanjivanja istine) ubistva"
gluposti!!! NIJE TACNO, cak sta vise tesko je da nadjes nekog Beogradjanina na faksu, vecina ljudi je iz drugih gradova ili iz CG i Bosne, tako da je to neprovjerena informacija.
Ljudi treba da se okanu predrasuda i da se samo dobro pripreme za prijemni,i nikakve druge brige sebi ne treba dodavati.
 

Back
Top