Istina o "antifasistima" Novog Sada

urospo

Iskusan
Poruka
5.289
Celu temu prenosim sa jednog drugog foruma, i sam iznenadjen njome...pa vam ostavljam da sami presudite.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Slava Nedicu:
"био сам на такозваном антифашистичком сајту, такозване антифашистичке иницијативе, такозваног историчара Зеке, а у ствари неокомунисте, и видех ово:
draza.gif




А тај психопата Зоран Петаков Зека раније је лепио по Новом Саду овакве плакате:
Bolest_mala.jpg


фалсификовање историје и повици како су стрељања srba patriota okej. То је бре отворена претња сваком srpskom патриоти и родољубу и не-комунисти да ће сутра без пардона бити убијен. Страшно.

Чуј, антифашистичка иницијатива ? Каква тешка злоупотреба назива.
По њима ко није комуниста, тај је аутоматски фашиста, и треба га стрељати."
(hvala liku sa nickom Slava Nedicu)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Bez komentara, za sada... 8-)
 
Ali najvise su me iznenadili, a i iznervirali ovi plakati koje je taj Zeka istoricar lepio po Novom Sadu. "Patriotizam je bolest" :shock: ejjjj, PATRIOTIZAM :!:
Ajde da je rekao nacionalizam, s cime se takodje ne slazem, ali ajde, mogao bi donekle bar da razumem to, mozda su to oni misevi iz Cedine novonastale kvazi stranke...ali ovo...:shock:


Tako da, posle ovih plakata, mogu slobodno reci da podrzavam akciju Nacionalnog stroja....cak sta vise, da sam se i sam zatekao tamo i video te slike, mozda bi i isto reagovao...dobro, mozda ne bi lupao samare i sl, ali bi ih iznapusavao najstrasnije.
Mozda ti momci i ne bi reagovali kako su reagovali, da sve to nije zapravo bila akcija prikriveno usmerena protiv generala Draze i cetnika uopste, a i patriotizma gradjana Srbije, sto je nesto tako prirodno i normalno.
Mislim, nije to prva antifasisticka akcija kod nas, do sada nije bilo problema..ali ovo je ocigledno nesto sasvim drugo, na kraju krajeva i Cetnici su bili antifasisti.

p.s. da ne bi ovaj moj post rezultirao pojavom 100-tinak novih postova,(ovako ce ih mozda biti samo 10-tak :D ) i da ne bih svakom ponaosob objasnjavao, samo da se ispravim, tj, da dodam:
Ne podrzavam nikako organizaciju Nacionalnog stroja zbog potenciranja i podrzavanja nacista i jos mnogo toga, (pitam se samo da li su oni ucili istroriju, makar u osnovnoj skoli), vec samo ovu njihovu akciju, zbog vec navedenih razloga, i jer mislim da ne bi tu bilo nicega da nije bilo onih slika.
U svakom slucaju, mozda je i dobro da su ih pohapsili, jer da nisu napravili ovo sr@anje, verovatno nikad i ne bih, pa bi se nastavilo delovanje njihovog pokreta i nacizma, od cega svaki Srbin treba da se najostrije distancira...ali rasprava na ovoj temi treba da se vodi u smeru diskusije kako se sve i na koji nacin vrse zloupotrebe svega i svacega u cilju blacenja i diskreditivanja politickih protivnika i neistomisljenika....Sramota za organizatore ovog "antifasistickog" pokreta je blaga rec.
 
pazi,mozda bi bilo u redu da su oni dosli na tribinu i branili ravnogorski pokret i ideju srpskog patriotizma.
ne treba prevideti da su oni tamo drechali "sieg heil" i delili neke svoje propagandne materijale direktno naslonjene na mein kampf i proglase NSDAP...tu je sve bilo povezano sa nacional socijalizmom,a ne sa srbijom,kojoj su ti isti nacionalsocijalisti naneli toliko zla.tako da ova prica,da su oni ustvari mlade patriote ne pije vodu...nismo mi ovce,znamo mi svi dobro da su oni neonacisti i skinsi.
ne mogu da valjaju onu pricu"mi smo samo patriote,koji vole svoj narod",a ovamo u petrovaradinu prave naci koncerte sa sve kukastim krstovima i slikama adolfa hitlera u pozadini...
 
