internet problem pomozite

sani2002

Početnik
Poruka
5
kad otvorim neki sajt na internetu i na primer skidam nešto sa njega ili ga jednostavno pregledam uključuje mi se odnosno mi se otvara druga neka druga strane kao dA SAM UKUCAO NOVU PRETRAGU I TAKO SLEDEĆA PA SLEDEĆA PA SVE IZ POČETKA . kako to da resim H V A L A................
 
sani2002:
kad otvorim neki sajt na internetu i na primer skidam nešto sa njega ili ga jednostavno pregledam uključuje mi se odnosno mi se otvara druga neka druga strane kao dA SAM UKUCAO NOVU PRETRAGU I TAKO SLEDEĆA PA SLEDEĆA PA SVE IZ POČETKA . kako to da resim H V A L A................

:lol: sta si ti ovo napisao :?: :lol:
 
sani2002:
kad otvorim neki sajt na internetu i na primer skidam nešto sa njega ili ga jednostavno pregledam uključuje mi se odnosno mi se otvara druga neka druga strane kao dA SAM UKUCAO NOVU PRETRAGU I TAKO SLEDEĆA PA SLEDEĆA PA SVE IZ POČETKA . kako to da resim H V A L A................
Pročitaj lepljive teme,a u medjuvremenu preskeniraj svoj kompjuter u tzv.safe modu antivirusnim programom koga verovatno imaš instaliranog,a takodje adaware-om i spyboot s&d.
 
Pa bre čovek je samo lepo pitao. Uradi update antivirusa, ako ga imaš, pre nego što skeniraš komp. Ako nemaš antivirus podhitno nabavljaj, kao i spyware programe sa kojima ćeš isto uraditi update. Evo ti linkova za programe, ako ih nemaš i ako nemaš od kog da nabaviš, pa skidaj i instaliraj:
antivirus program AVG Antivirus 7.0: http://free.grisoft.com/softw/70free/setup/avg71free_362a652.exe
spyware programi: Spybot - Search & Destroy 1.4 http://software-files.download.com/...22&siteId=4&edId=3&pid=10401314&psid=10122137
Ad-Aware SE Personal 1.06 http://software-files.download.com/...22&siteId=4&edId=3&pid=10399602&psid=10045910
Svi su za Dž.
E kad sve lepo instaliraš i uradiš upadate skeniraj komp i čisti. I drugi put pamet u glavu.
 
sani2002:
kad otvorim neki sajt na internetu i na primer skidam nešto sa njega ili ga jednostavno pregledam uključuje mi se odnosno mi se otvara druga neka druga strane kao dA SAM UKUCAO NOVU PRETRAGU I TAKO SLEDEĆA PA SLEDEĆA PA SVE IZ POČETKA . kako to da resim H V A L A................


KOliko vidim, ili mozda ni sam nisam razumio ali ti imas problem sa POP-UP prozorom, ili nekim Hijakerom..

Sad nisi naveo koji browser koristis, kao ni to koji OS.. AKo je WinXP+SP2 i Internet Explorer ukljuci Pop-up bloker, ako je neki drugi browser opet imas opcije blokiranja pop-up prozora..
Nesto mi lici po tvom pitanju da je to to..

Simple...

Vozdrica..
 
legalos:
Ili jednostavno predji na browser operu, ona u vecini slucajeva pomaze... Besplatna i dobra, razlika u operi i IE je ogromna u korist opere... www.opera.com


Imam slican problem, xp-sp2, nsworks 2004, ad-aware pro plus , spybot 1.4, acronis privacy expert suite, no adware4.0 , hitware companion, spyware doctor 3.2.2.417 ccleaner, diskcleaner sve abdejtovani i registrovano, probao sam ie, firefox, vise opera mozily i --------STALNO MI ISKACU NEKE BEZ VEZE WWW STRANICE EVO I SADA NA OPERI 7.54 A KADA UKLJUCIM KONEKCIJU I BROWSERI SE CESTO SAMI UKLJUCUJU, nisam bas pocetnik probao sam i iz safe moda i iskljucivanjem systema restore ali opet isto.
Mozda je prosto resenje ali mi ne rade sive celije, molim vas ako neko zna resenje ali bez formata c to znem i sam a i nije stos ne naci u cemu je problem!