Jel to znaci da ako ih ti nisi videla, da ne postoje i da nisu lepljeni?
Ok, grad Vranje ne postoji , ja zivim u Srbiji ali nikad ga nisam video tj. bio u njemu. 8-) Dakle, ne postoji!:)

Nije ti palo na pamet, da su plakati odmah skidani i cepani zbog sramnih natpisa na njima?
Mislim da je lik koji je od koga sam preuzeo post, takodje iz Novog Sada, tako da ne verujem da bi izmisljao i sam sebe diskreditovao, nije on jedini iz Novog Sada na netu i forumu, pa da nema ko da ga provali.

Na kraju krajeva i da nisu lepljeni po Novom Sadu, ti plakati i slike su bili na tom "antifasitickom" skupu, tako da... :idea:
 
Nece urospo da iskoci sa neproverenim materijalom.
Ako poster i nije vidljiv u N.S. To ne znaci da ne postoji... Jer to postoji u necijim glavama sigurno... ima ljudi koji se na sve srpsko najeze ... svega ima u srbiji... samo kad Srbi to kazu - odma dobiju po pitchki od nekog ciji je deda ili folskdojcer ili 'rvat.
...
Ovde ra-ta-tat yebbe lood zbunjenog.
Tu je problem.
 
Pada mi napamet da je ovo verovatno ona bitanga zox u pitanju. Ovo je dokaz da je komunizam dusevno oboljenje i da je dusevnih bolesnika previse u Srbiji. Osnovna stvar svakog rodoljuba - patriote je da se suprotstavi komuno - boljsevickoj bandi ludaka na svaki dozvoljen ( i ne dozvoljen ) nacin. Sa njima nema price nikakve.
 
urospo:
Jel to znaci da ako ih ti nisi videla, da ne postoje i da nisu lepljeni?
Ok, grad Vranje ne postoji , ja zivim u Srbiji ali nikad ga nisam video tj. bio u njemu. 8-) Dakle, ne postoji!:)

Nije ti palo na pamet, da su plakati odmah skidani i cepani zbog sramnih natpisa na njima?
Mislim da je lik koji je od koga sam preuzeo post, takodje iz Novog Sada, tako da ne verujem da bi izmisljao i sam sebe diskreditovao, nije on jedini iz Novog Sada na netu i forumu, pa da nema ko da ga provali.

Na kraju krajeva i da nisu lepljeni po Novom Sadu, ti plakati i slike su bili na tom "antifasitickom" skupu, tako da... :idea:
Nisam rekla da ti plakati zasigurno nisu lepljeni jer ih ja nisam videla, nego samo ukazala na cinjenicu da ti nisi dokazao svoje izjave... dok smo one huligane na filozofskom svi lepo videli, a oni i priznaju i slicno... dakle, incident na fakultetu se nesumnjivo desio, dok su tvoji plakati i teorije nekako sumnjivi dok se ne dokaze suprotno.

I nemoj ti mene sa tim laickim tripovima, nisam video, znaci ne postoji...
ali moja parola je bila i bice... mislim, sumnjam dakle, postojim
:razz:

U svakom slucaju ne vidim zasto si ti to tako licno prihvatio, da li je deo tvoje licnosti da raskrinkas neke lazne liberale... ako su oni lazni liberali, prva cu da pljunem na njih :-D
 
commodore:
Nece urospo da iskoci sa neproverenim materijalom.
Ako poster i nije vidljiv u N.S. To ne znaci da ne postoji... Jer to postoji u necijim glavama sigurno... ima ljudi koji se na sve srpsko najeze ... svega ima u srbiji... samo kad Srbi to kazu - odma dobiju po pitchki od nekog ciji je deda ili folskdojcer ili 'rvat.
...
Ovde ra-ta-tat yebbe lood zbunjenog.
Tu je problem.
Posto ne umemo da citamo misli, a nismo ni Inkivizicija... znaci da treba da oladimo malo sa ovim lovom na vestice, makar on bio i virtuelan. Ne vidim razlog da pricam u prazno, pa cak i na internet forumu jer trosim svoje vreme i energiju iz RL.