Hvala na pomoci!
 
FLUID:
I šta se dešava kad skeniraš sa tim silnim antispy programima? Nije valjda da ti ništa ne nalaze?!?
A i taj Norton ti i nije neka zaštita. Taj šta propusti propustio je.

Pasvi nadju manje vise po nesto i to se obrise, norton je anti virus pa ne nalazi sav spy i ad-aware, ponovo sam u safe modu sa svim aplikacijama skenirao comp, medjutim kada se konektujem i udjem pogotovo na krstaricu ne mogu da se odbranim od kojekakvih stranica, pre toga sam instalirao i keiro firewall, kada takvu stranicu zabranim ad-awareom nestanu sve stranice i opera pa ponovo ili da brisem na licu mesta te strane ili da ih zabranjujem adwareoom.
Zna li neko u cemu je caka?
 
drago41:
Pasvi nadju manje vise po nesto i to se obrise, norton je anti virus pa ne nalazi sav spy i ad-aware, ponovo sam u safe modu sa svim aplikacijama skenirao comp, medjutim kada se konektujem i udjem pogotovo na krstaricu ne mogu da se odbranim od kojekakvih stranica, pre toga sam instalirao i keiro firewall, kada takvu stranicu zabranim ad-awareom nestanu sve stranice i opera pa ponovo ili da brisem na licu mesta te strane ili da ih zabranjujem adwareoom.
Zna li neko u cemu je caka?

Mislim da sam zakacio nekog hakera sa krstarice, ovo mi se desilo kada sam otvorio neku stranicu na forumu, ne mogu da se setim koja je bila tema taj nekom je ponudio neki sajt cini mi se za skidanje neke aplikacije a posle sam dobio poruku da zna koji mi je browser broj itd i sa starovanjem windowsa otvarale su su neke www.search com i u treju upozorenja da idem na neki sajt da mi kao to resi.

To sam resio selektivnim start apom a taj www obrisao sa no-adwareom ali se stranice i dalje otvaraju,.

Sada imam neku poruku
Error Occurred While Processing Request

Error Diagnostic Information

Error attempting to get the client (Client ID = '6390097').

A problem was encountered trying to access the system registry. Error number 1450 occurred.

The error occurred while processing an element with a general identifier of (CFAPPLICATION),
occupying document position (1:1) to (1:98) in the template file D:\http\hhs\Application.cfm.

Date/Time: 11/28/05 03:00:06
Browser: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1) Opera 7.54 [sr]
Remote Address: 212.124.164.13x
HTTP Referrer: http://ad.yieldmanager.com/iframe3?AAAAALcTAADYkgAAAQAAAAAAAAAAAP8A.....
wEIAALbQgAAcwAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

tako da je ocigledno haker samo da nadjem odgovarajuci alat protiv njega pa ako neko zna koji neka mi odgovori!!!
 
Pjer_Nis:
Po cemu je ocigledno da je haker?

Pa iz podataka koje je napisao o mom compu , ip broju i ono aaaaaaaaaa, nego instalirao sam zone alarm pro a evo i sada izlaze divlje stranice ocigledno da neznam da ga podesim jer prvi put imam fajreval a slab sam sa englisem (pre compa nikada se nisam sreo osim sa nesto nemackog) opet stranica http://www.coupon-online.com/normal/yyy102.html koju ubacim u ad-watch ad-awarea ali bice ih jos ako zone alarmom ne sprecim taj saobracaj.

Dajte majstori glupo mi je fomat c: enter a opet nista nije reseno!!!
 
Kada se ima na umu da je surfovanje netom,dakle poseta mnooogim sajtovima ustvari dvosmerna komunikacija,onda ovo o čemu pričamo je sasvim razumljiva stvar,koja (pri pomisli da te "neko posmatra")nije baš uvek prijatna,ali,kako reče Obersturfuehrer netreba se zbog toga puno uzbudjivati-osim ukoliko na kompu nemate baš neke izuzetno žešće podatke,koje ustvari tu i netreba držati.
 

Back
Top