Ne mozes ti sada da krenes da napadas neke ljude zato sto postoji neko ko ne voli Srbe. Osim toga, ne voleti Srbe nije greh i ne voleti bilo koga i bilo sta nije razlog za osudu... voleti i ne voleti je pasivno, niti mozes da je dokazes,... mada je licnost nesumnjivo motivator, to jos uvek ne znaci da ce neko prekrsiti zakon
 
urospo:
Jel to znaci da ako ih ti nisi videla, da ne postoje i da nisu lepljeni?
Ok, grad Vranje ne postoji , ja zivim u Srbiji ali nikad ga nisam video tj. bio u njemu. 8-) Dakle, ne postoji!:)

Nije ti palo na pamet, da su plakati odmah skidani i cepani zbog sramnih natpisa na njima?
Mislim da je lik koji je od koga sam preuzeo post, takodje iz Novog Sada, tako da ne verujem da bi izmisljao i sam sebe diskreditovao, nije on jedini iz Novog Sada na netu i forumu, pa da nema ko da ga provali.

Na kraju krajeva i da nisu lepljeni po Novom Sadu, ti plakati i slike su bili na tom "antifasitickom" skupu, tako da... :idea:


jesi bio nekad u Novom Sadu?
 
ra-ta-tat:
Posto ne umemo da citamo misli, a nismo ni Inkivizicija... znaci da treba da oladimo malo sa ovim lovom na vestice, makar on bio i virtuelan. Ne vidim razlog da pricam u prazno, pa cak i na internet forumu jer trosim svoje vreme i energiju iz RL.

Ne mozes ti sada da krenes da napadas neke ljude zato sto postoji neko ko ne voli Srbe. Osim toga, ne voleti Srbe nije greh i ne voleti bilo koga i bilo sta nije razlog za osudu... voleti i ne voleti je pasivno, niti mozes da je dokazes,... mada je licnost nesumnjivo motivator, to jos uvek ne znaci da ce neko prekrsiti zakon

Okej, slazem se da treba izbeci lov na vestice.
Ali, tacka ne slaganja je oko ne-voljenja Srba. U akademskim ili filozofskim sferama, takva jedna pasivna emocija je u redu... samo u RL je ona UVEK propracena antisrpskom akcijom. Tako da...
A motivatore bih ja drasticnije kaznio nego pocinioce koje su oni inspirisali...
Zar to nije i poenta sudjenju Slobodanu Milosevicu i Seselju? :wink:...
Samo istim arsinom meriti sve i na svetu odmah ima pravde.
 
commodore:
Okej, slazem se da treba izbeci lov na vestice.
Ali, tacka ne slaganja je oko ne-voljenja Srba. U akademskim ili filozofskim sferama, takva jedna pasivna emocija je u redu... samo u RL je ona UVEK propracena antisrpskom akcijom. Tako da...
A motivatore bih ja drasticnije kaznio nego pocinioce koje su oni inspirisali...
Zar to nije i poenta sudjenju Slobodanu Milosevicu i Seselju? :wink:...
Samo istim arsinom meriti sve i na svetu odmah ima pravde.
Šešelj je diskutabilan, a Slobodan Milošević nije uopšte.
Naravno da bukače, i slično treba kazniti jer oni su ti koji pokreću masu...
ali ne možeš recimo tvorce ideja koje su bile u osnovi fašizma da kažnjavaš, mada više nisu među nama... oni su bili nakaradno protumačeni, ljudi uvekk uzimaju samo ono što im treba, slično je bilo i sa Makijavelijem, ljudi su razumeli onako kako im je odgovaralo, pokazali svoje sklonosti.... ako ne bi odvajali izvorno značenje i smisao i projekciju "korisnika" onda bismo odmah mogli da čerečimo Darvina, Galtona, Ničea, ... Platona i kineske Legaliste
 

Back
Top